Skocz do zawartości
ProfesorNauk

Czy zestaw będzie współgrał i jaki zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Wybrałem sobie taki zestawik i nie wiem czy będzie współgrał (nie znam się totalnie)

gtx 1080 - karta graficzna

amd ryzen 7 3700x - procesor

1 tb ssd - dysk

patriot viper 16 gb (2x8) - pamięc ram

silentum pc regnum - obudowa

gigabyte b450 aorus elite - płyta główna

 

i teraz pytanie jeszcze jaki zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompatybilny jest, lecz dobrze jeżeli podałbyś jaki posiadasz budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@myne145 siema. Sory że nie odpisywałem ale nie spodziewałem się szczerze że w ogóle ktoś mi tutaj pomoże bo różni są tu ludzie xd. Ten zestaw uległ zmianie, zamiast gtx 1080 zmieniłem 1080 ti. Bo udało mi się bardzo tanio znaleźć używaną u zaufanego sprzedawcy który ma same pozytywne opinie. Wolę te gtxy bo na ray tracingu mi nie zależy a ten gtx 1080 ti jest mocniejszy nawet od rtxa 2070 super. Wybrałem sobie do tego procesor i7-8700K, też używany u bardzo legitnego sprzedawcy więc raczej bez problemu powinno być. No i płyte główną zmieniłem na MSI MPG Z390 PLUS bo b450 nie jest kompatybilny z tym procesorem. Obudowę wybrałem sobie taką https://allegro.pl/oferta/genesis-titan-700-obudowa-gaming-pc-case-atx-led-7868470504 

reszta zestawu sie nie zmieniła. Ogólnie totalnie się nie znam na komputerach i to będzie mój pierwszy składak bo wcześniej miałem laptopa gamingowego który w rzeczywistości nie był gamingowy bo żadna gra nawet z 2017 na nim nie chodziła zbyt dobrze. Mi komputer potrzebny jest i do grania i do takich rzeczy jak chociażby montaż filmów.

Teraz jak zmienilem troche zestaw to znowu pytanie, jaki zasilacz i jakiej firmy

Budżet to tak nie więcej niż 5200 zł, to co aktualnie mam w koszyku na allegro czyli wszystko poza zasilaczem kosztuje równe 4500 zł więc jak jeszcze doda sie do tego zasilacz to powinienem się zamknąć jakoś poniżej tych 5000 zł @Czekoladka2 

@myne145zapomniałem jeszcze odpowiedzieć jaki ssd.  m.2

taki: https://allegro.pl/oferta/ssd-adata-xpg-sx8200-pro-1tb-3-5-3-0-gb-s-m-2-nvme-8114830474

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ok. co do zasilacza to https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-650-80plus-gold-650w-p1401087

Ramy nie pisałeś jakie taktowanie bierz 3000mhz albo wyżej.

Obudowa z deka piekarnik tych wentylatorów na przodzie równie dobrze mógłby nie być wcale. Lepiej dobij do tych 5200 i jak ma się świecić weź https://proline.pl/obudowa-silentiumpc-regnum-rg6v-evo-tg-argb-pure-black-p5486351

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę weź A PRO MAX/Gaming Plus MAX/Tomahawk MAX, uciągnie Ci na luzie nawet po OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2020 o 19:37, ProfesorNauk napisał:

@myne145 siema. Sory że nie odpisywałem ale nie spodziewałem się szczerze że w ogóle ktoś mi tutaj pomoże bo różni są tu ludzie xd. Ten zestaw uległ zmianie, zamiast gtx 1080 zmieniłem 1080 ti. Bo udało mi się bardzo tanio znaleźć używaną u zaufanego sprzedawcy który ma same pozytywne opinie. Wolę te gtxy bo na ray tracingu mi nie zależy a ten gtx 1080 ti jest mocniejszy nawet od rtxa 2070 super. Wybrałem sobie do tego procesor i7-8700K, też używany u bardzo legitnego sprzedawcy więc raczej bez problemu powinno być. No i płyte główną zmieniłem na MSI MPG Z390 PLUS bo b450 nie jest kompatybilny z tym procesorem. Obudowę wybrałem sobie taką https://allegro.pl/oferta/genesis-titan-700-obudowa-gaming-pc-case-atx-led-7868470504 

reszta zestawu sie nie zmieniła. Ogólnie totalnie się nie znam na komputerach i to będzie mój pierwszy składak bo wcześniej miałem laptopa gamingowego który w rzeczywistości nie był gamingowy bo żadna gra nawet z 2017 na nim nie chodziła zbyt dobrze. Mi komputer potrzebny jest i do grania i do takich rzeczy jak chociażby montaż filmów.

