Skocz do zawartości
DeWas411

Ryzen 5 3600 Temperatury na AIO

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.09.2020 o 01:10, Send1N napisał:

Skoki wentyla to norma w tym przypadku, można to zniwelować ustawiając "fan step up time" w biosie na najwyższą możliwą wartość, wtedy wentylator nie rozpędzi się od razu po sekundowym skoku temperatury. Ogólnie to box jest lipny dlatego poza 1.25v nie wyjeżdżaj aby mieć w miarę konfortową pracę ;)

Swoją drogą 4.2 nie idzie na 1.25v ? :E ciekawa sprawa skoro proc dopiero kupiony to "batch" powinien przynajmniej w teorii być świeży.

Mam świeżą sztukę 2033 i niestety potwierdzam, że nie jest regułą, że czym nowszy tym lepsze OC. U mnie, żeby 4,2 było stabilne podczas testu CPU/AVX2 w OCCT muszę ustawić już 1,3V...4,1GHz to jakieś 1,25V, 4Ghz to 1,17V. Mogę obniżyć napięcie przy danym taktowaniu, ale sypie błędami po kilku minutach w ww teście...:(

A jak odpakowywałem widząc batch to oczami wyobraźni po postach na forach ustawiałem go na 4,5GHz:)

Edytowane przez Luk83bb
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo ja, ja się pchałem na 4,3 , a z żadnym napięciem nie było stabilnie. A jak trochę było to tempy ponad 80 w grach. Ostatecznie udało mi się dojść do porozumienia z procem i chodzi na 4,1   , 1.15 V .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był okres w tym roku jak ludzie kupowali te ryzeny to każdy robił 4.4 przynajmniej na niskim napięciu :) według plotek najnowsze batche też już się nie kręcą tak dobrze jak te przed premierami seri XT :E :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd postarało się o to żeby sprzedawać  droższe proce , a nie że ktoś kupi  5 3600 i wyhula go na 4.5 :)  nie było by takiego zbytu na wyższą półkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...