Skocz do zawartości
eciepecie

zamiana z RTX 2060 ..ale na co?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wpadła mi gotówka w kwocie 1300 zł i myślę na zmiana karty z 6 gb vram  na 8 gb vram.

Obecnie mam kartę Palita OC 6 gb i zastanawiam się jaka wybrać z 8 gb.  Czy wystarczy kupić  RTX 2060 super bo ma już ona 8gb. Czy lepiej dołożyć (po sprzedaży RTX 2060 mojego) i kupić 2070.

Gram w Gry typu : all assasiny, metro, Control, itp . Wszystko w 1080 p.

Wiem że niektórzy będą pisać że moja 2060 jest wystarczająca do tej rozdzielczości, ale jednak mam tak że często tej pamięci vram jest mało i pasek vram już jest na czerwono.

..więc jaki wybór karty byłby najlepszy? ( mam mała obudowe i jesli chodzi o długość karty to max 235 mm

(i7 6700k, 16 bg ram 2400, 1080p only, zasilacz w miarę ok 650W) ..wiem że procek bez szału ale to w późniejszym czasie do wymiany, bo jak na razie daje sobie radę

 

Proszę panowie o instrukcje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrec procka, zainwestuj w ramy min 3200, te 2400 to kula u nogi tego zestawu a gpu 2060S do 1080p wystarczy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 Super to już w zasadzie 2070

Krótkie karty mają 2060 Super,coś się znajdzie. Tyle że nie widzę sensu takiej wymiany,za mały przyrost wydajności będzie,chyba że dokładasz tylko niewielką sumę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie nie wielką sumę bym dołożył bo jakieś 500 zł :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 na 2060 Super? A po cholerę? Lubisz wyrzucać pieniądze w błoto? Widziałeś różnicę w FPS w grach czy nie? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana bez sensu z ekonomicznego punktu widzenia  ;-) z dopłatą góra 100zl to jeszcze ujdzie ale 500 to daj spokój.

No i chyba jesteś jedyną osobą na świecie, której brakuje vramu w FHD na RTXach :cool:

Zostaw sobie kasę i później zmienisz na ampere.

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a co mi da ampere z tymi podzespołami co mam teraz? 

chciałbym miec tylko więcej vram bo widze że juz brak tej pamięci w niektórych grach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw na razie kartę w spokoju i zmień lepiej ramy, tak jak już o tym wspomniano w pierwszej odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj na Ampere jak wyżej piszą. To jest głupota totalna na moment przed premierą nowej generacji kupować obecną generację. Może wymienisz na 3060/3070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedy ta premiera? bo nie jestem w temacie..ogolnie zeby zmienic ramy na szybsze to wymiana płyty by była ..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ampere wychodzi we wrześniu czyli już w przyszłym miesiącu :) tylko nie wiem czy od razu 3060 wyjdzie czy tylko od 3070 w górę :) a do piero po kilku miesiącach słabsze karty

Edytowane przez Raptor9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to rzeczywiście poczekam... w tym momencie nie chcę zmieniac płyty głównej a brzmi sensownie zakup nowej karty ampere , z perspektywą poźniejszej zmiany podstawki ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, eciepecie napisał:

ok, to rzeczywiście poczekam... w tym momencie nie chcę zmieniac płyty głównej a brzmi sensownie zakup nowej karty ampere , z perspektywą poźniejszej zmiany podstawki ..

Z tak wolnymi ramami i prockiem bez OC nie brzmi sensownie. W sumie nie widze zadnego sensu pchania 3060 do tego PC, jak juz ci pisalem w 1080p pierwsze skrzypce odgrywaja ramy, przy 2400 dusisz juz wydajnosc nie wspominajac co bedzie z mocniejszym gpu. No chyba ze po prostu chcesz grac a nie efektywnie w 100% wykorzystac zakupiony sprzet bo ostatnio tu takie polaczenia sa modne i lubiane :szczerbaty: Polaczmy cos byleby gra dzialala :naughty: No chyba ze limituje cie plyta glowna to wtedy jestem w stanie zrozumiec ale jesli nie to dzis takie ramy 3200 to sa groszowe sprawy.

vJVAWsz.png

v9T3x3w.png

 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Raptor9 napisał:

Ampere wychodzi we wrześniu czyli już w przyszłym miesiącu :) tylko nie wiem czy od razu 3060 wyjdzie czy tylko od 3070 w górę :) a do piero po kilku miesiącach słabsze karty

Prędzej od 3070 i wyżej. 3060 zapewne na początku przyszłego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, eciepecie napisał:

no a co mi da ampere z tymi podzespołami co mam teraz?

Nic ale napisałeś, że później zmienisz też resztę (cpu, ram) więc 2060S to bzdura która lada moment bardzo straci na wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie limituje mnie płyta bo o wyższym taktowaniu niż 2400 pamięci nie włożę i nie da sie podkręcic na niej ramu.. 

są jakieś płyty gł gdzie mógłbym włozyc mojego i76700k  a w późniejszym czasie włożyc inny nowszy procek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymysliłem cos takiego: mam to 1300 zł sprzedam RTX 2060 Palit oc za jakies pewnie 1100 z gwarancją . to będe miał 2400zl. kupie Rtx 2060 super i bede miał 8 gb vram do 1080p  i kupie tą płytę https://allegro.pl/oferta/asrock-z390-pro4-s1151-4ddr4-hdmi-dvi-dsub-m-2-atx-9169579327?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=NzQ2NDM4NjMtYzhkOS00YjNmLWFkZDMtMmI4MmM2NmVhMjdhAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=7a2e10fd-1086-4ecb-8b91-73a589143d38

do której włozę obecnego procka i7 6700k , sprzedam ramy 2400 i dołożę pewnie ciut i kupie ramy 3600mhz. 

Dobry pomysł?

ok, to watek na płyty gł więc go tam przenoszę:) 

 

 

Edytowane przez eciepecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj cpu, mobo, ram i wymień na nowe.

GPU niech czeka na nową gen

A do tej płyty co podałaś nie wlozysz swojego cpu, po prostu wymień też cpu, ten 6700k ma dobre ceny więc warto to zrobić 

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Z390 nie posadzis kolego 6700K. Chcesz tanio i dobrze to w 1500zl masz Ryzena 3600, ram 3200. mobo na B450.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana 2060 na 2060 super jest bez sensu. Więcej zyskasz zmieniając mobo na z270 i wyżej taktowany ram w 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak też ostatecznie zrobię! 5 3600 to najlepszy proc z tego co widziałem do 1000 zł . Dzis była promocja w rtv agd i poszło 50 procesorów w 2i pół godziny. Była obniżka 100 zł i był za 760zl jakoś. Niestety sie spóźniłem o parę minut:\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...