Skocz do zawartości
Hafciu

Brak obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolejny raz mam pytanie, posiadam płytę główną aorus b450 elite oraz mam procesor r3 3200g problem tkwi w tym ze nie wyświetla mi się obraz. Ani bios nic wszystkie wentyle chodzą świeci się wszystko ale zero sygnalu. Na płycie jest napis amd ryzen 3000 ready desktop, prozę o pomoc, a i wykluczam kabel oraz monitor :)

Edytowane przez Hafciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bobson89 napisał:

Może procek jest uwalony

Niby wszystkie piny się zgadzają ale na płycie świeci się czerwona dioda która niby oznacza że procka nie ma ale wszystko jest dobrze włożone 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo procesor nie dostaje zasilania np. uszkodzony przewód zasilacza złącze 8 pin lewy górny róg plyty. Jak zasilacz modularny sprawdź też przy zasilaczu czy się nie wypiol

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bobson89 napisał:

Zasilacz mam silentiumpc elementum e2 550w

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie modularny do gniazda na płycie przewody 8 pin (4 + 4). Zostają te dwie możliwości albo zasilacz albo procek dają d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobson89 napisał:

Czyli nie modularny do gniazda na płycie przewody 8 pin (4 + 4). Zostają te dwie możliwości albo zasilacz albo procek dają d...

Hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy procesor był ostatnio wyjmowany? Komputer świeżo składany? Może po prostu klasyka czyli zakrzywione piny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Flik napisał:

Czy procesor był ostatnio wyjmowany? Komputer świeżo składany? Może po prostu klasyka czyli zakrzywione piny.

No był mogę pokazać zdjęcie pinów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż. Może ktoś coś dojrzy. Tylko postaraj się by zdjęcie było wyraźne i obejmowało całą powierzchnie pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Flik napisał:

Czy procesor był ostatnio wyjmowany? Komputer świeżo składany? Może po prostu klasyka czyli zakrzywione piny.

Nie mogę ale wszystkie wyglądają na ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz na spokojnie wszystkie kable, piny czy jest dobrze osadzony (znacznik na procku i sokecie) a jak nie pomoże to wycieczka z prockiem do kolegi lub serwisu zeby procka sprawdzic. Bios też nie wchodzi?

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Flik napisał:

Pokaż. Może ktoś coś dojrzy. Tylko postaraj się by zdjęcie było wyraźne i obejmowało całą powierzchnie pinów.

Niestety zdjęcie ma za duża ilość i nie mogę 

2 minuty temu, Bobson89 napisał:

Sprawdź jeszcze raz na spokojnie wszystkie kable, piny czy jest dobrze osadzony (znacznik na procku i sokecie) a jak nie pomoże to wycieczka z prockiem do kolegi lub serwisu zeby procka sprawdzic. Bios też nie wchodzi?

Nic wszystko się kręci ale bios sygnał nic a monitor i kabel działają ponieważ mam konsole teraz podpięta pod ten monitor i ten kabel hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się stało jak wyjąłeś procesor i od razu po wsadzeniu z poowrotem, czy po jakimś czasie?  Sprawdź go gdzieś u kolegi, w serwisie itp.  Moim zdaniem w grę mogą wchodzić pokrzywione piny, ale mogę się mylić. Trzeba sprawdzić , może to nie procesora wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mozesz wrzucić na jakiś serwis hostingowy czy dysk Googla(konto Googla podejrzewam że masz) i udostępnić link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Flik napisał:

To się stało jak wyjąłeś procesor i od razu po wsadzeniu z poowrotem, czy po jakimś czasie?  Sprawdź go gdzieś u kolegi, w serwisie itp.  Moim zdaniem w grę mogą wchodzić pokrzywione piny, ale mogę się mylić. Trzeba sprawdzić , może to nie procesora wina.

Miałem płytę główną i ona nie działała z tym prockiem nie doczytałem wyjąłem ją przełożyłem do aorusa i też nie działa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hafciu napisał:

Witam kolejny raz mam pytanie, posiadam płytę główną aorus b450 elite oraz mam procesor r3 3200g problem tkwi w tym ze nie wyświetla mi się obraz. Ani bios nic wszystkie wentyle chodzą świeci się wszystko ale zero sygnalu. Na płycie jest napis amd ryzen 3000 ready desktop, prozę o pomoc, a i wykluczam kabel oraz monitor

Chyba powtórka z rozrywki. :E

Aorus b450 elite -Obsługa R3 3200G od BIOSu w wersji F40 B450 AORUS ELITE - Obsługa CPU

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest, to jest OK. Faktycznie nie zauważyłem, że wspomniałeś o tym w pierwszym poście, mój błąd.

W takim razie, upewnij się ze wszystko jest dobrze powpinane, (zasilanie procesora, zasilanie płyty głównej), ram wepnij w 2 i 4 slot od procesora a najlepiej spróbuj na jednej kości wpiętej w drugi slot. Zresetuj BIOS  zworką  i spróbuj odpalić.

(Jeśli chodzi o zworkę, to trzeba zewrzeć czymś metalowym np. śrubokrętem  dwa piny mieszczące się zazwyczaj w okolicach baterii, Gdzie dokładniej znajdziesz w instrukcji pod hasłem "Clear Cmos", lub podobnym.)

W dniu 3.08.2020 o 17:16, Hafciu napisał:

Niestety zdjęcie ma za duża ilość i nie mogę 

 

Zdjecia wrzucasz na serwer zewnętrzny np na naforum.zaopodaj i tutaj wrzucasz link.

Moderacja: Problemy z edycją, brak możliwości połączenia postów

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...