Skocz do zawartości
BladyPL

NZXT 210i - czy taki setup będzie wystarczający ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Obudowa NZXT 210i kolor biały, środek czarny, a w niej :

Ryzen 3 3300X / Ryzen 5 3600

CPU cooler : Wraith Prism RGB ( ustawiony na białe podświetlenie )

Pamięci G.SKILL ( białe podświetlenie )

GPU :  Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB LUB 5600XT Sapphire ( mam obie, zostawię jedną ;) ) 

i potrzebuję do tego wentylatorów.

Czy wystarczy setup 2 x Thermaltake Riing 14 LED White na przód oraz Thermaltake Riing 12 LED White na tył ? Wentylatory z przodu wciągają powietrze do środka, wentylator na tyle wydmuchuje je na zewnątrz. Nie bardzo mi się "widzi" pakowanie dodatkowego wentylatora na górę obudowy.

Ewentualnie czy są inne wentylatory w rozsądnej cenie ( do 80 PLN sztuka ) które mają dyskretną białą poświatę a przy tym są stosunkowo ciche i bezawaryjne ? Mam Riing w obecnym zestawie i od ponad roku nie sprawiają żadnych problemów i są dosyć ciche. Ogólnie jeśli coś w środku ma się świecić, to musi się świecić na biało ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H210 nie jest super przewiewną obudową, ale graty, które chcesz wpakować do środka nie są też szczególnie mocne, więc układ wentylatorów jaki opisujesz (2x140mm na froncie na zaciąg i 1x 120mm na tył na wyciąg) w zupełności wystarczy. Skoro masz te Riingi i jesteś z nich zadowolony, to nie ma sensu ich wymieniać, bo wydasz tylko kupę kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny komputer przekazuję dziecku, więc i tak muszę kupić nowy setup. Zdaję sobie sprawę, że obudowa nie jest wzorem przewiewności, ale komputer u mnie musi niestety stać na biurku, stąd minimalizm w kształcie i kolorystyce. Czyli Riingi nie odstają jakoś od obecnej oferty i można je śmiało kupować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem oryginalne wentylatory NZXT AER RBG i powiem wam że imo lepiej świecą wentylatory od Silentium PC Corona HP RGB, jestem totalnym antyfanem produktów SPC ale te wentylatory są po prostu boskie :D A kosztują naprawdę mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz. A jak z generowanym hałasem ? Nie rozpatrywałem tych wentylatorów a  w sumie wyglądają OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corona HP nie bierz. Wyglądają fajnie, ale wydajnościowo są po prostu kiepskie.

W cenie do 80 zł ok są Stella HP ARGB (o ile masz złącze 3-pin 5V ARGB na płycie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wentylator Arctic BioniX P140 PWM PST jest tak dobry jak polecane przez Was modele P12 czy P14 ? Środek PC będzie utrzymany w dwóch kolorach, dominująca czerń i białe dodatki takie jak podświetlenie RAM ( HyperX Fury ) czy CPU( Wraith Prism RGB ) - dlatego chciałbym mimo wszystko dodać do obudowy wentyle, które mają białe akcenty. Zestaw jaki montuję to 2x140 na przód + 1x120 na tył obudowy. Chciałbym coś cichszego od pierwotnie planowanych Thermaltake Riing, które powyżej 50% obrotów już dają lekko po uszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bionix to w zasadzie to samo co P14 PWM PST tylko w ładniejszej ramce, która jest lepiej wykonana. Rotor i łożysko jest to samo, więc pod względem osiągów jest to bardzo fajna konstrukcja. Jak Ci się podoba, to śmiało go bierz :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię.Tylko na zdjęciach wygląda jakby przewód podłączeniowy był jakiś taki krótki, więc pewnie muszę poszukać przedłużki. Płyta, którą zamówiłem ( Gigabyte B450 I AORUS PRO WIFI ) posiada tylko dwa złącza pod wentyle, z czego jeden zajmuje went do CPU, także i tak pewnie by się nie obyło bez przedłużki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel ma 40cm. Dodatkowo Bionixy, tak jak seria P14 PWM PST ma na końcu wtyczki męskie i żeńskie, więc można łączyć jeden wentylator z drugim bez potrzeby zakupu rozdzielacza :). Nie musisz więc kupować rozdzielacza. 40cm przewodu w tak małej obudowie też powinno spokojnie wystarczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupione 2x140 i 2x120 - na wszelki wypadek jakby górny wentylator jednak mnie tak nie irytował, jak mi się wydaje, że będzie ;) Mam nadzieję, że Bionixy będą cichsze od moich Thermaltake Riing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...