Skocz do zawartości
Juroda

Karta do Wiedźmina 3 stary komputer i5-2400 [było wcześniej: Phenom II x4 955, płyta GA-M68MT-D3, PCIe x16 1.1]

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ludzie nie zawsze znają rynek i nie wiedzą jak wyceniać karty graficzne. Poza tym 1050Ti może mają na gwarancjach, a 970 już nie i stąd inna cena. 

Dlatego napisałem Ci, byś 1050Ti rozważał do max 300zł, inaczej bezsens. A najlepiej 960 GTX bo i za 250zł są, a to jest to samo. Tyle, że może nie być małej wersji. 1050 GTX za 200zł powinien polecieć.

A może tego malucha nikt nie będzie chciał. Nie wykorzystasz go, ale jak tanio...

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-gtx-1060-mini-itx-oc-3gb-gddr5

Edytowane przez Viking899

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę może być oraz jak pogodzisz kulturę pracy w tej karcie.

Jak masz możliwość dołożenia ok.200 zł,to kupisz 1650 Super i też styknie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak długo jak nie zmieni procesora to nie ma sensu kupować czegokolwiek ponad gtx960.
W tym teście gtx 960 jest tak samo wydajny, jak gtx 1070, ponieważ procesor nie wyrabia.
960 kupi tanio, a resztę pieniędzy niech zainwestuje gdzie indziej.

Coś mi nie pasowało. Jednak wymieniłeś na i5 2400, a trudno było to określić po samym słowie "wziąłem" :E .

 

Edytowane przez musichunter1x
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@musichunter1x przy gtx 1650 albo 1060 tez pewnie będzie throtling od procesora (i5-2400), ale  te wszystkie karty kosztują mniejwiecej tyle samo, za 600 zł mogę kupić: nowy 1050,  1050 ti albo 1650 i to powoduje trudność wyboru. Byłoby łatwiej jakby kart do wyboru bylo mniej a cena byla proporcjonalna do mocy ;) No i ta mityczna kultura pracy -  to znaczy że co, palit  gtx 1650 za 600 zł  https://www.ceneo.pl/81113040 mocno szumi wiatrakiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszedłem Wiedźmina 3 bez żadnych problemów na Athloni'e X3 i GTX 650 ti...

nie rozumiem kompletnie problemu jaki ma autor wątku
wystarczy odrobinę kompromisu w wyborze rozdzielczości i ustawień graficznych

z tego co widzę to autor zdążył już wymienić płytę i procesor a nawet nie odpalił samej gry...

Wiedźmin 3 jest już 5 letnia gra fantastycznie skalującą się pod względem wymagać.
wiec nie róbcie z niego potwora zarzynającego każdego PC ...

13 godzin temu, Juroda napisał:

ale  te wszystkie karty kosztują mniejwiecej tyle samo, za 600 zł mogę kupić: nowy 1050,  1050 ti albo 1650 i to powoduje trudność wyboru

co to za trudność wyboru skoro GTX 1650 jest wydajniejsza od GTX 1050 i 1050 ti w tej samej cenie? :D

GTX 1650 jest jedną z naj miej opłacalnych kart na rynku znacznie ustępuje wydajnością droższemu o 100 zl GTX 1650 SUPER

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Auberon napisał:

przeszedłem Wiedźmina 3 bez żadnych problemów na Athloni'e X3 i GTX 650 ti...

nie rozumiem kompletnie problemu jaki ma autor wątku
wystarczy odrobinę kompromisu w wyborze rozdzielczości i ustawień graficznych

z tego co widzę to autor zdążył już wymienić płytę i procesor a nawet nie odpalił samej gry...

