Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema ! chciałbym w najblizszym czasie kupić kartę rx 5700xt ale przerażają mnie temperatury na tych kartach. chciałbym wydać tak max 1950 zł na kartę więc rtx 2070 S odpada w moim wypadku. Rtx 2060 S troche wydajnościowo odstaje zaś od rx5700xt no i powiedzcie co najlepiej teraz zrobić. 

 

 Natknąłem się na coś takiego

https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/msi-karta-graficzna-msi-rx-5700xt-mech-oc-8g.bhtml?gclid=EAIaIQobChMIi6-z6tH66gIVTdOyCh2dtQ_OEAQYASABEgK5OPD_BwE&gclsrc=aw.ds

Jest taniej niż na x komie czy morele i jest to niby jakaś okazja ale ponoć z temperaturami słabo i podobno strasznie głośne. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka mała ściąga z peppera:

Warto zakupić 5700xt niereferenty takie jak:
TOP
- Saphire Nitro + specjalna edycja (podkręcona nitro+, lepsze chłodzenie)
-Saphire Nitro +
-Powercolor Red Devil
- MSI gaming X
- Asus Rog strix
Średni TOP
- XFX Thic III ( wersja z 3 wiatrakami)
- Powercolor Red Dragon
- Powercolor ( bez dodatkowego dopisku w nazwie)
- Saphire Pulse
- Gigabyte gaming OC (Lipton zjechał tą kartę ale dlatego że miał trefny model, pisałem z nim i nie zrobi drugiego testu bo drugi raz już tej karty nie dostanie, zagraniczni testerzy polecają)
- Gigabyte Aorus
- ASRock Taichi X
Unikać:
- reszty modeli od THICC XFX
- reszty modeli od MSI 
- Asus Tuf
- ASRock Challender D OC
- Asrock Phantom

Edytowane przez skubi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie bym tam nie kupował ale mówisz że to dobry wybór? Jest tam w dobrej cenie a jednak jestem cebulakiem. Mimo wszystko widziałem dużo nieprzychylnych opinii o temperaturach tej karty chociaż sam miałem strixa gtx 1060 i temperatury były piękne. 

 

https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/asus-karta-graf-asus-rog-strixrx5700xto8ggam.bhtml?gclid=EAIaIQobChMI9r2yx9b66gIVmNeyCh1WagSREAQYASABEgI33vD_BwE&gclsrc=aw.ds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta którą podałeś w 1 poście łapie się w rozpisce której trzeba unikać.

Asus na początku zaliczył wtopę z termopadami i karty się dosyć grzały, podobno naprawione. Trzeba by szukać kogoś kto kupował w ostatnim czasie.

https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-asus-rog-strix-radeon-rx-5700-xt-oc-gaming-8gb-281816 

 

poczytaj komentarze

 

a to wypowiedź z tematu o navi, więc chyba jednak strixa lepiej omijać

Cytat

Nie wiem jak na naszym rynku, ale ogólnie krążą jeszcze wersje stare i już poprawione. Już jakiś czas temu znalazłem ciekawy temat o strixie https://www.sweclockers.com/forum/trad/1574743-rog-strix-radeon-rx-5700xt-8gb-oc-felaktigt-monterade-kylare?p=10 

 

Edytowane przez skubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest promka na Asusa https://promotion.asus.com/pl/pl/asus-amd opisane tutaj https://www.pepper.pl/promocje/cashback-asus-min-karta-graficzna-asus-strix-rx-5700-xt-oc-285551i można uciąć 180,-  na karcie. Jak się trafi stara wersja można przecież skorzystać z 14 dniowego zwrotu. Najtaniej chyba wychodzi w sferisie 1819,- minus 180,- zwrotu i wyjdzie już dosyć ciekawa cena tj. 1639,-  można jeszcze uciąć na zapisie do newslettera. Przed zakupem lepiej poczytać jak z tym zwrotem jest żeby później lipy nie było.

Edytowane przez Majki78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić dobre RX 5700 XT to kup Nitro+ lub Reda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie temperatury osiągają te lepsze wersje karty pod obciążeniem? To jest tak ze karty radeona tez mają jakąś większą tolerancje na temperature i np 80 stopni bywa normalne? Niby amd podawalo ze max temp to 110 stopni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2020 o 11:08, Bułka923 napisał:

I jakie temperatury osiągają te lepsze wersje karty pod obciążeniem?

To jest tak ze karty radeona tez mają jakąś większą tolerancje na temperature i np 80 stopni bywa normalne?

Niby amd podawalo ze max temp to 110 stopni 

Około 65-70°C

80°C+ mają referenty, to już trochę dużo i w obudowie może zrobić się piekarnik (przy 80°C na rdzeniu hotspot będzie miał grubo ponad 90°C więc robi się nie fajnie)

110°C to maksymalna temperatura hotspota, jak ją osiągniesz to karta zrzuci zegary [thermal-throttling]

Edytowane przez Ohoho:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bułka923 napisał:

I jakie temperatury osiągają te lepsze wersje karty pod obciążeniem? To jest tak ze karty radeona tez mają jakąś większą tolerancje na temperature i np 80 stopni bywa normalne? Niby amd podawalo ze max temp to 110 stopni 

Zazwyczaj około 75+/-5 stopni w zależności od warunków w jakich był wykonywany test (obudowa, temperatura otoczenia).

