Skocz do zawartości
stopa1988

Jaki Pc do 4000zł, obróbka filmów, efekty fx, modeling 3d oraz gaming.

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję PC(podzespoły,obudowa) do 4000zł do obróbki filmów i nakładania efektów specjalnych, w rozdzielczości  2560×1440, w takich programach jak davinci resolve, VSDC Free Video Editor itp. oraz do tworzenia animacji 3d i modelingu w takich programach jak Cinema4d, Blender.  Co polecicie w tych pieniądzach, aby wszystko w miarę płynnie się odbywało. W wolnym czasie PC używany będzie do gamingu w gry typu GTA V, Red Dead Redemption 2, Assasin's Creed :Odyssey itp. Myślałem złożyć coś na bazie ryzen 5 3600. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R3600 / Fortis 3 / MSI B450 A-Pro Max / 16GB 3200 / 500 GB A2000 M.2 / Seasonic bronze 650 / SPC Regnum RG6V / RX 5600XT Pulse

https://proline.pl/koszyk/2c3c6e74

 

lub z GTX 1660 Super Gaming i 1 TB Adata M.2 ; reszta j.w.

https://proline.pl/koszyk/6d612b5b

Edytowane przez Phill76
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj taki zestaw: https://www.x-kom.pl/lista/62z4jmrhy

- Ryzen 3600 + w przyszłości koniecznie (jeśli nie teraz) zmiana chłodzenia + OC
- płyta MSI B450-A Pro (aktualnie dobra cena)
- dysk z radiatorem
- zasilacz 550W Gold (mam go i poleca, cichy i dobry, wysoka sprawność)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ten zestaw wnosi w obróbce video względem i5 10400 z quicksync oraz dyskiem NVME 1TB?

Jest jakoś o niebo lepszy? Jest co najmniej na tym samym poziomie? Jest gorszy? 

Procesor słabszy zarówno w grach nie mówiąc już o pracy na timeline czy renderowaniu z użyciem quicksync, gdzie wtedy ta i5 zje nawet Ryzena 3700X a i może nawet 3900X. Na dysku 512GB też sobie za wiele nie popracuje. System, soft, surowy materiał, gotowy render, cache, temp …. jednym słowem have fun. 

2 godziny temu, stopa1988 napisał:

davinci resolve

Powiedz jeszcze czy mowa o płatnej czy darmowej wersji tego oprogramowania. 

Edytowane przez Caps
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w obecnej chwili darmowe resolve, korzystam też z VSDC Free Video Editor, ale to dopiero początek mojej przygody w tych programach jak i tworzeniu animacji 3d w cinema4d i blender, więc na razie nie sa to jakieś bardzo skomplikowane projekty 3d. W głównej mierze bawię się color gradingiem i tworzeniem efektów fx flash którę nakładam na filmy. W cinema 4d jak i blenerze uczę się dopiero modelingu i renderingu i tworze krótkie animacje dla dzieci różnych obiektów w ruchu.

Edytowane przez stopa1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darmowa wersja Resolve nie wspiera akceleracji qsv ale mimo wszystko, na później jak będzie pełna wersja, czy Vegas czy Premiere, to zdecydowanie Intel z iGPU. Żaden Ryzen 5 3600. Ktoś kto poleca ten CPU w tym przypadku w ogóle nie ma pojęcia o temacie. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Caps napisał:

Darmowa wersja Resolve nie wspiera akceleracji qsv ale mimo wszystko, na później jak będzie pełna wersja, czy Vegas czy Premiere, to zdecydowanie Intel z iGPU. Żaden Ryzen 5 3600. Ktoś kto poleca ten CPU w tym przypadku w ogóle nie ma pojęcia o temacie. 

Nie jestem fanem ryzena, ale gdzie bym nie popatrzył w programach to ten ryzen jest zawsze wyżej niż ten intel 10400, w blenderze czy też w cinebench itp. Natomiast intel bije ryzena ale w grach co jest dla mnie mniej istotne.

Edytowane przez stopa1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W apkach wielowątkowych podczas renderingu po CPU procesory będą zbliżone do siebie.

Wychodząc jednak z założenia, że priorytet to video, to qucik sync zje AMD na śniadanie, na jednego kęsa. 

Kup co uważasz. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caps a jak z tym dyskiem, nie są przypadkiem awaryjne, bo podobno się grzeją strasznie, wytrzyma taki dysk długo przy renderingu i video?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma z tymi temperaturami choć na golasie można spotkać się z lekkim throttlinegiem podczas ciężkiego długotrwałego zapisu. Można to olać, można dorzucić za jakiś czas radiator za 20-30 zł albo można po prostu dopłacić do https://proline.pl/adata-ssd-xpg-sx8200-pro-1tb-m-2-nvme-2280-asx8200pnp-1tt-c-p1329048 i mieć spokój ze wszystkim. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caps do tego zestawu co podałeś czy nei lepiej będzie wziąć jakoś kartę nv, z tego co doczytałem nv lepiej sobie radzą w davinci czy blenderze, prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na karcie graficznej 8GB z uwagi iż przydatne będzie do obróbki w davinci resolve. Coś byście poradzili dokładając ewentualnie te 300 zł do karty grawicznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak uważasz czy lepej wziąć rtx czy jednak iśc a  amd, bo widzę że większe taktowania mają jednak rx 5700xt 8gb za podobną cenę.   

