Skocz do zawartości
Patryk Badzio

Jaki monitor 2k 144hz do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam się do zakupu monitora,i nie wiem na jaki model postawić.

jak narazie te 3 modele mnie zainteresowały, miał ktoś z nimi styczność? A może celować i całkiem inne modele, lub w tej cenie się nie opłaca.

Jestem otwarty na wszelkie sugestie.

HP X27i Gaming

https://www.x-kom.pl/p/551546-monitor-led-27-hp-x27i-gaming.html

Acer Nitro VG272UVB

https://www.x-kom.pl/p/580330-monitor-led-27-acer-nitro-vg272uvbmiipx-czarny-hdr-05ms.html

Acer Nitro VG270UPB

https://www.x-kom.pl/p/469202-monitor-led-27-acer-nitro-vg270upbmiipx-czarny-hdr.html

Acer Nitro XV272UPB

https://www.x-kom.pl/p/389412-monitor-led-27-acer-nitro-xv272upbmiiprzx-czarny-hdr.html

z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz może jakieś recenzje jego? Bo specka ciekawa, ale boję się jaki jest zakres synchronizacji i jak jest z smużeniem i BLB, nigdzie tego nie mogłem znaleźć A o tym benq jest sporo I Jest jak dla mnie bezpieczniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2020 o 21:44, Patryk Badzio napisał:

A masz może jakieś recenzje jego? Bo specka ciekawa, ale boję się jaki jest zakres synchronizacji i jak jest z smużeniem i BLB, nigdzie tego nie mogłem znaleźć A o tym benq jest sporo I Jest jak dla mnie bezpieczniejszy. 

 

smużenie w IPS znikome, BLB to kwestia szczęścia - jak w każdym IPS.. Jakiej synchronizacji? Gsync? 30-165fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, reQ21 napisał:

 

smużenie w IPS znikome, BLB to kwestia szczęścia - jak w każdym IPS.. Jakiej synchronizacji? Gsync? 30-165fps

ok, zaryzykuje

dzięki za odpowiedzi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, dominik46 napisał:

va kiedy w budżecie masz IPS to zły wybór. 

Edytowane przez reQ21
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, reQ21 napisał:

va kiedy w budżecie masz IPS to zły wybór. 

No chyba że dla Ciebie. Jak dla mnie VA jest dużo lepszym wyborem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Pablloo napisał:

No chyba że dla Ciebie. Jak dla mnie VA jest dużo lepszym wyborem.

według mnie po to bierzesz 144hz żeby to wykorzystywać w grach, a na VA smużenie jest okropne. Nie wspominając, że "gamingowe" VA to tak naprawdę trochę podrasowane TN z gównianymi kolorami

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, reQ21 napisał:

według mnie po to bierzesz 144hz żeby to wykorzystywać w grach, a na VA smużenie jest okropne. Nie wspominając, że "gamingowe" VA to tak naprawdę trochę podrasowane TN z gównianymi kolorami

Ja chce ips ale nie wiem czy jest wielka różnica między 1440p 27", a 1080p 24", sam nie wiem jaki monitor już brać czy 1080p 24" 240hz czy 1440p 27" 1440p. Co się według was bardziej opłaca? Zaczynam się bać już brać monitor bo nie wiem czy matryca jest ok. Tamte 2k 165hz jest dla mnie super w tej cenie, ale mało o nim wiem a niska cena jest podejrzana np. Matryca jest za przeproszeniem do dupy, czy może kolorki, czy może Bóg wie gsync miga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do głównie gier FPS polecam iść w 24" - rozdzielczość według uznania.  Jako uniwersalny do wszelkiego rodzaju gier, filmów i internetu zalecam 27" 1440p IPS 144hz - zwłaszcza, że są naprawdę w dobrych cenach - brałbym tego Acera, miałem jego niższy model z 144hz i była petarda, miażdży na łeb na szyje jakość obrazu względem jakiekolwiek VA do 2000zł.
Cena nie jest niska, po prostu monitory już zeszły do akceptowalnych kwot.

 

Tylko tak jak wcześniej wspomniałem problem jest z quality control - BLB i badpixele dość często się pojawiają. Ja miałem szczęście, że druga sztuka była bliska perfekcji.  Po prostu instalujesz w domu, testujesz - jest źle, zamawiasz kolejną sztukę a tamtą oddajesz. 

 

 

Edytowane przez reQ21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, reQ21 napisał:

Do głównie gier FPS polecam iść w 24" - rozdzielczość według uznania.  Jako uniwersalny do wszelkiego rodzaju gier, filmów i internetu zalecam 27" 1440p IPS 144hz - zwłaszcza, że są naprawdę w dobrych cenach - brałbym tego Acera, miałem jego niższy model z 144hz i była petarda, miażdży na łeb na szyje jakość obrazu względem jakiekolwiek VA do 2000zł.
Cena nie jest niska, po prostu monitory już zeszły do akceptowalnych kwot.

 

Tylko tak jak wcześniej wspomniałem problem jest z quality control - BLB i badpixele dość często się pojawiają. Ja miałem szczęście, że druga sztuka była bliska perfekcji.  Po prostu instalujesz w domu, testujesz - jest źle, zamawiasz kolejną sztukę a tamtą oddajesz. 

 

 

Jasne! Zapomniałem że można oddać jeśli się rozczaruję, dzięki zamówię za tydzień tego 165hz I napiszę jak on się spisuje. Trzymajcie się! 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...