Skocz do zawartości
fanatykrm

Proszę o pomoc w wyborze telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie na forum. Jestem nowy i powiem szczerze jeżeli chodzi o telefony jestem dość zielony. Zniszczyłem w tym roku już dwa(klasycznie szybka+inne uszkodzenia), teraz czas na zakup trzeciego. Do tej pory w tym roku korzystałem z huaweiia mate 10 lite, oraz meizu mx6. Jaki telefon w granicach 1000zł(może być ciut więcej) polecacie? W sumie zależy mi na tym by była zauważalna różnica w porównaniu do poprzednio używanych, gdzie zacinało się wszystko konkretnie no i by bateria mi trochę potrzymała. Piszę tutaj na forum, bo już zgłupiałem od czytania recenzji, opinii itp. Mysłałem o Realme 6 4/64, co o nim sądzicie? A może dołożyć trochę i kupić xiaomi redmi note 9 pro? Są lepsze telefony na rynku w podobnej cenie? Z góry będę wdzięczny za wszystkie porady i pozdrawiam :)

Edytowane przez fanatykrm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realme 6 to jeden z fajniejszych opcji. Do tysiąca znajdziesz wersję 6/128

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie uważasz że lepiej dopłacić te 200 300zł i otworzyć sobie nowe, lepsze opcje jak redmi note 9 pro czy nie ma większej różnicy? Bo mam dylemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od maja Realme 6  8/128 i jestem mega zadowolony? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żonie zmieniłem mate 10 lite na realme 6. Sam mam u12+. Realme jest super do 1000zl. Nie ma sensu kupować czegoś droższego, bo co tam będzie lepsze? No, w Huawei p40 lite aparat, w sumie jeszcze on. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na placu boju zostawiłem realme 6 8/128 i xiaomi redmi note 9 pro, ale że nigdy nie miałem telefonu realme i słuchając się Waszych opinii wybór padł na niego. Dziękuje wszystkim i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów sobie od razu plecki jakieś na allegro, bo te z zestawu mają ostra krawędź przy głośniku i niektórym może to przeszkadzać. Mojej żonie do tego stopnia, że zdjęła plecki, bo aż raniły jej ucho (ale ma wystające chrząstki :E) 

Plecki są dymione i fon traci na uroku. Ale poza tym jest bardzo ok. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fanatykrm napisał:

Na placu boju zostawiłem realme 6 8/128 i xiaomi redmi note 9 pro, ale że nigdy nie miałem telefonu realme i słuchając się Waszych opinii wybór padł na niego. Dziękuje wszystkim i pozdrawiam.

Daj znać czy dobry wybór?  Jedyny minus tego fona to to,że słabo widać w słońcu przez ekran IPS. Do reszty zero zastrzeżeń?

2 godziny temu, Petru23 napisał:

Zamów sobie od razu plecki jakieś na allegro, bo te z zestawu mają ostra krawędź przy głośniku i niektórym może to przeszkadzać. Mojej żonie do tego stopnia, że zdjęła plecki, bo aż raniły jej ucho (ale ma wystające chrząstki :E) 

Plecki są dymione i fon traci na uroku. Ale poza tym jest bardzo ok. 

Może jakieś trefne były? Mi tam nic nie przeszkadza,nawet teraz specjalnie sprawdzałem?

13 godzin temu, Petru23 napisał:

Żonie zmieniłem mate 10 lite na realme 6. Sam mam u12+. Realme jest super do 1000zl. Nie ma sensu kupować czegoś droższego, bo co tam będzie lepsze? No, w Huawei p40 lite aparat, w sumie jeszcze on. 

Tylko cholera wie jak to długo będzie działało:hmm: Nigdy wcześniej chińczyka nie miałem. Póki co jest gitara od maja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem a40 na amoled i w słońcu... Wcale nie było tak super. Najgorsze było korzystanie z górnej belki i skrótów (przesył danych, WiFi itp). Aktywne owszem, ładnie było widać ale nieaktywne były całkowicie niewidoczne. W kilku innych przypadkach też wolałem mniej wyraźnego IPS, na którym przynajmniej wszystko było widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Wspominano tutaj, że realme 6 8/128 idzie dorwać do 1000zł. Nigdzie nie spotkałem się z taką ceną. Ma ktoś jakiś sprawdzony sklep gdzie idzie go dostać po takiej promocyjnej cenie? Bo nie wiem czy nie potrafię szukać czy jak :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej powiedział bym że nie potrafisz czekać. Od czasu do czasu pojawia się w promocji w takiej cenie pewnie. Zainstaluj sobie aplikację Pepper i obserwuj wyprzedaże (promocje). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wersja 8/128 to była raz za 799 z polskiego sklepu i to tylko kilka sztuk także raczej jednorazowy wybryk. Obecnie była fala promocji na 4/128 w cenie 799. Najlepiej jak kolega wyżej radzi zainstaluj sobie peperka i ustaw alerty na realme 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobylem z realme, i po pierwszych zachwytach przyszedł czas na dramaty. Mam nadzieję, że to tylko mój egz, ale oddałem oba zakupione. 

Zwiechy i resety samoczynne, ekran nagle zaczął lagowac, jakby działał w 24fps. Po resecie przeszło. Czujnik zbliżeniowy celuje w kanał uszny i potrafi odblokować ekran. Tyle mi wystarczyło, ale go właśnie oddać. 

 

BTW, mam plecki z allegro do realme. Oddam za free. Dziś przyszły :E

Wolałbym p40l

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Petru23niechcialbym byc niemily ale juz go poleciles w paru tematach, musisz uderzyc sie w piers i przeprosic w nich :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mi daliście do myślenia. To może lepiej kupić huaweii p40 lite? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xede napisał:

@Petru23niechcialbym byc niemily ale juz go poleciles w paru tematach, musisz uderzyc sie w piers i przeprosic w nich :D

Bije się i przepraszam. Chyba w każdym wątku już wspomniałem o tym... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fanatykrm napisał:

Teraz to mi daliście do myślenia. To może lepiej kupić huaweii p40 lite? 

Nie, wciąż lepszym wyborem jest realme lub wspomniane wyżej Redmi note 8/9 pro. No chyba, że zupełnie nie używasz usług google. 

Ps. Co do opinii na temat realme to bym się nie sugerował jednostkową opinią. Telefona bardzo dobre opinie w necie, wśród recenzentów i na forach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi od maja działa póki co bez problemu,a muszę przyznać że nie oszczędzam go za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem realme 6 po Waszych poleceniach i trochę przeglądając internet i relacje użytkowników. Wersję pro, bo jakoś nie mogłem się powstrzymać by nie dołożyć 300 i nie mieć najlepszej wersji tego telefonu, chociaż nie ma większych różnić chociażby w prędkości sądząc po relacjach. Jutro, albo pojutrze go odbiorę, mam nadzieje że nie pożałuje wyboru, a wszystkim dziękuje za porady i pozdrawiam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowałem,to jeszcze nie było Pro,pewnie bym zrobił tak jak Ty?  Daj znać jak już zaczniesz używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zdaj relacje ale procel w zwyklym realme 6 jest wydajniejszy niz ten w pro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać opinie, a że telefon mam już trzeci tydzień to już mogę jako tako go ocenić. Ekspertem nie jestem, dużego doświadczenia nie mam, trochę telefonów miałem, ale nie był to sprzęt z najwyżej półki, więc moja ocena to będzie ocena przeciętnego użytkownika telefonu, który lubi się trochę telefonem pobawić, coś na nim obejrzeć, ale raczej wielkim maniakiem nie jestem i laptopa mi telefon nie musi zastępować. Nie wiem skąd te nieprzychylne opinie ostatnio dla tego modelu, ale telefon jest praktycznie taki, jaki go sobie wyobrażałem i jak można było wyczytać w recenzjach w sieci. Wygląd i obudowa zdecydowanie na plus. Telefon jest wręcz piękny, nie wygląda kiczowato, ten wzorek błyskawicy świetnie się mieni pod światłem, w sumie od fioletu po wiśnie i róż. Jak dla mnie bomba i coś co go wyróżnia, no ale nie to jest najważniejsze. Może ciut za duży gabarytowo, ale kto co lubi, mi to pasuje, bo oglądam sporo filmów. Aparat szczerze bez szału, jak się człowiek przyłoży to można fajną fotkę pstryknąć, nocą daje radę, ale jak ktoś oczekuje efektu "wow" to raczej niech wybierze inny model do mobilnej fotografii. Tak samo przeciętnie oceniał bym jakość obrazu, widać różnicę jednak porównując go do chociażby amoledów. Ogromny plus to płynność. Naprawdę jeżeli nic się nie będzie z nim działo i utrzyma swoją prędkość to rewelacja. 8gb ramu i odświeżanie na poziomie 90Hz moim zdaniem robią robotę. Telefon chodzi bardzo płynnie, gram na nim, mam otwarte aplikacje w tle, nic mi się nie zacięło póki co. Bateria nie jest jakoś mega wytrzymała, tak około 7-8h mi trzymała na początku jak praktycznie się z nim nie rozstawałem gdy byłem na etapie testów. Na plus szybkie ładowanie, od zera do fulla w około godzinę, no ale nie jaram się tym szczególnie, bo to teraz już standard. Czy warto go kupić nie wiem, bo nie mam zbytnio rozeznania. Telefon jest taki jak go recenzują, więc mniej więcej można oszacować czego się spodziewać. Ja za swojego dałem 1500zł, myślę że w tej cenie można wyrwać w promocji coś z lepszym wyświetlaczem i aparatem, no ale że uparłem się na ten model nie chciało mi się czekać już na promocję i szczerze nie żałuję, na pewno mi ten rok, dwa posłuży na pełnej intensywności, a wtedy będzie można już się rozejrzeć za czymś wyraźnie lepszym, póki co moim skromnym zdaniem nie ma co się licytować czy lepszy ten czy tamten, bo różnicę nie są ogromne i każdy będzie mógł wytoczyć swój argument za. Zastanawia mnie tylko czemu teraz ma gorsze opinie po takim piorunującym wejściu i zachwytach. Naprawdę można dorwać w tej cenie o wiele lepszy model? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realme 6 pro. 

Czy coś lepszego jest? Imo jest, nova 5t i to w promocji za 1150zl ale już kupiłeś i nie ma się co zastanawiać. Za tydzień, dwa coś innego wskoczy w promocje i będzie znów zastanawianie się. A to jest bez sensu. Z telefonami jest tak, że albo kupujemy coś teraz albo możemy czekać w nieskończoność. Co chwila coś tanieje, wchodzi w promocje czy ktoś coś wyprzedaje. 

Cieszyć się tym, co naprawdę cieszy i spełnia oczekiwania. Nic poza tym. Gratki za udany dla Ciebie zakup. 

Edytowane przez Petru23
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to ująłeś. Póki co telefon spełnia oczekiwania, a jak już wspominałem w tej półce cenowej możemy dywagować w nieskończoność że lepszy ten, tamten itp., a ja sobie spokojnie poczekam aż różnice będą konkretne i wtedy sobie wymienię, a do tego czasu mam nadzieję że na realme się nie zawiodę, bo póki co naprawdę telefon jak dla mnie taki jaki oczekiwałem. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...