Skocz do zawartości
Ricohet

i7 6700k vs ryzen 5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że po przeczytaniu tematu każdy się pewnie zastanawia co za idiota i że wiadomo że ryzen, ale sprawa jest dość skomplikowana. Otóż otrzymałem za darmo i7 6700k z płytą główną w której nie działa dual channel, czyli 16GB ramu działa jedynie w sąsiednich slotach w singlu (RAM sprawdzany gdzie indziej, jest to wina płyty na 100%). Postanowiłem więc kupić płytę z170/z270 pod ten procesor. Oczywiście nowej nie dostanę, a na allegro widzę jakiś szrot pokoparkowy w cenach 200-300zł, który pewnie podziała 3 miesiące i zdechnie. Pomyślałem sobie, że niewiele dokładając miałbym płytę b450 pod AMD. Z ciekawości sprawdziłem po ile chodzą takie 6700k i widzę aukcję ~800zł. I znowu, gdyby sprzedać i7 w tej cenie można dołożyć 50zł i kupić ryzena 5 3600. Dołożyć za wiele nie będę musiał, a sprzęt jednak byłby nowy. Dawno jednak się nie "bawiłem" w składanie PC i nie śledzę cen/zmian/nowinek. Chciałbym więc prosić bardziej doświadczone osoby ode mnie o opinię i wskazówki co najlepiej zrobić w tej sytuacji. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj i7 póki trzyma cenę i bierz R5 3600. Jak sam słusznie zauważyłeś, co nowe to nowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, sprzedaj tego i7 i idź w nowe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze takie pytanie. Jaka jest szansa, że to jednak kontroler pamięci padł w procesorze a nie płyta? Bo w zasadzie nie mam tego jak sprawdzić (RAM mogłem jedynie sprawdzić na platformie AMD, gdzie działa w dual, więc z góry założyłem że ta płytka główna od i7 jest winna). Wiem, że procesor raczej mało kiedy ulega uszkodzeniu, ale w sumie kto wie hmm. Z 8GB czy 16GB ramu w single channel działa bez problemu i przechodzi wszelkie testy pomyślnie. Nie chciałbym sprzedać go jako sprawny i wyjść na oszusta jeśli się okaże że to jednak on jest winien, a niestety nie mam żadnej innej płyty głównej żeby go sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiesz co masz i czy to działa.

Jeżeli oczekujesz konkretnej odpowiedzi to zadaj konkretne pytanie.

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ricohet napisał:

Panowie, jeszcze takie pytanie. Jaka jest szansa, że to jednak kontroler pamięci padł w procesorze a nie płyta? Bo w zasadzie nie mam tego jak sprawdzić (RAM mogłem jedynie sprawdzić na platformie AMD, gdzie działa w dual, więc z góry założyłem że ta płytka główna od i7 jest winna). Wiem, że procesor raczej mało kiedy ulega uszkodzeniu, ale w sumie kto wie hmm. Z 8GB czy 16GB ramu w single channel działa bez problemu i przechodzi wszelkie testy pomyślnie. Nie chciałbym sprzedać go jako sprawny i wyjść na oszusta jeśli się okaże że to jednak on jest winien, a niestety nie mam żadnej innej płyty głównej żeby go sprawdzić.

Jak najbardziej jest szansa iż to walnięty CPU. Miałem taką sytuację pół roku temu z Celeronem G3900 - reklamacja i zwrot kasy :) pierwszy procek który mi padł w życiu, a miałem ich już dziesiątki, a właściwie to już ponad sto

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_rdk_  Dzięki, w takim razie postaram się to sprawdzić.

Edytowane przez Ricohet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...