Skocz do zawartości
Wuadator

Płyta główna z wifi dla 10900k do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Tak Jak w temacie, prosiłbym o doradzenie, jaką płytę kupić do 10900k. Budżet do 1500 zł. Myślałem o asusie strix-e, ale w innym temacie (na temat zestawu, który składam), poradzono mi, że nie ma co dopłacać i z490 Elite będzie tak samo dobry. A może coś innego ?

Pomyślałem, że z racji dosyć drogiego zestawu, który będę składał, zapytam się jeszcze w dziale skierowanym na płyty, żeby potem nie żałować:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Z490 AORUS ELITE AC

lub

MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i w testach, które udało mi się znaleźć, najlepiej ( Obecie do 1400 zł) wypadł właśnie strix-e i MSI Meg unify( który ma wyniki przybliżone do Ace'a). Ma ktoś może jakieś konkretne testy płyt z 10900k i OC ramu, bo np. Ten Carbon wifi u vbt, jest testowany na 10600k także ten... 

A konkretnych testów wszystkich modeli nie mogę nigdzie znaleźć...

:)

Edytowane przez Wuadator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GAMING EDGE i Carbon mają taką samą sekcję jak Tomahawk. Stad moim zdaniem albo tanio MSI tomahawk lub Unify (lepsza sekcja). Carbon i gaming moim zdaniem są nie opłacalne chyba, że zależy Ci na świecidełkach i innych ich ficzerach. 

Tu masz test ace:

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_plyty_glownej_msi_meg_z490_ace_bezkompromisowo_i_efektownie-12519.html

lub

YT

To co najważniejsze czyli sekcja jest ta sama różnią się świecidełkami i kilkoma bajerami. 

Jak planujesz lekkie lub brak OC to wybrałbym Tomahawk, choć osobiście jakbym brał i9 to dopłaciłbym do Unify + OC  :)

Edytowane przez .::DOOMINIQS::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, .::DOOMINIQS::. napisał:

MSI GAMING EDGE i Carbon mają taką samą sekcję jak Tomahawk. Stad moim zdaniem albo tanio MSI tomahawk lub Unify (lepsza sekcja). Carbon i gaming moim zdaniem są nie opłacalne chyba, że zależy Ci na świecidełkach i innych ich ficzerach. 

Tu masz test ace:

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_plyty_glownej_msi_meg_z490_ace_bezkompromisowo_i_efektownie-12519.html

lub

YT

To co najważniejsze czyli sekcja jest ta sama różnią się świecidełkami i kilkoma bajerami. 

Jak planujesz lekkie lub brak OC to wybrałbym Tomahawk, choć osobiście jakbym brał i9 to dopłaciłbym do Unify + OC  :)

Dzięki za odpowiedź!  

Właśnie między unify A strix E się teraz zastanawiam. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wuadator napisał:

Dzięki za odpowiedź!  

Właśnie między unify A strix E się teraz zastanawiam. 

 

Miałem podobny dylemat ale na x570, dodatkowo miałem 3 typ Taichi, Strix u mnie odpadł od razu ze względu na 2 sloty M2, ten na Z490 też ma 2 sloty, Unify ma 3 i Strix nie ma Clear Cmos'u na tylnim panelu. To tak dodatkowo z mojej strony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ! 

Kupiłem unify w proshopie, tylko teraz będę musiał znaleźć jakąś grafikę( wyświetlacz obrazu) na przeczekanie, zanim 3xxx wyjdą, żebym mógł ogarnąc oc cpu i ramu do tego pazdziernika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...