Skocz do zawartości
Ksamek

Samsung Odyssey G7 27"

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś już przyjemność testować ten model? NanoIPS odpadają ze względu na kontrast, zastanawiałem się nad Asus TUF aczkolwiek widzę, że pojawiło się to. Zastosowanie głównie gry single różnej maści PC + konsola, czasem multi fps typu Warzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, na swoją obronę dodam, że wyszukiwarka forumowa przekraczała czas połączenia gdy przed napisaniem posta szukałem tematu. ? Wygląda na to, że może warto dać mu szansę, obawiam się tylko blura przy 60-hz (konsola) ale nie wiem czy każdy sprzęt nie ma z tą wartością problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tescie hardware unboxed masz tez wyniki dla 60Hz i nie wyglada to zle ;) Ale zawsze mozesz odpalic 1440p@120Hz na konsoli

https://www.youtube.com/watch?v=KR8MvUnIkkc

Ale w komentarzach widze, ze trzeba odpalac w 4k zeby byl HDR, trzeba doczytac/sprawdzic dokladnie

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotfix od Nvidii dodający ten monitor do oficjalnej listy g-sync compatible: https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5046?linkId=100000013757276

Jak czytałem na reddicie to ten monitor to niezły cyrk - ludzie zgłaszają problemy z miganiem ekranu.

Poza tym warto odwiedzić stronę wsparcia Samsunga i wrzucić najnowszy firmware do tego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ten monitor to wersja beta, jest po premierze a testerzy dostaja sztuki gdzie czesc opcji nie dziala bo soft nie ogarniety. Monitorek zacny ale warto poczekac z pol roku odp premiery.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, caleb59 napisał:

Hotfix od Nvidii dodający ten monitor do oficjalnej listy g-sync compatible: https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5046?linkId=100000013757276

Jak czytałem na reddicie to ten monitor to niezły cyrk - ludzie zgłaszają problemy z miganiem ekranu.

Poza tym warto odwiedzić stronę wsparcia Samsunga i wrzucić najnowszy firmware do tego monitora.

Yep. Czytałem o tym i trochę się boję. Ludzie z reddita twierdzą, że migotanie ekranu występuje na każdym prawie odświeżaniu przy synchronizacji, recenzenci z youtube że nic takiego nie zaobserwowali... ogólnie to nie używam za wiele opcji synchronizacji bo nie widzę dużej różnicy w grach, a uwolnione odświeżanie i tak w większości wypadków sprowadza rozrywanie obrazu do niewidocznych wartości. Z drugiej strony jego zakres synchronizacji jest śmieszny - wydawało mi się, że ta technologia powstała po to by przy mniejszej ilości fps tj. poniżej 60 rozgrywka była nadal płynna i komfortowa, tymczasem w.g. relacji ludzi - tam gdzie powinien synchronizować chociażby przez lfc (bo chyba posiada?) on zacznie na bank migać.

Może i tak wezmę testowo - srebrzenie ipsów bardzo mnie irytuje, do tego stopnia, ze do dziś siedzę na tn. Z drugiej strony może szło by się przyzwyczaić, a inna "nowość" - XG279Q także kusi.

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę odczekać i obserwować sytuację jak napisał kolega wyżej, to jest w tym wypadku najbardziej rozsądne posunięcie bo po co masz się ewentualnie tłuc ze zwrotami/gwarancjami w razie czego z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkcję G9 wstrzymali  ze względu  na wady  fabryczne, więc opóźnione premiery nie były przypadkowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ostatni moim zdaniem zdatny monitor testowałem ponad rok temu i niestety okazał się niezdatny zdecydowałem się przygarnąć sztukę G7 oczywiście łudząc się, że wszystkie redditowo-youtubowe negatywne informacje to opłacone trole bądź ludzie niezdolni do poprawnej konfiguracji PC i monitora, a ja otrzymam perfekt egzemplarz (taa...). Z tego też względu proszę osoby zainteresowane monitorem o pytania i rady jak i co sprawdzić. W kwestii mierzenia rzeczy typu input-lag czy kolorki to nie pomogę ale posiadam aparat w telefonie (P30 Pro) oraz GoPro Hero 6, którymi mogę się posłużyć do sprawdzenia tego osławionego flickeringu (o ile w ogóle jest) czy ewentualnego duszka. Koniec końców mam nadzieje, że nie wtopię i wreszcie dane mi będzie zmienić monitor na stałe bez zwracania i denerwowania się jakie to firmy są złe i niesłowne (hur dur).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników G7 : Jak oceniacie ten 1000R? W mojej ocenie jest przesadzone. Jak w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, RuFiK napisał:

Do użytkowników G7 : Jak oceniacie ten 1000R? W mojej ocenie jest przesadzone. Jak w praktyce?

A to ktos kupuje?? Przeciez obecnie to monitor beta nie warty zakupu. Za pol roku jak wszystko ogarna to bedzie mozna spojrzec na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porażenia mózgowego dostaję ile osób na reddicie kupiło ten monitor i ile jest postów dotyczących różnych cyrków z nim związanych.

Samsung to ogarnie ale prawdopodobnie w nowej rewizji sprzętowej i nawet aktualizacje firmware nie pomogą do końca osobom, które kupiły 1.0.

W dzisiejszych czasach najlepiej nie kupować żadnej elektroniki świeżo na premierę, lepiej odczekać kilka miechów moim zdaniem by zminimalizować ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając Samsunga C27HG70 szybciej bym sobie rękę uciął, niż kupił jakikolwiek kolejny monitor Samsunga. Tylu problemów i irytujących niedoróbek nie miałem w żadnych, nawet najtańszych urządzeniach konkurencji. Widzę, że Samsung "trzyma wysoki poziom" również w przypadku serii Odyssey :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

A to ktos kupuje?? Przeciez obecnie to monitor beta nie warty zakupu. Za pol roku jak wszystko ogarna to bedzie mozna spojrzec na niego.

 

16 godzin temu, Ksamek napisał:

Jako, że ostatni moim zdaniem zdatny monitor testowałem ponad rok temu i niestety okazał się niezdatny zdecydowałem się przygarnąć sztukę G7 oczywiście łudząc się, że wszystkie redditowo-youtubowe negatywne informacje to opłacone trole bądź ludzie niezdolni do poprawnej konfiguracji PC i monitora, a ja otrzymam perfekt egzemplarz (taa...). Z tego też względu proszę osoby zainteresowane monitorem o pytania i rady jak i co sprawdzić. W kwestii mierzenia rzeczy typu input-lag czy kolorki to nie pomogę ale posiadam aparat w telefonie (P30 Pro) oraz GoPro Hero 6, którymi mogę się posłużyć do sprawdzenia tego osławionego flickeringu (o ile w ogóle jest) czy ewentualnego duszka. Koniec końców mam nadzieje, że nie wtopię i wreszcie dane mi będzie zmienić monitor na stałe bez zwracania i denerwowania się jakie to firmy są złe i niesłowne (hur dur).

:D Jutro powinien być. @BlindObserver no nie pocieszasz, na szczęście zakup poszedł oczywiście internetowy, inaczej kupować monitora w dzisiejszych czasach sobie nie wyobrażam.

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ksamek Pewnie, sprawdź, może akurat u Ciebie będzie wszystko (lub w miarę :D) OK i będziesz zadowolony. Niemniej po przygodzie z wymienionym wcześniej modelem mam zerowe zaufanie do tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, BlindObserver napisał:

Mając Samsunga C27HG70 szybciej bym sobie rękę uciął, niż kupił jakikolwiek kolejny monitor Samsunga. Tylu problemów i irytujących niedoróbek nie miałem w żadnych, nawet najtańszych urządzeniach konkurencji. Widzę, że Samsung "trzyma wysoki poziom" również w przypadku serii Odyssey :E

Myślisz, że to jest to samo, tylko z szybszą matrycą ?

 

Ja w swoim 23,5' Samsungu jedynie doczepić mogłem się do podstawy, no i do struktury pikseli, które wpływały na ostrość wyświetlanego tekstu.

Po upływie 2 letniej gwarancji monitor zaczął się dosłownie sypać, widać, że Samsung celowo postarza swoje produkty.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich czasach reakcji to bralbym nawet na beta testy gdyby byl model 21:9 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor już jest u mnie, na szybko: Bad/stuck pixeli nie znalazłem (szukałem na planszach), na czarnej planszy wielkie wtf w głowie bo nie jestem w stanie wyłapać gdzie są ledy tj. nic nie przebija. Sprawdzałem nawet aparatem w telefonie i nic prócz refleksów z okna//klawiatury nie widać, a tam powinno być przecież aż przerysowane. :D Ufo test (z wyłączonym a-sync oczywiście) w porządku, a może nawet bardzo w porządku (to mój pierwszy monitor z VA) szczerze mówiąc gdy postawiłem obok swoją TNkę 144hz (działa na 120hz bo 144 jest oszukane) HP Omen 25 to wyłapując wzrokiem pojedynczego ufoka - ten na Samsungu był o wiele bardziej czytelny (testowane raz jeden raz drugi monitor). Z minusów to może jestem ślepy ale większych różnic pomiędzy trybami overdrive nie widzę, w trybie najszybszym (mbr) co prawda wygląda to jeszcze czytelniej ale nie jestem pewien czy to nie jest po prostu efekt zmniejszającego się natężenia podświetlenia matrycy. Może to strobing (chociaż "nie widzę" w porównaniu z podświetleniem stroboskopowym w TV gdzie nudności z uwagi na prawie zauważalne miganie można dostać po 10 sekundach)?

Monitor obsługuje DSC chociaż tutaj ewidentnie coś nie chciało hulać. Przełączenie w panelu Nvidia na 1440p, 244hz, 10 bit, rgb powodowało, że ekran rozciągał się jak by uznał się za monitor 21:9 tylko z dziwnym powiększeniem i rozciągnięciem elementów pulpitu. Szczerze mówiąc jak to się naprawiło pozostaje dla mnie tajemnicą: zainstalowałem hotfixa nvidii, zaktualizowałem firmware monitora ("z pudełka" był w wersji 1003) i zainstalowałem pakiet sterowników pod Windows ze strony Samsunga. "Jakiś czas" po tych operacjach gdy ponownie spróbowałem trybu 10bit bez ustępstw - działał (być może restart maszyny w międzyczasie?).

Co do krzywizny póki co się nie wypowiem - jest inaczej, nie wzbudza  we mnie skrajnych emocji. Muszę dłużej poużywać by się wypowiedzieć. Osławione redditowe migotanie przy a-sync i inne (propozycje mile widziane - najlepiej z procedurą testową) sprawdzę później. :)

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2020 o 10:32, Phoenixsuple napisał:

Bo ten monitor to wersja beta, jest po premierze a testerzy dostaja sztuki gdzie czesc opcji nie dziala bo soft nie ogarniety. Monitorek zacny ale warto poczekac z pol roku odp premiery.

A SAMSUNG ogarnął w końcu HG70? Bo jak miałem ich poprzedniego gamingowego QLED'a to też były niezłe cyrki - problem z czcionkami, migotanie, wypalarka do oczu na minimalnej jasności, wyblakle kolory w trybie HDR itp.

tNsx3e1

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ksamek niezle :D Sprawdz koniecznie te migotania przy syncu i daj znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, BlindObserver napisał:

Mając Samsunga C27HG70 szybciej bym sobie rękę uciął, niż kupił jakikolwiek kolejny monitor Samsunga. Tylu problemów i irytujących niedoróbek nie miałem w żadnych, nawet najtańszych urządzeniach konkurencji. Widzę, że Samsung "trzyma wysoki poziom" również w przypadku serii Odyssey :E

Nie Ty jeden. 

21 godzin temu, Doamdor napisał:

 

Ja w swoim 23,5' Samsungu jedynie doczepić mogłem się do podstawy, no i do struktury pikseli, które wpływały na ostrość wyświetlanego tekstu.

Po upływie 2 letniej gwarancji monitor zaczął się dosłownie sypać, widać, że Samsung celowo postarza swoje produkty.

 

 

A to jest więcej niż pewne

Ja od Szajsunga tylko smartfony i dyski SSD kupuję bo te robią jeszcze dobre.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2020 o 11:25, azgan napisał:

Ja od Szajsunga tylko smartfony i dyski SSD kupuję bo te robią jeszcze dobre.

To mamy odmienne spojrzenie, ja na telefony Samsunga, ze względu na Exynosa patrzeć nie mogę. S10+ miałem 4 dni nim poszedł na zwrot. Bateria trzymała prawie jak w starym LG G5, z którym (ze względu baterii właśnie) nie mogłem już wytrzymać. Zdjęcia spoko ale obecny robi lepsze, za to wideo s10+ było kozak i nie do przeskoczenia na obecne wtedy około-premierowe standardy.

Co do w/w monitora na szybko sprawdziłem w AC Odyssey gdzie przy klatkarzu poniżej 60 fps LFC ładnie podbija odświeżanie. Nie znam szczegółów jak to robi Nv ale odświeżanie nie jest podwojone, a nawet potrojone+ w.g. live info z osd monitora. Migotania nie zauważyłem. Popatrzyłem jak to ludzie na yt sprawdzali i często brali na tapetę gierkę z rzutem izometrycznym. Wieczorem sprawdzę przy Xcom2, który jest tak cudowanie zoptymalizowany, że potrafi klatkarz skakać jak na bungee. Z drugiej strony zastanawiam się czy ta synchronizacja jest taka potrzebna, gdy wyłączyłem synchronizacje to przy tych 240hz i tak nie było mi dane zobaczyć rozrywania obrazu.

EDIT.

@Wu70https://youtu.be/65fXL1L1g-4

 

Szczerze? Nic nie zauważyłem z migotania. Ani tu ani zmieniając jasność na max/min, ustawiając lock fps w dziwnych miejscach typu 59/60/61/62 fps czy obserwując ekrany ładowania w różnymi jasnościami ekranu. Tu co prawda chyba robiłem tylko na jednej jasności ale wideo głownie poglądowe. Jak ktoś ma jakiś pomysł jak przeorać i co nagrać to pisać bo ja nie wiem czy faktycznie trafiłem na dobry egzemplarz (ew. ludzie z reddita i yt to faktycznie... mało rozgarnięci są i coś ostro psują) albo to ja nie ogarniam i coś źle robię.


Z patentów różnych - w menu osd można wyłączyć hdr strefowy i zostać przy samym "podbiciu" barw. Z drugiej strony te strefy pomimo, że krawędziowe i tak brzydko te pasy na filmikach yt wyglądają w rzeczywistości są ledwo widoczne. Monitor/stery grafiki wariują przy przełączaniu się a-sync on/off gdy do karty wpięte jest więcej urządzeń. Monitor przełącza się w tryb "rozszerzonych" ekranów nawet gdy drugie urządzenie jest wyłączone - trzeba wypiąć fizycznie drugi monitor/tv z PC.

EDIT.2
Monitor po podłączeniu do PS4 Pro przedstawia się jako 4k. :D Czy to znaczy, że mamy do czynienia z następnym pseudo 1440p? Czy może trik ten pozwala mu na downscalowanie obrazu z 4k do 1440p (których prosiak nie ogarnia)?

 

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć migotanie - u mnie jest jak gdyby przy prawej krawędzi ekranu ale jak widać po wideo nie zawsze w ogóle występuje. 3dmark jednak podołał zadaniu. :) Na wideo wygląda to o wiele mocniej niż jest w rzeczywistości, a sam fakt gimnastyki jaką musiałem podjąć aby to znaleźć wiedząc, że ten model może tak mieć świadczy o tym, że mi to prawdopodobnie (jeśli w ogóle gdzieś wystąpi) nie przeszkadza (tym bardziej, że za synchronizacją ogólnie nie przepadam). Wideo także przekłamuje wyrazistość samego problemu powyżej 60 fps nie widziałem tego efektu w ogóle: https://youtu.be/ynSrZIckraU

Testuje dalej. :)

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że tak post pod postem ale ekscytuje się, że mogę go sprawdzić plus chciałbym by osoby zainteresowane widziały nowy post.

 

https://youtu.be/5WelMsGHKlE

Widoczny flickering w Kingdom Come, o dziwo właśnie jednostronny. Z tego co zauważyłem u mnie jest to przypadłość gdy klatkarz zahacza o próg ~60 fps (G7 ma niby 60-240) w dodatku wiele zależy od powierzchni na jaką pada kamera i odcienia tak jak by problem generałowały określone warunki w grze. :D. W grze control z DLSS 2.0 mam ponad 70 fps i nie ma migotania oraz bez DLSS 40 z kawałkiem i również się nie pokazuje. Co myślicie? Jest dobrze, zgodnie ze specyfiką VA (bo czytałem, że VA ma to o wiele częściej niż IPS), LFC (bo czytałem, że przełączanie się powoduje taki zgrzyt na kartach Nv)? Subiektywnie myślę o nim bardzo dobrze ale "dla zasady..." pytam. :D

 

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...