Skocz do zawartości
Anon44

Średni procesor, porządna grafa

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój build:

SilentiumPC Signum SG1M 

SilentiumPC Vero L3 600W 80 

Gigabyte B450M S2H AM4 

SAPPHIRE Pulse RX 5700 XT 8G 

Crucial MX500 250GB 

AMD Ryzen 3 3100 

Seagate Barracuda 2tb 

Patriot Viper 4 DDR4 16/3200 CL16 

Moje obawy, to czy wszystko tu do siebie pasuje, czy w podobnym przedziale cenowym nie ma czegoś lepszego i tak jak w tytule, czy ma sens oszczędzanie na procesorze i ciśnięcie w grafikę, czy procesor też ma być dobry by wydajność była optymalna. Dodam, że używam rozdzielczości 1920x1080, i nie planuję grać na wyższych. Ktoś ma jakieś rady? 

 

 

PS: wiem, że robiłem już podobny temat, ale to było dość dawno i pewnie nie doczekałbym się odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3100 i RX 5700 XT to już trzeba się zastanowić. Ile to kosztuje za całość? Jaki do tego monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym obudowę na sg1 bez m, o ile się nie mylę  płyta ma jedno wejście na wentylator będziesz potrzebował rozgaleznik oraz napisz do sklepu o updated biosu i zastanowił nad sensem kupowania HDD (chyba że potrzeba tyle miejsca a budżet ograniczony)

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzena 3600 jednak bym wziął do niego. Ramki Patriot Viper Steel 3733Mhz CL17.Taka moja propozycja. Wtedy wyciągniesz dużo więcej z tego sprzętu

Ryzena 3100 to bym parował raczej z jakimiś średniakami typu 1660Super, mooooże RTX2060 czy 5600XT, ale nie coś mocniejszego.

Edytowane przez Viking899

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Caps napisał:

Jaki do tego monitor?

Monitor Acera, modelu obecnie nie sprawdzę bo nie mam go przy sobie, 1980x1080, 60 hz. Będę chciał przestawiać się na 144, ale rozdzielczości zwiększał nie będę na pewno. 

42 minuty temu, Viking899 napisał:

Ryzena 3600 jednak bym wziął do niego. Ramki Patriot Viper Steel 3733Mhz CL17.Taka moja propozycja. Wtedy wyciągniesz dużo więcej z tego sprzętu

Bardzo chciałem wierzyć, że to nie prawda. Ale już trudno, jak się składa topowy komputer, to nie powinno się ciąć kosztów.

 

48 minut temu, Bobson89 napisał:

Zmieniłbym obudowę na sg1 bez m, o ile się nie mylę  płyta ma jedno wejście na wentylator będziesz potrzebował rozgaleznik oraz napisz do sklepu o updated biosu i zastanowił nad sensem kupowania HDD (chyba że potrzeba tyle miejsca a budżet ograniczony)

Nie za bardzo rozumiem, co tu napisałeś. Będę potrzebował więcej wentylatorów? Update biosu to chyba do karty, tak? A HDD potrzebne. System na SSD, cała reszta na HDD. Chyba, że to zły pomysł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod 1080p lepiej dać mocniejszy CPU niż gpu. Ile możesz wydać na zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Caps napisał:

Pod 1080p lepiej dać mocniejszy CPU niż gpu. Ile możesz wydać na zestaw?

Budżetu nie mam, bo dopiero zbieram na kompa. Chciałbym tylko nie zbierać zbyt długo. Czyli kupić słabsza kartę? A może 3300x i RX 5700 XT? Ewentualnie 1660 S, ale to by była już znaczna różnica. 