Autor wątku miał prawie zabytkowego radeon HD5570(2010r), więc nie mógł odpalić wiedźmina. Rozchodzi się właśnie o nieprzepłacanie, ponieważ przy starym procesorze nie byłoby różnicy powyżej gtx 960/1050, którego można znaleźć w okolicach 300 zł. Nie ma sensu w nieskończoność przepłacać, chyba że musi grać w zablokowanych 60 FPS na Ultra z AA.
GtX 960 pozwoli grać na ustawieniach wysoki z AA, mając 37-41 FPS.
GTX 970 / gtx 1050 ti osiągają 60 FPS na wysokich oraz 37-50 na Ultra, które jest wymagające w lesie. GTX1050 ti akurat jest trochę słabszy od 970 w wiedźminie.
Miedzy gtx 970/1050ti, a gtx 1650 Super jest 5-7 FPS różnicy w najbardziej wymagającym scenariuszu, mając prawie wszystkie suwaki przesunięte w prawo, nawet HW.
Niech autor sobie odpowie czy chce wydać ~300 zł, 500 czy 700 zł. Dane pochodzą z testów, a realny FPS może być nieco lepszy

Osobiście Wiedźmina 3 przeszedłem na radeonie 280x, kupionego za grosze, a sprzedałem go na kolejnej górce koparkowej. Ma wydajność podobną do gtx 960, a dałem najwyższe ustawienia, może bez AA.
@JurodaMasz tutaj zestawienie, zdecyduj ile chcesz wydać na tą przyjemność. Z nowych, opłacalnym wyborem jest tylko 1650S za ~700 zł, ale do wysokich spokojnie starczy gtx 1050 ti, a w 30 FPS gtx 1050.

Edytowane przez musichunter1x
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie waż się kupować 1650 "zwykłego". Jedna z najgorszych kart jakie wyszły w ostatnich latach. 1050Ti tak samo pisałem do max 300zł, nie jest to dobra karta ani trochę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych kart

Pierwsze dwa to takie same konstrukcje - produkuje je jedna firma,a trzecia jest już gorszą konstrukcją. Co prawda,karty są jednowentylatorowe,ale jak się pogodzi kulturę pracy,to mogą być.Osobiście wybrałbym pomiędzy Gainwardem a Palitem

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i  wychodzi moje nierozeznanie, sądziłem że Gigabyte to będzie lepsza niż palit/gainward :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie musi być nowa karta czy używki wchodzą w grę ?

bo jak tak to nawet do tego phenoma można kupić używanego  GTX 1050 za 200 https://www.olx.pl/oferty/q-gtx-1050/?search[order]=filter_float_price%3Aasc

za 300-350 jest RX 570 wydajniejszy nawet w połączeniu z Phenom II x4 955 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Auberon napisał:

bo jak tak to nawet do tego phenoma można kupić używanego  GTX 1050 za 200 https://www.olx.pl/oferty/q-gtx-1050/?search[order]=filter_float_price%3Aasc

za 300-350 jest RX 570 wydajniejszy nawet w połączeniu z Phenom II x4 955 ...

Autor już chyba tego Phenoma nie ma

Ja odradzam parowanie Phenoma z RX 570 - uwierz,w tych połączeniach potrafi odezwać się narzut sterownika na CPU

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady, kupiłem 1650 super :)

Edytowane przez Juroda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Dzięki wszystkim za rady, kupiłem 1650 super :)

Daj znać na ile % karta graficzna jest wykorzystywana przy tym procesorze (czyli sprawdź gpu usage). Moim zdaniem "letko" przeszarżowane.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Viking899 napisał:

Daj znać na ile % karta graficzna jest wykorzystywana przy tym procesorze (czyli sprawdź gpu usage). Moim zdaniem "letko" przeszarżowane.

Ale co z i5-2400?

W wieśku 3 będzie działać na 100% poza Novigradem na ultra (zakładając FHD). Ta gra serio nie jest zbytnio wymagająca jeśli chodzi o procesor, nie mogła być, bo proce 4/4 to był wtedy standard.

Edit. No i jakby chciał pograć w coś więcej to ma jeden zakup z głowy. Chociaż też masz rację i używany 1060 czy nawet 1050ti też by styknął.

Edytowane przez domino97
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady, gra się wyśmienicie :)

"Daj znać na ile % karta graficzna jest wykorzystywana przy tym procesorze (czyli sprawdź gpu usage)." - a jak się to sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...