Skocz do zawartości
forumowicz-a55

Jaka max karta do słabego CPU -Athlona 3000G 3,5 GHz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten mój procesor AMD Athlon 3000G 3,5 GHz  nie będzie za słaby do kart takich jak: Radeon RX480 bądź RX570 ?  Gram głównie w wyścigi    /co prawda mam monitor 1440p ale obniżył bym rozdzielczość do 1080p/.

dzięki Wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1050 Ti na przykład by nie był złym pomysłem. Masz tu artykuł jeśli masz chwilę na poczytankę:

https://pclab.pl/art82699-1.html

No i z takim konfigiem np w Forze w 1440p to nie będzie komfortowo grać. Raczej 1080p na średnich detalach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor to może być za słaby dla danej gry a nie dla samej karty graficznej. Nie chcę zaczynać kolejnej dyskusji o bottleneckach. Prosto, jeżeli dana gra na twoim procesorze i słabszej karcie graficznej będzie ci dobrze działać w 1080p to na mocniejszej karcie będzie ci tak samo działać w 1440p.

Jakie to gry, możesz podać tytuły?

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Procesor to może być za słaby dla danej gry a nie dla samej karty graficznej. Nie chcę zaczynać kolejnej dyskusji o bottleneckach. Prosto, jeżeli dana gra na twoim procesorze i słabszej karcie graficznej będzie ci dobrze działać w 1080p to na mocniejszej karcie będzie ci tak samo działać w 1440p.

Jakie to gry, możesz podać tytuły?

Forza Horizon, The Crew, Project Cars, F1, GRID...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Budzet??

do 500

choć zastanawiam się czy brać używkę /pewno po koparce/ za 400 zł  typu RX480--8GB  albo nówkę za 650zł  RX570-8GB

używka RX570--4GB  za 400zł  albo dopłacić 250zł za nową wersję ale z 8GB ?

Edytowane przez forumowicz-a55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Koparkowe wersje bym odpuscil.

a wiesz może, czy wszystkie RXy570 / 480   na allegro to po koparkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Zapewne wiekszosc.

a co lepiej byłoby wziąść:  RX570--4GB za 400zł  albo za 500zł brać RX480--8GB.  Czytałem gdzieś, że RX570/480 nie jest na tyle mocny, aby wykorzystać w pełni te 4GB VRam więcej... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB vram w kartach tego segmenut jest zbedne, predzej czeka cie obnizka detali niz wykorzystasz 8gb a obnizenie detali to mniejsze wykorzystanie vram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 /co prawda mam monitor 1440p ale obniżył bym rozdzielczość do 1080p/.

Akurat wyższa rozdzielczość podnosi wymagania dla GPU, a nie CPU. Także tym bardziej ustawiaj 2560x1440. Natomiast co do karty, to kup możliwie najszybszą z najlepszym stosunkiem ceny do tego co oferuje: kupno PC to proces ciągły ... jak zobaczysz nawet że obecnie w 2560x1440 karta Ci się w jakiejś jednej grze nudzi, a CPU obciążony na 100%, to i tak go tam kiedyś wymienisz. Nigdy nie będzie tak, że w każdej grze idealnie będziesz miał w pełni obciążone zarówno CPU jak i GPU.

 

8GB vram w kartach tego segmenut jest zbedne, predzej czeka cie obnizka detali niz wykorzystasz 8gb a obnizenie detali to mniejsze wykorzystanie vram.

Lepiej mieć niż nie mieć. Wyższa rozdzielczość tekstur raczej zajmuje więcej VRAM niż obciąża procesor karty. Kiedyś mówili że do RX460 nie ma sensu 4GB ... a później było widać w niektórych grach jak była 2x szybsza od wersji 2GB bo w wersji 2GB VRAM się zapychał (przykładowo w Doom w api Vulkan). Przy 4 GB vs 8 GB jeśli nie teraz, to kiedyś będzie analogicznie.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Akurat wyższa rozdzielczość podnosi wymagania dla GPU, a nie CPU. Także tym bardziej ustawiaj 2560x1440. Natomiast co do karty, to kup możliwie najszybszą z najlepszym stosunkiem ceny do tego co oferuje: kupno PC to proces ciągły ... jak zobaczysz nawet że obecnie w 2560x1440 karta Ci się w jakiejś jednej grze nudzi, a CPU obciążony na 100%, to i tak go tam kiedyś wymienisz.

zastanawiam się jeszcze pomiędzy:  używanym RX570--4GB  /400zł/  bądź nowym GTX1650 Super 4GB /750zł/.  RX ma TDP 150W natomiast GTX tylko TDP wynoszące 100W.   Grając dziennie po max 3 godziny po jakim mniej więcej czasie zwróci mi się dopłata 350zł do nowego GTXa1650-S ?

