Skocz do zawartości

Titan Xp Hybrid

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, czy robił ktoś takiego moda, AiO na TXP albo referencyjnym 1080Ti? Titan Xp z blowerem to jakiś kiepski żart, karta siada do 1400MHz core przy 84*C nawet po wymianie pasty i chciałbym zamontować na niej AiO ale EVGA nie sprzedaje już kitu pod TXP / 1080Ti. W tym zestawie blokopompka wygląda inaczej, ma dużo mniejszy uchwyt montażowy a i może sam blok jest inny (?).

Z tego co czytałem to TXP ma taki samo PCB i cooler jak referencyjne 1080Ti. Wiem że jest też kraken G12 i do tego zwykły Asetek ale to nie przejdzie bo nie chcę mieć gołych pamięci i VRM.
Karta super się podkręca, ok. 2GHz przy 1.02-1.04V ale co z tego jak w minutę odbija się od temp. targetu :( 

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...kilka sztuk Titan Xp wodowałem,bloki EK.

Tu fullcover robi robotę jak w SLI to  pracuje z oversized rads setup a AIO dla mnie to zawsze protezy były i będą,pompki w AIO mizeria więc żywotność AIO też ma swoje granice.

Po OC Titan Xp generuje masę ciepła,w SLI Titan Xp bez konkret LC to piekło...w Alienie 2xTitan Xp z seryjnych 80*C up w wymaksowanym Wiedźmin 3 zjechały do...42*C podczas gry,

w Blender nie testowałem.

Sekcja zasilania TXp z fullcover blokiem EK łatwa do utrzymania w ryzach po ostrym OC,jak z AIO TXp pracuje nie wiem bo nie sprawdzałem...bo nie widzę w tym sensu.

Ładuj oversized LC i kręć to na maxa.

 

20191207_003123ftkqw.jpg

 

20191206_2331273vj03.jpg

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, czolgista778 napisał:

Wiem że jest też kraken G12 i do tego zwykły Asetek ale to nie przejdzie bo nie chcę mieć gołych pamięci i VRM.
 

Z tego co pamiętam, to pod Krakena spokojnie wchodzą radiatory, którymi możesz przykryć memki i VRM. Dodatkowo dmucha na to na wentylator, więc ostatecznie wydajność tego jest naprawdę spoko, chociaż tak jak Sławek napisał AIO to taka proteza i jednak co full LC, to full LC ;) 

Obstawiam, że nawet bez tych dodatkowych radiatorów, ale z ukierunkowanym na te sekcje nawiewem dodatkowego wentylatora będzie ok. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Custom odpada bo caly czas przerzucam sobie GPU miedzy kompami. Jaka zapinke ma Hybrid od EVGA? To jest Asetek czy CM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czolgista778 Jak wciąż masz blowera, zjedź z napięciem do ~0,75V (na wykresie V/F) a powinien hulać stabilnie na ~1600MHz (bez throttlingu).vf.png.a156bf04349b77ed4ebdfd2465430e72.png
Ale do Furmarka zalecam wrzucić własny profil na wentylator :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Furmarku i tak zlapie go Power Limit. ;) Próbowalem 1V/1900MHz i w Heavenie jest suszarka zeby to schlodzic ponizej 80*C. Sprobuje 0.75V/1600MHz. Szkoda ze nigdzie nie moge znalezc Hybrid kita pod nia, ponoc jest ten sam co dla 1080Ti SC2.

Takie cos bym chcial, czyli AiO na rdzeniu i blacha z FE na reszcie tylko nie wiem co to jest za blokopompa, czy to jest jakis custom EVGI czy normalnie do dostania.

 kG7Xhcu.png

Ale bym przytulil Titana V ale nie idzie ich dostac :( 

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steve z GamersNexus, użył tego chłodzenia LINK, aby mieć dobre dopasowanie śrub mocujących.
Źródło twojego obrazka : 


PS. @czolgista778 Bazuje na Aseteku gen 4.5 :)
Źródło LINK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, niestety EVGA nie sprzedaje już tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...