Skocz do zawartości
doman18

Jaki router na AP - Tenda AC10, Netis WF2780, Archer C6 itp

Rekomendowane odpowiedzi

TLDR;

Szukam taniego (max 200zł) routera którego postawie jako drugi AP w domu. Urządzenia docelowe będą max 2-3m od niego. Więc WIFI (5GHz) nie musi być mocne, ważne żeby było szybkie. 

FULL;

Główny router to Edgerouter X. Drugi router to Netis WF2780 jest jako AP - czyli DHCP wyłączone a kabel podłączony do LAN. Niestety w mieszkaniu (blok) między pokojami jest ściana działowa (28cm, beton, zbrojona) która bardzo degraduje sygnał. Więc muszę dołożyć drugi AP w drugim pokoju. Jest tam już switch więc nie ma problemu żeby tam dołożyć AP.

Na początku myślałem żeby wymienić Netisa na mesh z 2 AP np. Tplink DECO M4. Wtedy mógłbym przechodzić między pokojami i urządzenia same by się przełączały na mocniejszy AP. Ale to droga zabawa.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

TLDR;

Szukam taniego (max 200zł) routera którego postawie jako drugi AP w domu. Urządzenia docelowe będą max 2-3m od niego. Więc WIFI (5GHz) nie musi być mocne, ważne żeby było szybkie. 

FULL;

Główny router to Edgerouter X. Drugi router to Netis WF2780 jest jako AP

Przestawić Netis WF2780 z pokoju na korytarz i problem rozwiązany. U mnie w jednej lokalizacji R6220 robi jako AP i dobrze radzi sobie w bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady. Router jest w miejscu A. Jeżeli go wyniosę na korytarz to tylko w miejsce B, nad drzwi wejściowe. Doświetli mi oba łóżka (kolor zielony) ale na pewno nie biurko (kolor czerwony). Nie mówiąc o tym że z miejsca A do miejsca B musiałbym pociągnąć kabel po suficie - wiercić. 

Dlatego wolę dostawić dodatkowy w miejsce C.

2020-08-03_11-18.png

Edytowane przez doman18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli router jest w punkcie A, to wystarczy że wyniesiesz AP na drugą stronę ściany i wszystko będzie idealnie. Kabel będzie widoczny tylko w rogu pokoju (A), a potem od razu na drugą stronę. I najlepiej jakbyś AP UniFi® AP AC LITE od Ubiquiti. Od razu masz zasilanie PoE, więc na korytarzu nie będzie widać kabli. Zrobiłem kilka lat temu podobne rozwiązanie, klient zapomniał o problemach z WiFi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeniosę na drugą stronę to wtedy będzie słabizna w dużym pokoju, gdzie urzęduje żona z tabletem i telefonem i gdzie czasem też przychodzę ja z tabletem i/lub telefonem.

Te Unifi mamy w firmie (Pro) i owszem, fajne są ale drogie (nawet Lite). 

Jakbym chciał to PoE to mogę sam zrobić nawet ze zwykłym routerem bo mam adaptery (wejściowy i wyściowy). Na tak krótkiej odległości skrętki spokojnie by wystarczył aktualny zasilacz 12v.

Edytowane przez doman18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, może być słabiej, ale to nie powinno przeszkadzać. No chyba że żona ekstremalnie wykorzystuje połączenie WiFi.

Co do PoE, to bardziej chodziło mi o to, że Unifi zainstalujesz tak, że nie będzie widać kabli. Przy adapterach będzie ciężko je ukryć. Poza tym pewnie masz adaptery które ograniczą połączenie do 100Mbps, ale to też zależy do czego potrzebne jest to WiFi. Wiem że masz NASa, więc pewnie Gigabit by się przydał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie.

https://allegro.pl/oferta/adapter-poe-dla-sieci-lan-zestaw-konwerter-rj45-6672459765

Nawet nie wiedziałem że ograniczają neta. Ale i tak docelowo chciałem je wykorzystać w zasilaniu routera LTE u rodziców gdzie leci max 50Mbps

 

Ipad to główne medium internetowe żony więc ona siedzi wyłącznie na wifi (youtube, facebook, sklepy i takie tam). Więc zasięg u niej musi być dobry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...