Skocz do zawartości
Piotr562

Wake on LAN nie działa na płycie głównej MSI B450 A-PRO MAX

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Mam problem, posiadam komputer stacjonarny w czasie wakacyjnym potrzebuje do niego dostępu zdalnie, by nie pracował cały czas chciałem włączyć wake on LAN, problem w tym, że opcja ta nie działa. Na moim poprzednim stacjonarnym komputerze wystarczyło skonfigurować te funkcję w systemie, następnie włączyć wake on LAN w biosie, wtedy pamiętam przy porcie Ethernet cały czas były aktywne diody, a funkcja działała bezproblemowo. Komputer posiada płytę główną MSI B450 A-PRO MAX, nie znalazłem w Internecie informacji o tym jak w tej płycie włączyć tę opcję, więc działałem według różnych poradników i tematów na forach internetowych problem w tym, że w BIOS nie ma dedykowanej funkcji wake of LAN, więc włączyłem możliwość wybudzania z urządzeń PCI-E oraz Network Stack na Enabled w tym również Ipv4 PXE Support oraz Ipv6 PXE Support, wyłączona jest również funkcja ErP Ready. Mimo wszytko po wyłączeniu komputera zahibernowaniu lub uśpieniu port Ethernet jest wyłączony (nie święcą się diody) opcja wybudzenia przez program wake no LAN nie działa brak reakcji na polecenia. Program pokazuje, że maszyna jest wyłączona mimo, że jest włączona. Czasem też wyświetli się unknown. Macie jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje, i co może rozwiązać ten problem? 

Zapomniałem dopisać jeszcze, że w ustawieniach karty sieciowej pomimo sterowników producenta nie mam opcji  Wake on Magic Pocket oraz
Wake on Pattern Match.

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi