Skocz do zawartości
Gość

Po wyczyszczeniu PC brak dźwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam. Wyczyściłem sobie dzisiaj komputer i złożyłem go do kupy tak jak zwykle. Po podłączeniu głośników do karty muzycznej okazało się że nie leci z nich żaden dźwięk. Myślałem że jeszcze coś źle podłączyłem ale przyjrzałem się jeszcze raz i wydaje się że wszystko jest jak było. Jak włączę muzykę i mikser głośniki to pokazuje że muzyka leci ale z głośników dalej jest cisza.

a2jpg_qqrerps.jpg

Jak jakiś czas temu czyściłem komputer to stało mi się to samo ale coś porobiłem i dźwięk wrócił. Ale teraz co bym nie robił dalej jest cisza.

Płyta główna to: msi z97 gaming 3 drivers

System to W10.

Ktoś może wie o co chodzi?

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje że dzwięk leci ale przez digital output zamiast przez "głośniki" dlatego animację  widać ale nie słychać dźwięku, musisz to przestawić na głośniki, oczywiście podłączyłeś pod zielone wejście z tyłu? :E bo już raz tutaj był podobny temat i gośc nie podłączał do odpowiedniego gniazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Głośniki są włączone do odpowiedniego wejścia :) tylko na tej płycie jest to oznaczone innym kolorem. Tylko że system twierdzi że "nie znaleziono urządzeń wejścia". Do tego wejścia nie ma nic podłączone a system twierdzi właśnie że jest. Nawet w ustawieniach karty muzycznej jest pokazane że to wejście jest aktywne.

sadsajpg_qqrerxq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz prawidłowo podłączone to wina raczej leży po stronie wadliwych sterowników. Miałem tak samo z creative sb0880 po aktualizacji systemu i tylko najnowsze sterowniki pomogły.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pokusiłem się o zrobienie formata. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do wszystkiego ze strony producentów danego sprzętu, a i tak system widzi tylko ten digital output. Same głośniki są dobrze podłączone. Sprawdzałem je też na telefonie i tam grają normalnie ale sam system na PC ich nie wykrywa tylko twardo twierdzi że urządzenie nie jest podłączone. Jak daje rozwiąz problem to dodaje że głośniki lub zestaw słuchawkowy nie jest podłączony (no ale jak nie jest jak jest). Wygląda to tak jakby została uwalona karta muzyczna.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj się podłączyć pod wyjście głośników tylnych, albo pod centralny/sub i ustaw w panelu dźwięk 5.1 + wypełnienie głośników. Jeżeli system wykryje i zagra to istnieje szansa że zbiegiem okoliczności uszkodziło się gniazdo.

Możesz też wykorzystać front panel na obudowie o ile jest podłączony do płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sabaru napisał:

Pokusiłem się o zrobienie formata. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do wszystkiego ze strony producentów danego sprzętu, a i tak system widzi tylko ten digital output. Same głośniki są dobrze podłączone. Sprawdzałem je też na telefonie i tam grają normalnie ale sam system na PC ich nie wykrywa tylko twardo twierdzi że urządzenie nie jest podłączone. Jak daje rozwiąz problem to dodaje że głośniki lub zestaw słuchawkowy nie jest podłączony (no ale jak nie jest jak jest). Wygląda to tak jakby została uwalona karta muzyczna.

To jest już setny temat jak ktoś nie ma dzwięku na integrze realteka :E ich konsola i wykrywanie gniazd psoci już nie jeden zareklamował płytę prze brak dzwięku :E a wystarczy wgrać odpowiednie sterowniki i skonfigurować, instalowałem ten sterownik ze strony płyty z konsolą który zajmuje ponad 270mb czy ten pod najnowsze wersję windowsa okrojony około 30mb ? nie wiem jak ci to wytłumaczyć bo nie mam u siebie integry ale stawiam że karta dzwiękowa jest ok, kumplowi na b450 a-pro np nie działał dzwięk na tych sterach 30mb a na tych pełnych było ok 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...