Skocz do zawartości
JeRRy_F3D

Export / import ustawień "zachowania" win 10 na innego kompa - da się?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Wiadomo, że windę ustawia się i dopieszcza czasami tygodniami :).
Kompa w domu mam ustawionego, jak cukierka - pod siebie.

Ostatnio jednak dosyć często skaczę po różnych maszynkach (lapki, stacjonarki w robocie, itd.) i szlag mnie trafia, że te kompy "inaczej działają", niż ten w domu. Chodzi mi o wszelkie detale "działania" (nie soft, apy, itd.) - czasy aktualizacji, wyłączane usługi, reakcje powiadomień, itd itd. Po czasie zapomina się już, co i gdzie się włączało, co blokowało, co dopieszczało i fajnie byłoby to jednym klikiem przenosić (a wręcz sobie nawet zarchiwizować na przyszłość), jak coś na kształt "motywu" wizualnego (który możemy stworzyć i zapisać, albo eksportować), ale taki "motyw" zachowań / ustawień. 

Mam dużą synchronizację googla i chroma.
Siadam na obcego kompa - loguję się do konta i w zasadzie "samo" robi mi się środowisko domowe (od linków, historii, wtyczek, itd.).
Lusterko chroma dom - praca.

Jest coś takiego dla ustawień win 10?
Jest na to jakiś patent?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam10, ale chyba nie ma; wszystko to jest w rejestrze, w różnych kluczach, trzeba by stworzyć jakiś zbiorczy pakiet kluczy rejestru, gdzie to jest zapisane, a takiego programu raczej nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż konto microsoft, włącz onedrive i korzystaj z edge. Wtedy sporo Ci się zsynchronizuje, ale jakieś szczegółowe ustawienia czy procesy mogą być zależne od ustawień administratora na danym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...