Skocz do zawartości
adriano233

Temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam karte gigabyte rtx2060 i obudowe regnum rg4t i w czasie gry temperatura karty wynosi około 80stopni chybaze zrobie wentylatory obudowy na maks to zejdzie kilka stopni.Wiem że troche sie grzeja podobno te karty z dwoma wentylatorami.Pobawiłem sie msi afterburner by troche zwiekszyc szybkosc wentylatorów na karcie i jak ktos może niech napisze jakie sa bezpieczne szybkosci bo na auto kręca sie od 1600 do 1900 obrotów a jak zwiekszyłem do 2050 to troche głośniej chodzi ale temperatura wieczorem zeszła do 72 stopni.Co sadzicie o tym czy np wymiana tej mojej małej obudowy na wieksza z lepszymi wentylatorami cos da??Ewentualnie chce zakupić jakieś wentylatory do obudowy zamiast tych 120mm od silentium na np bequiet silent wings 140mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu zmiana obudowy nic ci nie da,tym bardziej że mówisz o Gigabyte Windforce OC.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś propozycje jak ustawic krzywą by było bezpiecznie bo sie za bardzo nie znam na tym by samemu docelowo ustawić a może cos to da.Chybaże macie inne propozycje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo dołożenie wentylatora/-ów da ci może 1-2 st. mniej na karcie. Sama karta ma skopane chłodzenie.

Najlepiej będzie,tak jak robiłeś już w Afterburnerze,czyli ustawienie krzywej.Jeszcze spróbuj zrobić w tym programie Undervolting.Gdzieś o 100mV powinieneś zejść z napięcia GPU i będzie chłodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Palita 2060 który ma skopane chłodzenie, robiłem UV, krzywe wentyli i mimo to w Metro Exodus na RTX leci ciągle w 81 stopni (przy ambient 29). I co z tego? Nic. Działa? Działa. W reszcie gier trzyma 70-75 stopni. 

Ja bym to olał kompletnie, zrób UV, poradników pełno. Graj i korzystaj, nie zepsuje się od tego...

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jutro od rana zobacze czy cos mi to da

Pewnie jak pracuje karta w 80stopniach to długo nie pociągnie.Za jakis czas pewnie bede sie rozgladał za jaka sensowna karta tak do 2tys złotych która jest lepsza i sie nie grzeje za bardzo.Moze podsuniecie jakies propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do filmu z linku jesli chodzi o undervolting.Bo na poczatku  jak zrobiłem na filmie zrobiłem ten mały test i wyszło mi 1935mhz na karcie przy 1050mv.Teraz weszło na 1905mhz i takie samo napiecie i sie teraz utzrymuje.Jak teraz najlepiej zacząć??do jakiej wartości obnizyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co się przejmujesz tą temperaturą?

Od hałasu uszy bolą a od temp karcie nic nie będzie.

Pobaw się tym UV ale na spokojnie nie przeżywaj  ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no kazdy mówi że  80stopni nakarcie to już za dużo.Tak jak pisałem wyżej co sadzicie o karcie rx5700xt gaming ocz trzeba wentylatorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za dużo to by było jak karta dobijałaby do 100.  Ile masz w spoczynku?

Przy procesorach często jest podawana max bezpieczna temperatura z jaką on może pracować.

Czemu zazwyczaj nie podaje się tego w przypadku grafik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspoczynku przy przeglądaniu neta to wynosi jakies 40stopni niekiedy poniżej niekiedy powyżej.Tak pewnie kupie jakas nową obudowe bo ta już jest stara zdezelowana i poszukam czegos może jakiś outlet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...