Skocz do zawartości
Munn

Monitor 27 cali za około 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam monitora za około 1500zł. Głównie do gier ale również do montażu filmów. Moje wymagania:

  1. min. 27 cali
  2. zakrzywiony/płaski bez różnicy
  3. g-sync lub FreeSync ale kompatybilny z g-sync
  4. min. 144hz
  5. IPS/nano IPS
  6. 2560 x 1440 (WQHD)

Dobrze jakby miał regulowaną wysokość ale nie jest to konieczne.

Dużo szukałem i najbardziej spodobał mi się https://www.x-kom.pl/p/569060-monitor-led-27-acer-nitro-vg271usbmiipx-czarny-hdr-165hz.html#Specyfikacja Acer Nitro VG271USBMIIPX  HDR 165Hz

Czytałem o tym https://www.x-kom.pl/p/502255-monitor-led-27-lg-27gl850-b-nanoips-hdr10.html?gclid=EAIaIQobChMIiLGWy5br6gIVDCwYCh2IMgVVEAAYAyAAEgLLsvD_BwE  LG 27GL850-B NanoIPS HDR10

ale cena niestety za duża.

Chętnie poczytam Wasze opinie. Może jest coś innego wartego uwagi? Zależy mi na dobrej jakości monitora znanej marki.

Mój komputer jeżeli ma to jakiś wpływ:

Procesor AMD Ryzen 5 3600 AM4

Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER Gaming 3X OC 8GB GDDR6 (GV-N206SGAMING OC-8GD)

Dzięki za wszelkie rady i propozycje

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro poczytam o nim coś więcej bo pierwszy raz go widzę, ale na start widzę, że to VA.

Dawajcie proszę kolejne opinię mam trochę czasu na zakup jakieś 3 tygodnie więc mogę czytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Tomcat napisał:

Szukałem jakichś recenzji i opinii ale bardzo tego mało. Raczej zagraniczne a z tym mały problem :). No i jednak to jest VA. Ogólnie bardzo fajnie wygląda specyfikacja.

plusy: wielkość i regulacja wysokości i pochylenia

minusy: VA

reszta bardzo do siebie zbliżona.

Ktoś więcej może się wypowiedzieć na temat tych monitorów albo podać inny?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 https://www.x-kom.pl/p/569060-monitor-led-27-acer-nitro-vg271usbmiipx-czarny-hdr-165hz.html

W tym budżecie nie ma żadnego sensowniejszego wyboru jeżeli chodzi o IPS, więc jak chcesz mieć większy wybór wybór to zwiększ budżet do 2500 zł.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell S3220DGF - VA ale zawsze możesz zerknąć, full regulcja podstawy z obrotem, vesa, HDR400, 165hz 4ms, freesync 2

DELL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zerknę dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma i może potwierdzić, że w Acer Nitro VG271USBMIIPX działa G-Sync?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hp x27i  bardzo dobry monitor, sam go mam, gsync działa poprawnie, same zalety IPS + wyższy kontrast niż w typowych IPS, małe smużenie jak na IPS, brak innych problemów. 

Czasem była promocja do 1499 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2020 o 20:28, Tomcat napisał:

Nieco drożej ale 31,5 i 165  hz ?

Miałem VA i to się średnio nadaje do montażu filmów (choćby utrudniona kontrola poziomu kompresji stratnej z powodu jazdy gammy wzgl. kąta patrzenia). Denerwujące zjawisko jak robi się coś więcej (i chce sie to zrobić dobrze), niż oglądanie filmików dla relaksu.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, BRB Nexus napisał:

Hp x27i  bardzo dobry monitor, sam go mam, gsync działa poprawnie, same zalety IPS + wyższy kontrast niż w typowych IPS, małe smużenie jak na IPS, brak innych problemów. 

Czasem była promocja do 1499 zł

Dzięki za opinię z pierwszej ręki. Ważna dla mnie informacja, że działa G-Sync.

Cały czas się zastanawiam właśnie czy ten Hp czy Acer ale czekam na info czy ktoś też potwierdzi, że w nim działa G-Sync jak tak to będzie ciężki wybór :)

Na plus w Hp jest na pewno możliwość regulacji i mniejsza stopka. W Acer większa ilość Hz.

A może mi ktoś wytłumaczyć czym się różni w tych monitorach czas reakcji? Hp ma 4 ms (GTG) a Acer 1 ms (VRB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Munn napisał:

A może mi ktoś wytłumaczyć czym się różni w tych monitorach czas reakcji? Hp ma 4 ms (GTG) a Acer 1 ms (VRB)

Praktycznie to różni się marketingowym bełkotem - nie zwracaj uwagi, tylko popatrz na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kyle_PL napisał:

Praktycznie to różni się marketingowym bełkotem - nie zwracaj uwagi, tylko popatrz na testy.

ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, BRB Nexus napisał:

Hp x27i  bardzo dobry monitor, sam go mam, gsync działa poprawnie, same zalety IPS + wyższy kontrast niż w typowych IPS, małe smużenie jak na IPS, brak innych problemów. 

Czasem była promocja do 1499 zł

A jak jest z czernią w tym monitorze? Tak jak w każdym IPS jej brak? Pytam, bo skłaniam się bardziej ku matrycy VA między innymi z tego względu. Szukam monitora uniwersalnego do internetu, filmów, gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, grzegorz1981 napisał:

A jak jest z czernią w tym monitorze? Tak jak w każdym IPS jej brak? Pytam, bo skłaniam się bardziej ku matrycy VA między innymi z tego względu. Szukam monitora uniwersalnego do internetu, filmów, gier.

Wybrałem ten monitor ze względu na 1440p i 144hz oraz czerń i kontrast. Według testów Hp osiąga nawet 1300:1 kontrastu więc to wynik jak na IPS bardzo, bardzo dobry. Przeciętnie maja 1000:1, wyżej wymieniany LG ma w okolicach 700:1. 

Miałem porównanie z Aoc c24g1 na VA i powiem zupełnie szczerze że na HP czerń nadal robi wrażenie i da się zauważyć że jest znacznie wyższa niż w innych IPS. Jeśli więc na czerni ci zależy to jest najlepszy wybór na IPS, dobry pod tym względem jest też AOC 24g2u z wynikiem nawet 1500:1,jednak to model 24 cale 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaje firma SprzedajeB-ELEKTRONIK  ?

To nie sprzedaje morele ale ich marketplace.
Dla mnie ryzyko zakupu w firmnie krzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, masz rację nie będę ryzykował.
Monitor wydaje się bardzo dobry i ma wszystko co potrzebuję. Chyba dopłacę do niego na x-com. Ktoś może coś o nim więcej powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, BRB Nexus napisał:

Wybrałem ten monitor ze względu na 1440p i 144hz oraz czerń i kontrast. Według testów Hp osiąga nawet 1300:1 kontrastu więc to wynik jak na IPS bardzo, bardzo dobry. Przeciętnie maja 1000:1, wyżej wymieniany LG ma w okolicach 700:1. 

Miałem porównanie z Aoc c24g1 na VA i powiem zupełnie szczerze że na HP czerń nadal robi wrażenie i da się zauważyć że jest znacznie wyższa niż w innych IPS. Jeśli więc na czerni ci zależy to jest najlepszy wybór na IPS, dobry pod tym względem jest też AOC 24g2u z wynikiem nawet 1500:1,jednak to model 24 cale 1080p

Teraz jest oferta na tego x27i w euroagd za 1449 więc prawdopodobnie się skuszę bo potrzebuję pilnie monitora - ale mam pytanie: ktoś gdzieś (tu na forum) napisał, że te IPSy nie nadają się do ciemnych pomieszczeń, jak gram to nie używam żadnego światła poza monitorem/klawiaturą/myszką, ten monitor nada się do takiego zastosowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wybrać monitor jak nigdzie nie mogę recenzji znaleźć. Już mam taki zestaw monitorów, które mnie zainteresowały:

(HP X27i Gaming) Brak HDR - https://www.x-kom.pl/p/551546-monitor-led-27-hp-x27i-gaming.html

(Acer Nitro VG271USBMIIPX czarny HDR 165Hz) brak potwierdzenia jak działa i czy w ogóle G-sync po za jednym komentarzem "G-sync compatible"- https://www.x-kom.pl/p/569060-monitor-led-27-acer-nitro-vg271usbmiipx-czarny-hdr-165hz.html

(Monitor LG UltraGear 27GL83A-B) Ten jest potwierdzony przez NVIDIA ale ma HDR 10 i nie wiem jaka to różnica w porównaniu do HDR 400. Czy 400 to już podstawa przy takich monitorach? https://www.morele.net/monitor-lg-ultragear-27gl83a-b-5942582/

(Acer Nitro VG272UVBMIIPX czarny HDR 0.5ms) no i na koniec ten, który znowu nie ma recenzji. Niby piszą w specyfikacji G-Sync Compatible ale jak wygląda to w rzeczywistości to nie mogę znaleźć https://www.x-kom.pl/p/580330-monitor-led-27-acer-nitro-vg272uvbmiipx-czarny-hdr-05ms.html#Specyfikacja

Czy może ktoś mi doradzić już ostatecznie z tych 4 monitorów, który będzie najlepszy? Który z nich w 100% spełnia moje wymagania? Jeszcze raz napiszę co dla mnie jest najważniejsze:

  1. G-sync dobrze działający
  2. min. 144Hz
  3. jak najniższy czas reakcji
  4. ogólnie dobry obraz
  5. IPS
  6. 2560 x 1440 (WQHD)
  7. HDR 400 (tu nie wiem ale czytałem, że teraz to podstawa

Będę wdzięczny za rady. Już mam mętlik w głowie od tych monitorów. Szkoda też, że nie mam możliwości sprawdzić ich wszystkich na żywo :(

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radulus napisał:

Teraz jest oferta na tego x27i w euroagd za 1449 więc prawdopodobnie się skuszę bo potrzebuję pilnie monitora - ale mam pytanie: ktoś gdzieś (tu na forum) napisał, że te IPSy nie nadają się do ciemnych pomieszczeń, jak gram to nie używam żadnego światła poza monitorem/klawiaturą/myszką, ten monitor nada się do takiego zastosowania?

Ja używam także wieczorem przy zgaszonym świetle, oglądam filmy, przeglądam internet, mi nic nie przeszkadza. Choć pewnie ktoś na siłę potrafi się czegoś doszukać, dlatego mówi się że wtedy lepiej VA, ale ja wolę mieć lepsze kolory na IPS

56 minut temu, Munn napisał:

Ciężko wybrać monitor jak nigdzie nie mogę recenzji znaleźć. Już mam taki zestaw monitorów, które mnie zainteresowały:

(HP X27i Gaming) Brak HDR - https://www.x-kom.pl/p/551546-monitor-led-27-hp-x27i-gaming.html

(Acer Nitro VG271USBMIIPX czarny HDR 165Hz) brak potwierdzenia jak działa i czy w ogóle G-sync po za jednym komentarzem "G-sync compatible"- https://www.x-kom.pl/p/569060-monitor-led-27-acer-nitro-vg271usbmiipx-czarny-hdr-165hz.html

(Monitor LG UltraGear 27GL83A-B) Ten jest potwierdzony przez NVIDIA ale ma HDR 10 i nie wiem jaka to różnica w porównaniu do HDR 400. Czy 400 to już podstawa przy takich monitorach? https://www.morele.net/monitor-lg-ultragear-27gl83a-b-5942582/

(Acer Nitro VG272UVBMIIPX czarny HDR 0.5ms) no i na koniec ten, który znowu nie ma recenzji. Niby piszą w specyfikacji G-Sync Compatible ale jak wygląda to w rzeczywistości to nie mogę znaleźć https://www.x-kom.pl/p/580330-monitor-led-27-acer-nitro-vg272uvbmiipx-czarny-hdr-05ms.html#Specyfikacja

Czy może ktoś mi doradzić już ostatecznie z tych 4 monitorów, który będzie najlepszy? Który z nich w 100% spełnia moje wymagania? Jeszcze raz napiszę co dla mnie jest najważniejsze:

  1. G-sync dobrze działający
  2. min. 144Hz
  3. jak najniższy czas reakcji
  4. ogólnie dobry obraz
  5. IPS
  6. 2560 x 1440 (WQHD)
  7. HDR 400 (tu nie wiem ale czytałem, że teraz to podstawa

Będę wdzięczny za rady. Już mam mętlik w głowie od tych monitorów. Szkoda też, że nie mam możliwości sprawdzić ich wszystkich na żywo :(

 

 

Prawie wszystkie spełniają wymagania, ale podobno HDR400 to jeszcze mało że różnicy mocno nie widać i nie warto inwestować, w każdym razie ja takiego nie miałem więc nie wypowiem się, jedynie tak piszą i na recenzji Stilgara też było, to był jakiś Acer 24,5 cali 1080p jeśli się nie mylę. Jeszcze że na IPS jest zbyt niski kontrast żeby ten HDR dawał efekt, więc wtedy lepiej już VA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się zdecyduję na tego HP, czytam jeszcze na szybko jakiego dropu FPS mam się spodziewać przy przejściu z 1080p na 1440p na moim RTX2070.

Ostatnio gram tylko w GR Breakpoint i AC Odyssey a tam i teraz jakichś wielkim FPSów nie robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Radulus napisał:

Pewnie się zdecyduję na tego HP, czytam jeszcze na szybko jakiego dropu FPS mam się spodziewać przy przejściu z 1080p na 1440p na moim RTX2070.

Ostatnio gram tylko w GR Breakpoint i AC Odyssey a tam i teraz jakichś wielkim FPSów nie robię.

Ja mam rtx 2070 super i w 1440p nie odczułem specjalnego spadku fps. Na pewno w Ac będzie mniej ale zawsze można zejść z ustawień cieni na medium i jeszcze jakieś to wyrobisz tyle co w 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dzisiaj wezmę tego HP X27i 1440p 144 Hz 27"

przeszukałem Internet pod względem recenzji. Oglądałem mnóstwo filmów i czytałem wiele artykułów.

Pozostały na polu bitwy 3 modele:

HP X27i 1440p 144 Hz 27"  - IPS

Acer Nitro VG271USBMIIPX   - IPS

Gigabyte G27QC  - VA

Reszta to już budżet ok 500zł więcej.

HP X27i 1440p 144 Hz - recenzja w j.polskim:

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/hp-x27i-recenzja/strona/32063.html

dużo filmików ale niestety na stronach z "krzaczkami" np:

 

w j. niemieckim

 

i test z magazynu PC Games Hardware 6/2020
https://drive.google.com/file/d/12wkpYpmhXFpteBJWVmOa-Exs60Hv71la/view?usp=sharing

Edytowane przez maro1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...