Edytowane przez forumowicz-a55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem GTX1650 bo mam hopla na punkcie ciszy (wersja KalmX - nic szybszego pasywnego na rynku nie znalazłem). Montuję na to wentylator 120mm, sterowany z płty głównej i mam niższe temperatury, przy niższym hałasie, od dowolnej innej karty fabrycznie "wiatracznej". Jednak jeśli nie jesteś "cichofilem" to kup to co ma lepszy stosunek wydajność cena. To już kwestia osobistych wymagań. Rachunki za energię i tak będą się pomijalnie różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Akurat wyższa rozdzielczość podnosi wymagania dla GPU, a nie CPU. Także tym bardziej ustawiaj 2560x1440. Natomiast co do karty, to kup możliwie najszybszą z najlepszym stosunkiem ceny do tego co oferuje: kupno PC to proces ciągły ... jak zobaczysz nawet że obecnie w 2560x1440 karta Ci się w jakiejś jednej grze nudzi, a CPU obciążony na 100%, to i tak go tam kiedyś wymienisz. Nigdy nie będzie tak, że w każdej grze idealnie będziesz miał w pełni obciążone zarówno CPU jak i GPU.

Lepiej mieć niż nie mieć. Wyższa rozdzielczość tekstur raczej zajmuje więcej VRAM niż obciąża procesor karty. Kiedyś mówili że do RX460 nie ma sensu 4GB ... a później było widać w niektórych grach jak była 2x szybsza od wersji 2GB bo w wersji 2GB VRAM się zapychał (przykładowo w Doom w api Vulkan). Przy 4 GB vs 8 GB jeśli nie teraz, to kiedyś będzie analogicznie.

RX 570 to jest karta do 1080p i max wysokie detale, nowe gry to beda srednie badz niskie detale a ty piszez cos o 1440p. Powtorze sie jeszcze raz, predzej braknie tej karcie wydajnosci niz braknie vram a doplacac 100zl za nic to lepiej zbierac na nowy procesor. Ta karta totalnie nie nadaje sie do 1440p.

 

zastanawiam się jeszcze pomiędzy:  używanym RX570--4GB  /400zł/  bądź nowym GTX1650 Super 4GB /750zł/.  RX ma TDP 150W natomiast GTX tylko TDP wynoszące 100W.   Grając dziennie po max 3 godziny po jakim mniej więcej czasie zwróci mi się dopłata 350zł do nowego GTXa1650-S ?

Te 350zl ktore chcesz przeznaczyc to zainwestuj w szybszy procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

RX 570 to jest karta do 1080p i max wysokie detale, nowe gry to beda srednie badz niskie detale a ty piszez cos o 1440p.

Nie każdy gra tylko w nowe gry. W 2160p w Battlefield 3 pogra (wiem, bo grałem na RX470 8GB w 4K). W 1440p z palcem w tyłku pogra w F1 2015 z FPS nie spadającym poniżej 60 FPS w ulewnej scenerii (w takich dosyć wysokich detalach oczywiście). W GRID 2 zdaje się też pogra spokojnie w 2560x1440 bez spadków poniżej 60 FPS, przy niezłych detalach.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare gry to chyba oczywista oczywistosc?? Dziwne zeby gra sprzed 10lat nie dzialala w 1440p na dosc nowej karcie i tym bardziej vram nie braknie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Akurat wyższa rozdzielczość podnosi wymagania dla GPU, a nie CPU. Także tym bardziej ustawiaj 2560x1440. Natomiast co do karty, to kup możliwie najszybszą z najlepszym stosunkiem ceny do tego co oferuje: kupno PC to proces ciągły ... jak zobaczysz nawet że obecnie w 2560x1440 karta Ci się w jakiejś jednej grze nudzi, a CPU obciążony na 100%, to i tak go tam kiedyś wymienisz. Nigdy nie będzie tak, że w każdej grze idealnie będziesz miał w pełni obciążone zarówno CPU jak i GPU.