4 minuty temu, Caps napisał:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocnieszy 10600K z pamięciami 3200MHz ie jest w stanie pobić Ryzena 3600 w programach użytkowych (renderowanie wideo/3D) a miałby to zrobić słabszy 10400? Ryzen jest ok. 10% szybszy w Davinci Resolve, w Blederze nawet więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kalderon napisał:

Mocnieszy 10600K z pamięciami 3200MHz ie jest w stanie pobić Ryzena 3600 w programach użytkowych (renderowanie wideo/3D)

Tia, szczególnie przy obróbce video z akceleracją quick sync. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie karty znalazłem, Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC 8GB GDDR6 (GV-R57XTGAMING OC-8GD)
Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB GDDR6 (11293-01-20G). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie mają dobre opinie.

2 godziny temu, Caps napisał:

Tia, szczególnie przy obróbce video z akceleracją quick sync. 

Strasznie mitologizujesz ten quick sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC 8GB GDDR6 (GV-R57XTGAMING OC-8GD) a Procek ryzen 5 3600. Jak możecie to pomoglibyście w dobraniu innych komponetów, aby budżet zapiął się z wych 4100-4400zł. Dobrą płytę, napewno chciałbym dysk ssd 1tb,(z uwagi iż przy 80% zapełnienia zalniają). Myślałem nad tym Dysk SSD Kingston A2000 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe, 16 gb ram minimum te 3200 MHz, zasilacz aby to wytrzymało przy obróbce video-davinci,blenderze i gamingu. Obudowę dobrze wentylowaną, żeby się to nie grzało bardzo. Sklep to raczej wybiorę morele.net, bo w miare dobre ceny mają.

Edytowane przez stopa1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedno z gorszych chłodzeń na GPU oraz procesor, który w obróbce video wypada blado na tle 10400 z quick sync a nawet w grach z pamięciami 3200 wypada słabiej od i5 10400 z pamięciami 2666 MHz


Kup co uważasz. 

2 godziny temu, kalderon napisał:

Strasznie mitologizujesz ten quick sync

Że co robię? 6/12 z QSV zje 3600, 3700x, 3900x. 

 

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę stare wideo (w którym i tak 6C/12T Intela ma problemy ze zjedzeniem 2700X), w międzyczasie Ryzeny się upowszechniły, zostały też uwzględnione w kodzie większości programów. Oto efekt, 3600 vs. 10400:

https://www.youtube.com/watch?v=NqCGHHOZYcA&t=6m18s

Ryzen 3600 jest szybszy zarówno w Blenderze, jak i Davinci Resolve, obu tych programów zamierza używać @stopa1988. Podobnie sprawa wygląda z Adobe Premiere gdzie 10400 nawiązuje walkę, ale z Ryzenem 1600AF:

Nie wiem dlaczego tylko jeden link został przekształcony w zagnieżdżony odtwarzacz.

Edytowane przez kalderon
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caps dlaczego uważasz, że ta gigabyte rx5700 xt oc ma słabe chłodzenie? Temp. nie przekraczają 71 stopni, gdzie tą którą ty podałeś czyli https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-2060-super-windforce-oc-8gb-gddr6-gv-n206swf2oc-8gd-p1394472 ma około 74 stopni oraz jest znacznie głośniejsza od gigabyt rx 5700. Co do ryzena 5 3600 to też widziałem parę testów i w blenderz oraz davinci wypada lepiej niż 10400.

Edytowane przez stopa1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Strix jest ryzykowny, było z nimi sporo problemów z niewłaściwie przykręconymi śrubami dociskającymi cooler do GPU (co skutkowało przegrzewaniem) czy gorącymi pamięciami. To była loteria. Nie wiem czy to poprawili i czy owe ewentualne poprawione sztuki sprzedaje Euro. Nitro i Red Devil to topowe chłodzenia, które ... kompletnie nic nie dają bo wydajność jest identyczna. A obróbka nie pochłania dużo zasobów GPU. Jeśli są w tej samej cenie to ok ale dopłacać nie warto.

1 godzinę temu, stopa1988 napisał:

Caps dlaczego uważasz, że ta gigabyte rx5700 xt oc ma słabe chłodzenie?

Pewnie obejrzał test Liptona który dostał wadliwą sztukę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...