Skocz do zawartości
Yavimatuzalem

Drukarka USB czy wifi (Canon PIXMA) - pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Szukam drukarki do domu, głównie do drukowania tekstu i obrazków. Nie zależy mi na szybkości, raczej na jakości, taniej eksploatacji. W tej chwili rozważam Canon PIXMA G3411 albo G2411 (z tego co widzę, różnią się tylko tym, że G3411 ma wifi). I tutaj pytania:Korzysta ktoś z Was z tych drukarek? Jak się sprawdzają? Jakie opinie macie o drukarkach z połączeniem wifi? Jeśli będę miał ją w drugim pokoju, to nie powinno być problemów z łącznością? Chciałbym uniknąć podłączania jej kablem ze względu na brak miejsca obok PC.

Edytowane przez Yavimatuzalem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam od kilku lat drukarkę po wi-fi (Brother DCP-L2520DW), nigdy nie miałem problemów po wi-fi z połączeniem. U mnie jest to wszystko blisko siebie.

Jeżeli drukarka sieć będzie widziała to nie powinno być problemu. Sprawdź np. komórką jaki masz tam sygnał gdzie ma być drukarka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja mam MG5650 połączona na wi-fi, drukarka jest w szafie na korytarzu, jakieś 12m od routera nie mam problemu z zasięgiem od jakiś 4 lat. 

Dodatkowo po drodze są dwie ściany. 

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tania eksploatacja to jest w przypadku laserówek monochromatycznych. Przy kolorze to tanio nie jest. I trzeba pilnować żeby głowica nie zaschła. Bo jak zaschnie to kosz.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, gilban napisał:

Tania eksploatacja to jest w przypadku laserówek monochromatycznych.

Szczególnie tych HP NeverStop (czy jak im tam, co się ten toner wsypuje) - 2 grosze / stronę wychodzi (minusy tego modelu to brak duplex i wspomniany brak koloru)

9 minut temu, gilban napisał:

. Przy kolorze to tanio nie jest.

Przy tych napełnianych, co się tusz wlewa, jest tanio ... ale jak dalej napisałeś, atramentówki mają swoje "uroki" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi