Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam płytę główną gigabyte g31m-s2l, w menedżerze urządzeń zamist słuchawek genesis neon 350 jest Głośniki AMD High Definition Audio Device

Edytowane przez lewejajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie gdzie podpinasz te słuchawki?

- Panel od płyty głównej (ten z tyłu?)
- Czy panel w obudowie? On może być nieaktywny

+ masz pobrane sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2020 o 12:02, brzepa napisał:

Pytanie gdzie podpinasz te słuchawki?

- Panel od płyty głównej (ten z tyłu?)
- Czy panel w obudowie? On może być nieaktywny

+ masz pobrane sterowniki?

Podpinam do tylnego panelu (z przodu jest nieaktywny/nie działa), mam pobrane sterowniki 

Screen z menedżera urządzeń: https://ibb.co/PDKhRz9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Do tego sprzętu dla Windows 10 nie ma już żadnych dedykowanych sterowników i już nie będzie. Generalnie za stary sprzęt do za nowego systemu. Wgraj sobie Ubuntu. To będzie lepsze rozwiązanie. Lub wróć do Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz urządzenie AMD bo zapewne posiadasz kartę graficzną AMD i system puszcza dźwięk po HDMI do monitora, nawet jak nie ma w nim głośników, bo wbudowana w kartę graficzną karta dźwiękowa jest ustawiona jako domyślna. Nie ma żadnego innego urządzenia? Nawet USB Sound Device?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LeBomB nie zapominaj że jeszcze monitor musi mieć wyjście słuchawkowe lub gniazdo line OUT. A gro tanich monitorów niestety nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie gigabyte nie ma sterowników realtek do karty dźwiękowej z mojej płyty głównej na win10. Ale znalazłem je na innej stronie, ściągnąłem i nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2020 o 07:03, gilban napisał:

@LeBomB nie zapominaj że jeszcze monitor musi mieć wyjście słuchawkowe lub gniazdo line OUT. A gro tanich monitorów niestety nie ma.

No właśnie problem polega na tym, że nie musi. Widywałem już przypadki, gdzie monitor nie miał ani wbudowanych głośników, ani innych złącz audio, a sterownik na siłę uruchamiał kanał audio w złączu HDMI karty graficznej.

Wystarczy zmienić domyślne urządzenie odtwarzające dźwięk na właściwe w ustawieniach dźwięku.

Jeżeli te słuchawki są podłączone jackami to należy wybrać kartę realtek, jeżeli na USB to wymusić szukanie sterowników jeżeli nie znajduje, albo ściągnąć aktualne. Jeśli nie ma pod win10 to te od win8.1 też powinny działać jeśli są dostępne.

No chyba że to USB to tylko do podświetlenia i wibracji jest i sterownika nie potrzebuje, to wtedy domyślnym urządzeniem odtwarzającym powinna być karta zintegrowana na płycie i do niej sterownik w win10 na 100% jest.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...