Skocz do zawartości
ikslodop

AMD FX6300 Na co wymienić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z góry przepraszam jeśli pisze w niedobrym miejscu.

Prosiłbym o pomoc forumowiczów na temat wymiany podzespołów w moim PC.

Obecnie posiadam:

-Geforce GT640

-AMD FX-6300 

-Płyta gł - Gigabyte GA-970A-DS3P

-RAM 8GB

 

Co ulepszyć, co wymienić nie dużym kosztem ale żeby płynniej wszystko działało.

 

Liczę na pomoc z Waszej strony :)

Edytowane przez ikslodop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień kartę graficzną, procek się jeszcze nada.

GT640 jest naprawdę słabe.

Zainteresuj się używkami GTX960 i GTX970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ok do fxa ale zależy do ilu dojdzie ta licytacja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie chodzi mi o to czy patrzeć na 2gb czy na 4gb. No i obecną mam chyba na szynie 128 a tu jest 256 nie będzie problemu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę wymień,GTX 960/1050 Ti będzie działać należycie.

Jeśli przyjdzie ci pomysł wymiany FX-6300 na FX-8300 lub coś podobnego,to sobie odpuść i od razu wskakuj na Ryzena albo coś z Intelem

12 minut temu, ikslodop napisał:

Tylko właśnie chodzi mi o to czy patrzeć na 2gb czy na 4gb. No i obecną mam chyba na szynie 128 a tu jest 256 nie będzie problemu? 

GTX 970 ma 4GB,szyna na GPU to komunikacja między rdzeniem a pamięciami na karcie.Nie będzie problemu z działaniem karty na twoim sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ikslodop napisał:

Tylko właśnie chodzi mi o to czy patrzeć na 2gb czy na 4gb. No i obecną mam chyba na szynie 128 a tu jest 256 nie będzie problemu? 

Ta, ja bym się nie brał za licytacje, jest wiele ofert fajnych z "kup teraz" np: https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-970-4gb-oc-strix-9510236742

 

Tu masz tego więcej: https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?string=970&producent-chipsetu=NVIDIA&seria=GeForce%20GTX%209xx&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-3-0717&order=d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2020 o 13:36, ikslodop napisał:

 

Co ulepszyć, co wymienić nie dużym kosztem ale żeby płynniej wszystko działało.

Wszystko w sensie? Gry? Czy środowisko windows/programy?

Koledzy doradzają zmianę karty, a może tu chodzi o wolne działanie systemu, bo masz stary mechaniczny dysk HDD?

Żeby WSZYSTKO lepiej działało to:

1) Chłodzenie do CPU - i kręęęęć, zapewne masz stock, pogonisz tego CPU +1ghz na pewno - dużo mu to nie da, bo to stara i z natury słaba jednostka, ale zawsze coś

2) +8GB RAM (zależnie czy masz 2x4gb(OK) czy 1x 8GB (wydajność zduszona o dobre 20-50%)

3) DYSK SSD

4) GPU - karta graficzna coś jak wyżej GTX970 w porównaniu do GT640 to jak przesiadka z poloneza do bugatti.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2020 o 13:36, ikslodop napisał:

Witam!

Z góry przepraszam jeśli pisze w niedobrym miejscu.

Prosiłbym o pomoc forumowiczów na temat wymiany podzespołów w moim PC.

Obecnie posiadam:

-Geforce GT640

-AMD FX-6300 

-Płyta gł - Gigabyte GA-970A-DS3P

-RAM 8GB

 

Co ulepszyć, co wymienić nie dużym kosztem ale żeby płynniej wszystko działało.

 

Liczę na pomoc z Waszej strony :)

Ten procesor to już przeszłość

Zbieraj $$$ i przesiadaj się na Ryzena lub Intela ... co tam wolisz :-) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego szukac tanie go 8350/8320 i sprobowac cos z niego wycisnac na tej plycie. Sam zrobilem taki manewr kilka lat temu, roznica jest zauwazalna. Na moim configu z podpisu gram we wszystko, do 1080p 60 wystarczy. Bf3 na ultra ustawieniach skoczyl z 80 do 110fps, BF5 lata w 70fps w gore. Forza horizon 4 z limitem na 60fps nie ma zadnych problemow. O dziwo ten cep jeszcze sobie radzi, chociaz mysle ze bf5 to jego ostatnie podrygi (wszystkie rdzenie ida na max) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Krauziak napisał:

Na upartego szukac tanie go 8350/8320 i sprobowac cos z niego wycisnac na tej plycie. Sam zrobilem taki manewr kilka lat temu, roznica jest zauwazalna. Na moim configu z podpisu gram we wszystko, do 1080p 60 wystarczy. Bf3 na ultra ustawieniach skoczyl z 80 do 110fps, BF5 lata w 70fps w gore. Forza horizon 4 z limitem na 60fps nie ma zadnych problemow. O dziwo ten cep jeszcze sobie radzi, chociaz mysle ze bf5 to jego ostatnie podrygi (wszystkie rdzenie ida na max) 