Lepiej mieć niż nie mieć. Wyższa rozdzielczość tekstur raczej zajmuje więcej VRAM niż obciąża procesor karty. Kiedyś mówili że do RX460 nie ma sensu 4GB ... a później było widać w niektórych grach jak była 2x szybsza od wersji 2GB bo w wersji 2GB VRAM się zapychał (przykładowo w Doom w api Vulkan). Przy 4 GB vs 8 GB jeśli nie teraz, to kiedyś będzie analogicznie.

podejrzewam, że za jakiś czas to te 4GB vramu więcej będzie dobre, ale GPU RXa 570 już nie da rady...chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

podejrzewam, że za jakiś czas to te 4GB vramu więcej będzie dobre, ale GPU RXa 570 już nie da rady...chyba

Zależy od gry. Znajdzie się pewnie gra, która będzie chodzić płynnie na 8 GB tej karcie i wolno na 4 GB - tak jak Resident Evil chyba 7 szybciej przy wyższych ustawieniach chodził na RX460 4GB niż na GTX 1060 3GB . Tylko pytanie czy dla takich szczególnych przypadków warto dokładać - jeden dołoży, a inny nie.

... to był niezły ubaw (później były ploty, że to przez jakieś braki optymalizacyjne, ale i tak była taka sytuacja jak na wykresie niżej i tak też będzie w przyszłości z niektórymi innymi grami):

Tutaj RX480 4GB vs RX480 8GB:

1440p_vhigh.png

 

Poniżej RX460 4GB vs GTX 1060 3GB:

1080p_vhigh.png

Chciałbym zauważyć, że karty AMD Polaris (RX 470, 480, 460) bardzo lubią dużą ilość VRAM (pamiętam w Doom karty AMD z mniejszą ilością VRAM bardziej zwalniały od kart nVidia z równie małym VRAM).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 RX480--8GB  Red Devil firmy PowerColor

ktoś coś może powiedzieć o tej firmie "PowerColor" bądź o powyższej ofercie?

 

czy można wierzyć tej tu ofercie?  niby karty pochodzą z kompów firmowych z demontażu ?  Prawda to albo...?

Edytowane przez forumowicz-a55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracownie graficzne i komputery firmowe z gpu do grania :heu:

 

Za 499zl takiego starego gniota :hallucine:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Pracownie graficzne i komputery firmowe z gpu do grania :heu:

 

Za 499zl takiego starego gniota :hallucine:

ale co to za firma ta "PowerColor" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, forumowicz-a55 napisał:

ale co to za firma ta "PowerColor" ?

no firma, tajwańska specjalizująca się w radeonach podobnie jak Sapphire.

Nie jest to jakiś no-name.

Ale używany rx480 za 500zł to naprawdę się nie opłaca.

Edit.

Jak nie chcesz z koparki i mieszkasz w większej miejscowości to ja bym szukał na OLX ale tylko z odbiorem osobistym. łatwiej znaleźć od osoby prywatnej i gracza.

Szukaj czegoś w tym stylu, jest jeszcze na gwarancji:

https://www.olx.pl/oferta/msi-radeon-570-rx-armor-4gb-CID99-IDFVRV6.html#672b367dcf

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

\

1 godzinę temu, forumowicz-a55 napisał:

 RX480--8GB  Red Devil firmy PowerColor

ktoś coś może powiedzieć o tej firmie "PowerColor" bądź o powyższej ofercie?

 

czy można wierzyć tej tu ofercie?  niby karty pochodzą z kompów firmowych z demontażu ?  Prawda to albo...?

Chyba śrubek im zabrakło żeby dokręcić backplate w tym Power color

 ?

 

Edytowane przez allas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Pracownie graficzne i komputery firmowe z gpu do grania :heu:

może im się nudziło w biurze :D

6 godzin temu, Kyle_PL napisał:

(pamiętam w Doom karty AMD z mniejszą ilością VRAM bardziej zwalniały od kart nVidia z równie małym VRAM).

W wolfenstein 2 to jest jeszcze bardziej efektowne

Ale to są pojedynczy tytuły.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...