Skocz do zawartości
holybit

Nowy Sandisk - kiepski test ATTO

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jest nowy Sandisk U ltra3d 250GB. Z tego co wiem ma 256Mb Dram i statyczny cache 3GB. Testowany na laptopie z i5-6200u i sata3. 

Testy CDM itp są w normie, ale niepokoi mnie test ATTO.

Test Atto pod świeżo zainstalowanym w10 pro wygląda tak:

attorw10.jpg

Wyniki 8kb-64MB są mw. stabilne, ale te niżej są bardzo słabe i bardzo różne, jednak nadal słabe. Słabe w porównaniu do testów podobnych dysków znalezionych w necie oraz do testu jaki zrobiłem bootując windows PE - SStrelec w10 - z pendrive. Wtedy to stabilnie wygląda tak:

attoR.jpg

W przedziale 512-4kb jest cały czas lepiej niż wcześniej. Wiem, co ktoś powie, że może coś obciążało dysk. Nie - żaden proces nie obciążał CPU ani dysku w czasie testów na działającym z ssd systemie. Jedyne co poprawiało troszkę sprawę, to włącznie wysokiej wydajności w planie zasilania. Sterowniki też nie mają znaczenia. Sprawdziłem to na w10: 1909 i 2004.

Myślałem, że dysk jest jakiś wadliwy, ale test z pena to raczej wyklucza. No i nie wiem,  jak taka zniżona wydajność w operacjach na takich małych próbkach negatywnie wpływa na zwykłe użytkowanie systemu..

 

 

 

Edytowane przez holybit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wydaje sie OK. Podaj linki do tych "testow znalezionych w necie". Ty tutaj benchmarkujesz dysk, ktory jest systemowy wiec nie jest prawda co napisales, ze zaden proces nie obciazal dysku. Wiele procesow obciazalo ten dysk podczas testow, gdyz jest to dysk na ktorym stoi OS.

Chcesz porownywac benchmarki z netu do wlasnych to postaw system na innym dysku, ten sformatuj i wtedy rob testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, amsztel napisał:

Chcesz porownywac benchmarki z netu do wlasnych to postaw system na innym dysku, ten sformatuj i wtedy rob testy.

No przecież tak zrobiłem - jest porównanie na dwóch screenach. I tak, żaden proces nie obciążał wyraźnie dysku. Nie jest to nadzwyczajna sytuacja, żeby system niemal do zera ograniczył operacje dyskowe. Niestety, to w10 i tam trzeba trochę poczekać, aż nic nie będzie miał do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zrzut ekranu z as_ssd, bez testu, chodzi o zobaczenie jaki jest sterownik i wyrównanie partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz możliwości testów, ale sprawdzałem to i było ok - wyrównanie(instalator windows zakłądał partycje) i ahci. Chociaż zachowałem screen

as-ssd-bench-San-Disk-SDSSDH3-19-07-2020

Edytowane przez holybit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wywalić intelowskie sterowniki kontrolera i dać te od MS (msahci).
Jak masz zainstalowane intel rapid storage, to wywal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten screen pochodził z ostatniej fazy zabawy, kiedy juz eksperymentowałem i zainstalowałem te sterowniki intela. Wcześniej były tylko te, które zainstalował sobie windows. Nie było różnicy.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...