Skocz do zawartości
neonek

Netgear r7800 - komputer nie wykrywa po formacie (a internet jest)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Muszę w końcu założyć temat, bo już nie mam pomysłu o co chodzi...

3 dni temu zrobiłem format kompa (w związku z przejściem na SSD - w końcu ;) ). Stopniowo instalowałem całe oprogramowanie jakie potrzebowałem. Wczoraj wieczorem zaobserwowałem, że komputer z niewiadomych mi powodów nie wykrywa włączonej drukarki, w związku z czym nie mogę puszczać druku z kompa stacjonarnego. Dzisiaj sprawdziłem to z kolei z telefonu przez wifi nie mam żadnego problemu to zrobić.

Co więcej... nie mogę wejść w ustawienia routera przez przeglądarkę. :o Dla netgear jest to strona http://www.routerlogin.com/index.htm Przez telefon bez problemów wchodzę i loguję sie do panelu admina... Miałem zainstalowaną aplikację netgear genie, gdzie o dziwo jakieś info z routera wyciągała (tak mi się wydaje). Według aplikacji na kompie router nie widział drukarki. A według panelu admina z telefonu, router jest połączony z drukarką. Usunąłem apkę netgeara z kompa, myśląc że gdzieś tu może być problem. A gdzie tam. Kabelki są dobrze powpinane (przed formatem były tak samo i wszystko działało). Coś musiało mi się w systemie namieszać, skoro nie mogę wejść bezpośrednio na router ale sam internet mam...  Tylko przez to nie mogę połączyć się z drukarką.

Ktoś ma jakieś pomysły co z tym zrobić? Nie chce mi się ponownie kompa formatować. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdź na router po ip (w większości przypadków jest to ip bramy), a nie nazwie. Ewentualnie możesz sprawdzić jakie serwery dns masz ustawione, przypuszczam, że jednym z nich musi być router, żeby poprawnie przełożył adres na ip.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki @Bono[UG] za szybką odpowiedź.

Wstyd mi przyznać, ale jeszcze poprzez panel admina w telefonie wymusiłem restart routera (pewnie odłączenie z gniazdka el. też zdałoby egzamin) i nagle komputer wykrywa router i mogę logować się poprzez powyższą nazwę. :E

Wnioskuję, że po formacie adres IP komputera i routera się pokrywał albo z innym urządzeniem i pewnie z stąd powstawał problem. Restart routera pomógł - dał inne ip.

Banalna rzecz a szukałem we wszystkich ustawieniach i programach, co mogły coś namieszać.....

Dzięki! Temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie takie rzeczy, nie takim wyjadaczom się trafiają ;)

Odnośnie powtarzających się ip, to warto przejrzeć ustawienia, czy wszystkie urządzenia dostają z automatu, czy któreś ma wbite u siebie na stałe.
Jeżeli część ma mieć stałe, to dobrze wtedy na routerze ograniczyć zakres przydzielanych automatycznie (DHCP).

Edytowane przez Bono[UG]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi