Skocz do zawartości
Ringerro

Problem z pingiem w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzień dobry,

Po zakupie nowych komponentów do komputera (tj. procesor, kości ram i płyta główna), występują u mnie problemy z pingiem (opóźnieniami) w grach np. CS:GO lub Valorant. Do połączenia się z siecią używam TP-Link USB Adapter TL-WN821N. Podczas speedtestów ping jest na poziomie 4 ms, a w grach często wynosi on ponad 300ms, natomiast wysyłanie i pobieranie waha się między 30 a 45 Mbps. W dodatku chciałbym zaznaczyć, że przy starszych komponentach nie było żadnych problemów, np. w counter strike'u poniżej 30ms.

Wszystkie sterowniki zaktualizowane.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Ringerro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A grasz na europejskich serwerach ? Bo jak łączysz się do amerykańskich do nie dziw się że masz duży ping. Druga sprawa czy coś nie pobiera się w tle , np. aktualizacje do gier w klientach Steam, Origin itp. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gram na europejskich serwerach. Nie jestem na tyle głupi żeby grać na amerykańskich i pisać o tym post na forum.

Co do pobierania w tle to nic się nie aktualizowało, świeży system że wszystkimi update'ami, jedynie CS:GO włączony.

A poza tym chciałem dodać że jak podłączyłem się do internetu przez kabel to wszystko wróciło do normy.

Czyli co, karta sieciowa w postaci pendrive do wymiany? @SeN81

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta karta to dziadek więc nie wykluczone że jest jakiś problem ze sterownikami. Sterownik instalowałeś samodzielnie czy zainstalował się automatycznie. Jeśli automatycznie to usuń go, i sprawdź sterowniki ze strony producenta, ważne aby sterownik był 64bitowy, bo taki zapewne masz system. Sterowniki od MS które instalują się automatycznie czasem nie dokończa działają poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi