Skocz do zawartości
Anon44

Średni procesor, porządna grafa

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Anon44 napisał:

Nie, i tak nie planuję zakupu tak drogiego sprzętu. 

Nie zamierzam żadnego, przynajmniej narazie. To mój 1 pc, nie wiem czy potrzebuję chłodzenia, czy nie. 

Wiem, ale oglądałem testy fps i całkowicie mnie zadowala ten zestaw, nic bym nie zmieniał. 

A co powiesz na B450 AORUS ELITE Gigabyta? Chyba jest lepszy, cena ta sama, brakuje tylko znaczka MSI. 

Tak krytykujesz, a nic nie napiszesz ?

No jak nie kupujesz drogiego sprzętu jak masz tam karte za chyba 2000zł ale widzę ze aktualniejszy build ma juz kartę za 1450zł 
Co do porady to dołożyłbym do mobo msi b450 gaming plus max lub tomahawk max wedle uznania.

Jesli planujesz streamować gry to koniecznie zamiana na nvidia jeśli nie to może zostać. 

Natomiast ten "nowy" ryzen 3100 jest słabszy od 1600 AF więc bym w niego nie szedł za 630zł chociaż obecnie pewnie ciężko to przeskoczyć z powodu marnej dostępności więc albo on albo używany 1600af ew. 2600 / x  jak nie to jako tymczasowy przed przesiadką na 4xxx mógłby zostać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Targaryen napisał:

No jak nie kupujesz drogiego sprzętu jak masz tam karte za chyba 2000zł ale widzę ze aktualniejszy build ma juz kartę za 1450zł 
Co do porady to dołożyłbym do mobo msi b450 gaming plus max lub tomahawk max wedle uznania.

Jesli planujesz streamować gry to koniecznie zamiana na nvidia jeśli nie to może zostać. 

Natomiast ten "nowy" ryzen 3100 jest słabszy od 1600 AF więc bym w niego nie szedł za 630zł chociaż obecnie pewnie ciężko to przeskoczyć z powodu marnej dostępności więc albo on albo używany 1600af ew. 2600 / x  jak nie to jako tymczasowy przed przesiadką na 4xxx mógłby zostać 

A widzisz, nadal nie przeczytałeś wszystkiego. Nie zamierzam kupować 3100, tylko 3300x. Ten jest dobry, tak jak mówiłem, wystarczy mi. Zagwozdkę mam z płytą, ramem, chłodzeniem, ewentualnie obudową czy zasilaczem. O Tomahawku słyszałem, zaraz sprawdzę czy mi odpowiada. Streamował nie będę na pewno. Dzięki za coś konkretnego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2020 o 17:55, Anon44 napisał:

Oto mój build:

Gigabyte B450M S2H AM4 

SAPPHIRE Pulse RX 5700 XT 8G

AMD Ryzen 3 3100

Moje obawy, to czy wszystko tu do siebie pasuje, czy w podobnym przedziale cenowym nie ma czegoś lepszego i tak jak w tytule, czy ma sens oszczędzanie na procesorze i ciśnięcie w grafikę, czy procesor też ma być dobry by wydajność była optymalna. Dodam, że używam rozdzielczości 1920x1080, i nie planuję grać na wyższych. Ktoś ma jakieś rady? 

 

procek do wymiany ale absolutnie nie teraz, czas na zakupy ryzena 3700x jeszcze nie nadszedł, jak pojawi się seria 4xxx to 3700x będzie można kupić za 700-800pln.

na dziś to:

-wymień chłodzenie box na coś solidniejszego

-podkręć procesor

-podkręć ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, ghs napisał:

jak pojawi się seria 4xxx to 3700x będzie można kupić za 700-800pln.

 

oczywiście masz na myśli używane 3700X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję 3300x... 

A tak poza tym to Tomahawk wygląda na fajną płytę, zgadzacie się? Na innym forum znalazłem co prawda cały temat o tym, żeby nie kupować MSI, ale to było pod 3600.

Jeśli chodzi o chłodzenie, myślicie że takie wystarczy?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/chlodzenie/chlodzenie-cpu-silentium-pc-grandis-3?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjw1K75BRAEEiwAd41h1BCYmEOHyV2t8xQnS6OwhTBZng3MUWrk7IGW2bSu1etmvQ1YBxatkxoCeicQAvD_Bw

Kolega pisał w kontekście 3600, czy do podkręcania 3300x wystarczy Wraith stealth? 

Edytowane przez Anon44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy to fera 3 albo Arctic 34. Grandis 3 jest jednym z najlepszych chlodzeń do 200zl.

Co do MSI b450 i R5 3600 mam i nie narzekam.

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem co aktualnie planujesz kupować, w pierwszym poście jest 3100 i mocny radeon. 

Jesli chcesz kupić 3300x to teraz pytanie czy będziesz to kręcił bo jeśli tak (a warto) to przyda sie sensowne ale nie za drogie mobo, np. ten tomahawk max czy gaming plus max 

No i pytanie czy chcesz tani przyzwoity ram do dobrego OC czy chcesz trochę droższy ale świetny ram do świetnego OC :) 

BTW Ty masz kompa z pierwszego posta czy to tylko proponowany build bo ten temat jest dość niejasny?

