Skocz do zawartości
ThePunisher

Program do testu stabilności - jak przetestować?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrze i szybko przetestować stabilnosc karty graficznej? Furmark po prostu ją nagrzewa i nawet boost nie dochodzi do max wartości a mi zależy na tym żeby był dobrze symulowane warunki jak w wymagających grach, ale jednak żeby to nie były gry bo nie mam czasu teraz siedzieć i grać, wolę odpalić jakiś program i iść na godzinę lub dwie zająć się innymi sprawami. ROG Furmark od ASUSa będzie lepszy? A może Heaven benchmark? Gry np potrafią działać na danych ustawieniach OC ale jedna działa 2h a inna się wysypuje po 10 minutach i chcę wiedzieć czy to przez za wysokie OC czy coś innego jest przyczyną. 

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają możliwość zapetlenia? Czy będą dobre do takiego testu stabilności ustawień OC? Mamczwodowana kartę i wiem że mogę teraz dać jej mocniej po garach niż na AC ale chcę wiedzieć kiedy jestem na limicie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 jest dobry do testowania stabilności karty graficznej. Jak nie masz czasu to przecież nie musisz grać, możesz zostawić uruchomioną grę. Dla karty graficznej nie ma raczej znaczenia, czy Geralt będzie się poruszać po mapie czy stać w miejscu. W tej grze nieprawidłowa praca GPU, właśnie np. po zbyt mocnym podkręceniu, najczęściej powoduje wywalenie się sterownika i w konsekwencji zakończenie gry a nie tylko np. artefakty. Często też właśnie Wiedźmin 3 "wyłapuje" błędy nawet jak 3DMark nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, Wiesiek 3 miałby sens, faktycznie potrafił się sam z siebie wyłączyć po np 1h i to samo miałem ostatnio z AC UNITY, a teraz z SYNDICATE, nadrabiam zaległości w AC zanim wyjdzie Valhalla :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze użyć Unigine Superposition,też dobry program do testowania,ale co ja wiem można ustawić zapętlenie,tyle że w płatnej wersji programu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMark 11 + darmowy kod do wersji Advanced + pętla na Extreme na 1080p test pierwszej sceny w Custom teście.
W połączeniu z Unigine Heaven/Valley/Superposition 1080p Extreme/4k optimised powinny całkiem dobrze ocenić stabilność systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...