Skocz do zawartości
soczystyRabarbar

Monitor przechodzi w tryb uśpienia i nie wraca do resetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dość nietypowy problem, nawet nie wiem czego to może być kwestia (jest parę poszlak, o tym niżej).

Czasami ni z pietruchy monitor przechodzi w tryb uśpienia i trzeba zresetować komputer, by się odpalił.
Komputer (MSI B450 PRO MAX, Ryzen 3600, RX 5700 XT, Seasonic 550W Gold) mam w zasadzie nowy, kupiony w lutym ale od tamtej pory rzaaadko używany. Jednakże miałem problem z zamontowaniem karty graficznej (dłuższa historia, ale gpu do obudowy nie jest przykręcona wszystkimi śrubkami). Ponadto do monitora używam przejściówki do HDMI, bo monitor ma DVI.
Dzieje się to różnie - bardzo często grając w Lola, ale czasem też po prostu tak o się to działo.

Dodatkowo czasem podczas gry (tylko w League of Legends, w innych grach tak nie ma) czasem mam sekundowy freeze ekranu i dziwny zgrzyczący dźwięk (jakby glitch systemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania >system>menedzer urządzeń >kontrolery IDE ATA /ATAPI   i tam zobacz czy masz Standardowy kontroler SATA AHCI   jeżeli masz coś innego to odinstaluj te sterowniki   ma być tylko i wyłącznie  standardowy kontroler sata ahci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z freezem i dzwiękiem pierwsze co to jak kolega wyżej > sterowniki sata, co do monitora to pojawia się napis "no signal" ? sprawdź czy nie świeci się któraś z diod przy slotach ramu w tym czasie dodatkowo na płycie. Co do przejściówki to syn znajomego miał z taką problem a kombinacja była identyczna od strony monitora dvi od strony gpu hdmi, kupił gotowy przewód bez przejściówek i było git ale tego bym próbował na sam koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś sterownik gryzie się albo niestabilność. Robiłeś jakieś OC? Miałem coś podobnego i problem pojawiał się losowo. U mnie okazało się pogięte lekko dwa piny do których dzisiaj nie wyprostowałem, bo zepsułem dodatkowo jeszcze jeden - niepewna ręka. Musiałem obniżyć OC w CPU RAM i dodatkowo przeszedłem na kartę dźwiękową zintegrowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki mam tylko standardowe.

GgVXZc9.png

System jest raczej świeży, poza grami i podstawowymi programami wiele nie zdążyłem zainstalować. To co pisze hopes mam nadzieję, że nie dotyczy mojego przypadku, bo jak pisałem w pierwszym poście, karta jest dość prowizorycznie zamontowana w obudowie (ale w płycie głównej raczej siedzi poprawnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba domyślnie. 3000mhz CL15. Ballistix Sport LT, DDR4, 2x 8GB, 3000MHz, CL15 (BLS2K8G4D30AESEK). Takie są, nic nie zmieniałem, komputer po prostu złożyłem i nic się nie bawiłem w żadne oc ani grzebanie w biosie.

Edytowane przez soczystyRabarbar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 3000 ustawione to jest OC - znając życie masz włączone XMP. Obniż i zobacz czy będzie lepiej.  XMP również może być niestabilne aczkolwiek pamięci powinny tyle robić więc jeśli tutaj będzie problem to ram na gwarancję czy rękojme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...