Wydatek ok.300 zł obecnie. Płyta autora jest kiepska do OC,ale takiego 8350 4,5 GHz powinno pociągnąć.U mnie na 8350 pogram we wszystko co mi popadnie w 1080p i na razie nie widzę powodu na zmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Spl97 napisał:

U mnie na 8350 pogram we wszystko co mi popadnie w 1080p i na razie nie widzę powodu na zmiany

A w sieciowe fps'y też grasz? moj 8350 @ 4.6ghz się totalnie rozłożył w bf5 na 64 graczach pokaz slajdów praktycznie :D na singlu z lockiem jakos tam pograć można ale do multi ten procesor to już trochę walka i wmawianie sobie na siłę że coś dobrze chodzi :E sam to przerabiałem hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Send1N napisał:

A w sieciowe fps'y też grasz? moj 8350 @ 4.6ghz się totalnie rozłożył w bf5 na 64 graczach pokaz slajdów praktycznie :D na singlu z lockiem jakos tam pograć można ale do multi ten procesor to już trochę walka i wmawianie sobie na siłę że coś dobrze chodzi :E sam to przerabiałem hehe

Nie mozliwe, gram czesto, gra chodzi bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Krauziak napisał:

Nie mozliwe, gram czesto, gra chodzi bardzo dobrze

na 32 graczach tdm pamiętam bo pisales ale przy 64 to całkiem inny temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Send1N napisał:

na 32 graczach tdm pamiętam bo pisales ale przy 64 to całkiem inny temat ?

Pamietam ze pisalem i o 64 graczach, nawet wrzucalem statystyki z frapsa. Do pokazu slajdów jeszcze mu daleko :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucales z 32 ? filmik, na yt mi na pw ? no moze nie pokaz ale 45-55fps na multi fps'ie to dla mnie jak 25 w singlu + co chwile szarpało do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Send1N napisał:

A w sieciowe fps'y też grasz?

Nie gram w sieciówki,z powodu neta w postaci bulwy :E
Jak pójdzie dobrze,że może(naprawdę może) w tym roku będzie u mnie lepszy net (niestety,mieszkam w takiej "białej plamie",że max. co się da wyciągnąć to może 10-15 mb/s)

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziwnego neta bo sieć lokalna w miasteczku nie mam nawet światłowodu tylko zwtkłe kable które idą studzienkami przez piwnicę :P łączę wypluwa 52/53mb/s transfer max do 6mb/s a pingi w sieciówkach mam najmniejsze na serwerach czasem jak jest dobry polski serwer to mam ping jednocyfrowy :E więc niczego mi więcej od tego neta nie trzeba wsumię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Send1N napisał:

wrzucales z 32 ? filmik, na yt mi na pw ? no moze nie pokaz ale 45-55fps na multi fps'ie to dla mnie jak 25 w singlu + co chwile szarpało do tego.

Mój film z bf1. 64 graczy. Nie pamietam filmiku z bf5 ale moze tak byc :)

https://youtu.be/00mKS3ir3ZQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

Ja mam dziwnego neta bo sieć lokalna w miasteczku nie mam nawet światłowodu tylko zwtkłe kable które idą studzienkami przez piwnicę :P łączę wypluwa 52/53mb/s transfer max do 6mb/s a pingi w sieciówkach mam najmniejsze na serwerach czasem jak jest dobry polski serwer to mam ping jednocyfrowy :E więc niczego mi więcej od tego neta nie trzeba wsumię :D

A u mnie ping jest od 30 do 100 ms,w połączeniu z kiepskimi transferami sprawia,że nie da się grać w sieciówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę chciałbym odświeżyć, mianowicie obecnie mam:

-AMD FX-6300 3,8MHZ
-Płyta gigabyte  GA-970A-DS3P

-Geforce GTX960 4GB 

-Pamięć 4GB RAM

-dysk ssd

-zasilacz 500w

 

Chciałbym wymienić płytę główną pod pamięć DDR4, jaką polecacie? Ew co tu jeszcze zmienić? Generalnie żeby pograć w jakieś dobre gry etc 

Edytowane przez ikslodop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tą platformę absolutnie nic nie inwestuj, zmiana płyty i przejście nawet na ryzena 1600 da ci sporo lepszą wydajność + zestaw pamięci 2x8gb, obecne graty sprzedaj i kup jakaś używana nawet b450, będziesz miał możliwość rozbudowy jak kiedyś zechcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...