Skocz do zawartości
dominik46

Sound Blaster Z nie mogę włączyć kodowania DDL i DTD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nabyłem wczoraj kartę Sound Blaster Z z myślą że połączę ją z moimi głośnikami Logitech Z906 kablem optycznym i włączę kodowanie Dolby Digital Live lub DTS Conect. 

Problem polega na tym że nie jestem w stanie przełączyć w panelu Sound Blaster kodowania na DDL lub DTS.  Za każdym razem wyskakuje mi komunikat "To zadanie wymaga wyłączonego użycia urządzenia audio. Zatrzymaj odtwarzanie i spróbuj później"

https://ibb.co/bQQ1TDG

Żaden odtwarzacz nie jest włączony, przeglądarka wyłączona i już nie mam pojęcia o co chodzi. 

Ogólnie po analogu wszystko działa ok. Niestety po optyku idzie tylko dźwięk stereo. 

Wszystkie ustawienia wykonałem jak należy. 

Sterowniki karty zintegrowanej odinstalowane, później poprawione DDU i karta jest wyłączona w biosie.

Posiadam Windows 10 Pro 64bit.

Bardzo proszę o pomoc bo trochę zniesmaczony jestem.

Pozdrawiam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę i na reddit znalazłem info że po aktualizacji systemu win 10 do wersji 1903 zaczął występować ten problem. Ms i Creative do tej pory nic z tym nie zrobili.

Trudno. Dźwięk 5.1 będę miał podłączony po analogu 3 x 3.5 mm. I tak to bardzo dobrze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem włączonego w BIOSie audio Realteka? Niektórzy po zakupie karty audio po prostu zapominają odinstalować sterowniki Realteka i wyłączyć zintegrowane audio w BIOSie i to może rodzić dziwne problemy - sprawdź i spróbuj.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, caleb59 napisał:

Nie masz przypadkiem włączonego w BIOSie audio Realteka? Niektórzy po zakupie karty audio po prostu zapominają odinstalować sterowniki Realteka i wyłączyć zintegrowane audio w BIOSie i to może rodzić dziwne problemy - sprawdź i spróbuj.

 

W dniu 30.07.2020 o 21:10, dominik46 napisał:

Sterowniki karty zintegrowanej odinstalowane, później poprawione DDU i karta jest wyłączona w biosie.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po analogu lepiej jest dźwięk przesyłać bo masz większą kontrolę nad tym czego słuchach. Jest Equalizer i wszystko. W przypadku optyka karta wysyła surowy dźwięk i możesz się zdać tylko na panel głośników. ten optyk z karty jest dobry tylko do zestawu kina domowego i do niczego więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem jeszcze trochę na reddit i okazało się że jest rozwiązanie.

Trzeba w ustawieniach prywatności  systemu zezwolić na korzystanie z  mikrofonu.

Po restarcie kompa ruszyło.

 

1 godzinę temu, gilban napisał:

Generalnie po analogu lepiej jest dźwięk przesyłać bo masz większą kontrolę nad tym czego słuchach. Jest Equalizer i wszystko. W przypadku optyka karta wysyła surowy dźwięk i możesz się zdać tylko na panel głośników. ten optyk z karty jest dobry tylko do zestawu kina domowego i do niczego więcej. 

Też czytałem że lepiej jest po analogu. Jednak trochę niesmak miałem że mam coś z czego nie mogę skorzystać i dokonać wyboru co będzie lepsze. Do tego jeszcze kabel optyczny kupiłem za kilka dyszek.

Teraz wszystko działa jak należy a ja mam podpięte głośniki po analogu i cyfrowo. Wystarczy tylko wybrać z którego źródła mam odtwarzać dźwięk.

Mam nadzieję że jeszcze komuś ta wiedza się przyda bo kilka dni szukałem rozwiązania jak to ruszyć.

Pozdrawiam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Poszukałem trochę i na reddit znalazłem info że po aktualizacji systemu win 10 do wersji 1903 zaczął występować ten problem. Ms i Creative do tej pory nic z tym nie zrobili.

Najnowsze, oficjalne sterowniki do Sound Blastera Z są z końca września 2019 dedykowane pod Windowsa 10 1909. Z 2004 też działają bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Najnowsze, oficjalne sterowniki do Sound Blastera Z są z końca września 2019 dedykowane pod Windowsa 10 1909. Z 2004 też działają bez problemów.

Działa pod warunkiem że zezwolisz aplikacją na dostęp do twojego mikrofonu. W innym przypadku nie jesteś w stanie włączyć kodera DDL lub DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2020 o 21:10, dominik46 napisał:

Witam.

Nabyłem wczoraj kartę Sound Blaster Z z myślą że połączę ją z moimi głośnikami Logitech Z906 kablem optycznym i włączę kodowanie Dolby Digital Live lub DTS Conect. 

Rzuć okiem na to video z YT:

https://www.youtube.com/watch?v=8djKvPl6jro

Też miałem problem i poszło wg podanej instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten temat i wskazówkę co do mikrofonu. Okazało się, że właśnie to blokowało mi włączenie dźwięku przestrzennego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...