To są normalne temperatury dla kart pobierających ponad 200W pod obciążeniem. Wiele kart z rodziny RTX grzeje się w podobnym stopniu. Relatywnie często widzę posiadaczy MSI Ventus czy Gigabyte Windforce "chwalących się" temperaturami rzędu 80 stopni. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jaki model będzie aktualnie w spoko cenie bo komputer składam raczej we wrześniu, z uwagi na to że wtedy będę miał na to pieniądze jak i z powodu nowych ryzenów. Myślicie ze jeśli jednak nie wyjdą we wrześniu to walić to i składać coś tego typu 

 

https://www.x-kom.pl/lista/8g3wsvg6w

 

 Czy przeciągać skladanie kompa do października. A i tak przy okazji ten pulse ponoć spoko temperatury wlasnie trzyma i widze ze kolega wyżej go wymienił. Tak swoją drogą dzięki wszystkim za pomoc wiem mniej więcej na jakie karty brać pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór dobry, choć do 2000zł skłaniałbym się albo do 5700XT Red Devil, albo Nitro, albo Gaming X od MSI. No, ewetualnie Gigabyte AORUS. Pulse to taki średniak. Ma dobre temp, ale są lepsze od niego propozycje. Wszystko zależy czy zmieścisz się w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie w proshop.pl masz red devila za 1999zł, i w tym budżecie to bym w niego celował. Dobrze jest go podeprzeć w obudowie, bo jest solidny i ciężki, potrafi się uginać w slocie pcie :) . Proshop to duński sklep, ma tam magazyn i z Danii jadą paczki. Ale ogólnie sklep jest oki jak najbardziej. Mają polską stronę i Polski kontakt w razie potrzeby. Nie trzeba się bawić w żadne przewalutowania, bo płacisz normalnie w plnach :P . 

Jak dołożysz 70zł to masz tam wersję gaming X i to ją bym wziął (najlepsze chłodzenie na tej karcie)

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/MSI-Radeon-RX-5700-XT-GAMING-X-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2789319

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2k za 5700XT dzis przed premiera nowych gpu to slaby deal, bardzo slaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe gpu w cenach 1500 - 2000 zl wyjdą pewnie na początku nowego roku a tyle czekać mi się nie chcę bo tak czekać mozna wiecznie. I tak lepiej wyjde kupując teraz karte za 2k niż coś pokroju rtxa 2060, jeszcze szybciej sie zestarzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci nie mowie ze masz nie kupowac tylko nie w tej kowcie, ost bylo promo na saphire nitro za 1800zl a po 1700zl Gaming OC. U niemca red devila masz za 1800zl a Pulse ponizej 1700zl.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało kupic z miesiac temu strixa oc za niecałe 1500 pln.. 2k to juz byłoby mi troche żal - zwłaszcza ze karta ma być u mnie tylko do wrzesnia

Na szczescsie trafiłą mi sie poprawiona wersja bez problemu z chłodzeniem.., Jak ktoś ostrzy sobie kły w przyszłości na używkę to walić do mnie - sprzedam na pewno taniej jak dałem :P 

 

@ketiw555 - power color chyba nie ma dobrej opinii

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ketiw555 napisał:

Piękna cena, naprawdę tylko jak tutaj z temp. i głośnością ? Red Devil w takiej cenie to byłoby coś.

red dragon to suszarka na biosie OC, na silent jest OK

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dawidoxx napisał:

Mi się udało kupic z miesiac temu strixa oc za niecałe 1500 pln.. 2k to juz byłoby mi troche żal - zwłaszcza ze karta ma być u mnie tylko do wrzesnia

Na szczescsie trafiłą mi sie poprawiona wersja bez problemu z chłodzeniem.., Jak ktoś ostrzy sobie kły w przyszłości na używkę to walić do mnie - sprzedam na pewno taniej jak dałem :P 

 

@ketiw555 - power color chyba nie ma dobrej opinii

Teraz chyba szłoby ją taniej kupić bo jest za 1819 zł munus zwrot od asusa chyba 150 albo 180 zł i jeszcze dwie gry do tego, odliczając to wszystko to wychodzi chyba 1300 zł xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, ketiw555 napisał:

Teraz chyba szłoby ją taniej kupić bo jest za 1819 zł munus zwrot od asusa chyba 150 albo 180 zł i jeszcze dwie gry do tego, odliczając to wszystko to wychodzi chyba 1300 zł xD 

To może i ja się załapie na ten cashback i gierki muszę obczaić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
    • Ostre dymy w internecie. Mam nadzieję, że strimery i reszta ludzi wymusi na nich jakieś zmiany bo to jest bicie poniżej pasa ludzi, którzy kupili EOD.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...