Edytowane przez Anon44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że na płycie jest jedno złącze fan(wentylator) sg1m ma dwa (sg1 ma 1) wentyle + wentyl z chodzenia CPU czyli 3 ?. Nawet jeżeli obudowa posiada rozgałęźnik mogą być potrzebne 2szt. Albo kabel 2 w 1 Updated biosu pod procka chyba że będziesz brał w jednym sklepie ze złożeniem to powinni zrobić. Jw pod 1080p lepiej mocniejszy procek choć zachowanie równowagi jest wskazane

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po szybkim reaserchu uznałem, że w pełni wystarczy mi 3300x i RX 5600 XT. Poniżej jeden z filmów które mnie przekonały:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600AF/2600 albo 3300X, 3100 nie ma sensu, w grach dostaje mocno po tyłku przez układ CCX i cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kalderon napisał:

1600AF/2600 albo 3300X, 3100 nie ma sensu, w grach dostaje mocno po tyłku przez układ CCX i cache.

No to 3300x, nowy faworyt. A jak patrzeć na te problemy ze sterownikami u AMD? Dotyczą one 5600 xt od Sapphire? Tu też będzie trzeba kombinować z Biosem? 

Edytowane przez Anon44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, domino97 napisał:

@Bobson89

Eee trochę dziwny problem:

https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-zasilania-4-pin-2x-do-wentylatora-pwm-9425629873

Poza tym wentyle można nawet bezpośrednio do zasilacza podłączyć (przez adapter 3/4Pin - Molex) tylko regulację tracimy.

Chodziło mi o informację, żeby dorzucić rozdzielacz. nie że problem. 3300x do gier najbardziej pod warunkiem że pojawi się w sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Anon44 napisał:

A jak patrzeć na te problemy ze sterownikami u AMD? Dotyczą one 5600 xt od Sapphire?

Ogólnie na 5600XT jest dużo mniej narzekań niż na 5700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli finalnie:

SilentiumPC Signum SG1M                  163 zł 
SilentiumPC Vero L3 600W 80             230 zł 
MSI B450-A PRO MAX                           400 zł
SAPPHIRE Pulse RX 5600 XT 6GB     1440 zł 
Crucial MX500 250GB                            170 zł
AMD Ryzen 3 3000x                               630 zł
Seagate Barracuda 2tb                          270 zł
Patriot Viper Steel 4 16/3600 cl16       300 zł

Ceny w przybliżeniu, podałem gdyby ktoś chciał sobie organizować taki komputer. Obudowę może jeszcze zmienię na jakąś trochę droższą, pewnie też SPC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa SG1 bez m ma lepiej wentylowany front jak chcesz dołożyć i nie przepłacać to RG6V.

Ryzen 3300x bo podejrzewam że o niego ci chodzi tylko w jednym sklepie w cenie Ryzen 5 3600. 3300x może się pokażą na koniec miesiąca

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie MX500 potrafi być Kingston A2000 (nvme).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kalderon napisał:

W cenie MX500 potrafi być Kingston A2000 (nvme).

Masz rację, zdecydowanie kupię kingstona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś tu jeszcze jest, to powie mi, czy mam kupować jeszcze jakieś chłodzenie? Np. Fera? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ale i nie musisz. Wedle uznania. Możesz na początku jechać na chłodzeniu box. Jak nie będzie się podobać, to sobie dopiero wtedy zmienisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym czekał na nowe ryzeny i rtx'y 

Nie podałes jaki cooler chce kupić?

Marny cpu w stosunku do gpu

mobo też takie nie za specjalne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Targaryen napisał:

Ja bym czekał na nowe ryzeny i rtx'y 

Nie podałes jaki cooler chce kupić?

Marny cpu w stosunku do gpu

mobo też takie nie za specjalne 

Nie, i tak nie planuję zakupu tak drogiego sprzętu. 

Nie zamierzam żadnego, przynajmniej narazie. To mój 1 pc, nie wiem czy potrzebuję chłodzenia, czy nie. 

Wiem, ale oglądałem testy fps i całkowicie mnie zadowala ten zestaw, nic bym nie zmieniał. 

A co powiesz na B450 AORUS ELITE Gigabyta? Chyba jest lepszy, cena ta sama, brakuje tylko znaczka MSI. 

Tak krytykujesz, a nic nie napiszesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450 aorus Elite ma ciut gorsza i cieplejsza sekcje zasilania od płyt MSI. Chłodzenie dla kultury pracy warto wziąć. Boxowe są głośne pod obciążeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...