Teraz jak zmienilem troche zestaw to znowu pytanie, jaki zasilacz i jakiej firmy

Budżet to tak nie więcej niż 5200 zł, to co aktualnie mam w koszyku na allegro czyli wszystko poza zasilaczem kosztuje równe 4500 zł więc jak jeszcze doda sie do tego zasilacz to powinienem się zamknąć jakoś poniżej tych 5000 zł @Czekoladka2 

@myne145zapomniałem jeszcze odpowiedzieć jaki ssd.  m.2

taki: https://allegro.pl/oferta/ssd-adata-xpg-sx8200-pro-1tb-3-5-3-0-gb-s-m-2-nvme-8114830474

Jak lubisz pakować się w zbieraninę starych gratów - gratuluję :P 

Wystarczy , że CPU będzie miał beton pod IHSem , vga będzie niesprawna do końca itd ... i wpakujesz się na minę ; Od kiedy -OBECNIE- GTX 1080Ti jest mocniejszy od RTX 2070 Super ? [ są to 2 wydajnościowo porównywalne karty]  nie wspominając o braku RTX  / większym poboże energii i często dołączanych nowych grach-[obecnie Rainbow six] do nowych kart .

===============================

Nowe części za 5,2k :

Ryzen 3600 + SPC Fortis3 / B450 A-Pro Max / 16GB Balistix 3200 / Adata 1 TB Nvme z rad. red / RTX 2070 Super / Seasonic 650 / SPC Signum SG1 TG / dodatkowy wentyl 120 [mm] na top

https://proline.pl/koszyk/a7183eea

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ProfesorNauk Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/elgp98ztl

  • SilentiumPC Fortis 3 140mm
  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
  • SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
  • MSI B450-A PRO MAX
  • Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER WINDFORCE OC 3X 8GB
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
  • AMD Ryzen 5 3600

Jeżeli chciałbyś taniej możesz pomyśleć o RX5700 XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phill76 @Czekoladka2 no sory ja już mówiłem totalnie się nie znam. Poprostu porównywałem sobie karty na tej stronce gpu user benchmark i tam jest że niby gtx 1080 ti jest o 17% wydajniejszy od rtx 2070 super a na raytracingu mi totalnie nie zależy więc wole gtx 1080 ti, zwłaszcza że tanio znalazłem używane za 1650 zł od sprzedawcy który ma same dobre  oceny na allegro. Ale chyba mnie przekonaliście i wezme nowego rtxa. Tylko w waszych zestawach jest ryzen 5 3600, i te 6 rdzeni pozwoli mi grać normalnie w najnowsze gry, typu cyberpunk 2077? Nie znam sie, to będzie mój pierwszy składak.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3600 jest dobrym procesorem , płyta B450 pozwoli Ci na zmianę na Zen 3 jak zacznie brakować mocy ... Moją propozycję znasz, jest powyżej ... jedyne co trzeba będzie zrobić to ustawić odpowiednio wentylatory w biosie płyty, by było nie za głośno , i nie było "udarów" - jak to AMD ma w standardzie , ale to chwila moment ...

 

P.S. Dodatkowo w proline możesz mieć złożenie za symboliczną 1 zł ,- po wrzuceniu do koszyka złożenia płatnego za 150 zł i podaniu kodu rabatowego : PROPRO

 

 

 

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Phill76 napisał:

Ryzen 3600 jest dobrym procesorem , płyta B450 pozwoli Ci na zmianę na Zen 3 jak zacznie brakować mocy ... Moją propozycję znasz, jest powyżej ... jedyne co trzeba będzie zrobić to ustawić odpowiednio wentylatory w biosie płyty, by było nie za głośno , i nie było "udarów" - jak to AMD ma w standardzie , ale to chwila moment ...

 

P.S. Dodatkowo w proline możesz mieć złożenie za symboliczną 1 zł ,- po wrzuceniu do koszyka złożenia płatnego za 150 zł i podaniu kodu rabatowego : PROPRO

 

 

 

@Phill76 a ten zestaw będzie mocniejszy od ps5? Bo chciałbym mieć coś mocniejszego bo nie chce płacić 5000 zł za komputer który będzie tak samo mocny albo słabszy od konsoli za 2 kafle. Wiem że te teraflopy to czysty marketing ale ps5 ma mieć 10 teraflopów, podczas gdy rtx 2070 super ma około 9, i w ps5 będzie jeszcze to super szybkie ssd i inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności to okaże się po premierze konsol. Te super szybkie dyski to M2 nvme więc to samo co można dać do pc. Zważywszy na fakt iż w konsolach do tej pory było HDD to różnica będzie. Ostatecznej ceny konsol też jeszcze nie znamy 

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż konsole są stworzone do gier, mają jedną specyfikację a nie tysiące jak pc stąd twórca gier łatwiej o optymalizację. Co do ceny to są wstępnie rzucone na zagranicznych serwisach i jestem trochę zaskoczony (pozytywnie) choć w Polsce nie zdziwię się jak będzie kilka stów do przodu. Patrząc przez pryzmat gier single player konsola bardziej opłacalna z multi już wychodzi porównywalnie z pc (za np. 5 lat dołożysz te kolejne 1250zl za abonament plus gry w dalszym ciągu są droższe choć tu różnice powoli się zacierają) poza tym przeglądanie neta na konsoli dla mnie to katorga

 

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...