Co do chłodzenia to żadne bieda fery czy grandisy, w tym przedziale cenowym tylko arctic freezer 34 esports duo, u mnie robi robote tak samo jak robiło AIO navis 240 pro a w testach nie wypada gorzej od dark rock pro 4 który jest 2x droższy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w temacie jest straszny bajzel, ale w czasie jego "trwania" dużo czytałem i często zmieniałem zdanie. Na chwilę obecną (co może się zmienić chociażby za godzinę) build to:

SilentiumPC Regnum RG6V 260 zł 

SilentiumPC Vero L3 600W 80 230 zł

ASUS TUF B450M-PLUS GAMING 400 zł

SAPPHIRE Pulse RX 5600 XT 6GB 1440 zł 

Kingston a2000 250GB 170 zł

AMD Ryzen 3 3000x 630 zł

Seagate Barracuda 2tb 270 zł

Patriot Viper Steel 4 16/3600 cl16 300 zł

 

Do tego dochodzi jeszcze chłodzenie, bo rozumiem że niestety Wraith nie wystarczy do kręcenia? Płyta jest dobra do tego setu, tak wyczytałem. Zasilacz też ok, nie? Ram często jest w promo, będę polował na 3200/CL16, np Hyperx Fury czy Ballistixy. Ale spytam, znowu, czy Vipery nie wystarczą do podkręcania? Zwracam uwagę, że to Steele, lepsze niż zwykle Vipery 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraith moze i starczy do OC raczej sie nie stopi przecież ale kultura pracy na pewno bedzie gorsza no i efekt wizualny tez. 

Co do mobo to już się wypowiedziałem ale jak wolisz tego tuf'a to ok. 

chłodzenie cpu tez pisałem juz.

Cpu to 3300x miało być tak? 

 

Co do ramów to ja to widze tak, jak chcesz super kości do super oc to Patriot Viper Steel 4400MHz CL19 one sie naprawdę niesamowicie kręcą (inne kosci niż wszystkie wolniejsze z tej samej serii) 
jak chcesz dobre kości do dobrego oc to bym celował w cruciale 3000 cl 15 jak widać u mnie robią 3533 cl 14 co daje 7.92 nanosekundy dostepu. teraz widze że nawet wyszła wersja rgb tych cruciali za 333zł 

Są jeszcze fajne cruciale  3600 cl 16 za 359 zł ale bez rgb

 

 

 

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będę podkręcał ramu, tylko procesor. Zostaję przy swoim wyborze. A skoro Wraith da radę, to lepszy cooler mogę zawsze dokupić później. I tak, 3300x. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Anon44 napisał:

Raczej nie będę podkręcał ramu, tylko procesor.

To błąd. Ryzeny słabo się kręcą i niewiele zyskujesz. W porywach 2-3%. Szybki RAM z ciasnymi timingami da ci 10% albo i więcej. A z listy części - nie wiem  gdzie znajdziesz Patrioty 3600CL16 za 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kalderon napisał:

nie wiem  gdzie znajdziesz Patrioty 3600CL16 za 300zł.

Błąd, chodzi o 3200.

 

16 minut temu, Caps napisał:

Za 3700 celuj w Ryzen 6/12 

https://proline.pl/koszyk/d20793a5

I jakby co chłodzenie zakupić za jakiś czas 

Propo ciekawe, ale chyba nadal wolę swój build. Jeśli się okaże, że mi starczy kasy, to mogę w to pójść. I dodam wtedy jeszcze jakiś cooler

Edytowane przez Anon44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle tam już własnego uznania. Jednak albo Ryzen 5 3600 albo jak już ten 3300x, to złap gdzieś dobre pamiątki w promo pod OC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiątki? Proszę nie mówić do laika żargonem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci RAM.

5 minut temu, Anon44 napisał:

Błąd, chodzi o 3200.

Na niemieckim Amazonie są Ballistixy 3200CL16 za 280zł (sam kupiłem, rabat nalicza się przy podsumowaniu zamówienia tuż przez zapłatą). Będziesz miał taką prędkość jak na Patriotach, a jak zdecydujesz się podkręcić to zrobią 3600CL16 albo i 3800CL16 i zyskasz sporo klatek.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, kalderon napisał:

 

Na niemieckim Amazonie są Ballistixy 3200CL16 za 280zł (sam kupiłem, promo nalicza się przy podsumowaniu zamówienia tuż przez zapłatą). Będziesz miał taką prędkość jak na Patriotach, a jak zdecydujesz się podkręcić to zrobią 3600CL16 albo i 3800CL16 i zyskasz sporo klatek.

A Hyperx Fury? To chyba porządny ram, a na Amazonie można wyrwać 3200/16 za 280 zł. 

https://www.amazon.de/dp/B07WD5VKVL/?language=pl_PL&tag=pepperpl09-21

Edytowane przez Anon44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry radiator, ale zero overclockingu. Tu link do Ballistixów:

https://www.amazon.de/dp/B083TRRT16?language=pl_PL&th=1

Tuż przed zatwierdzeniem zamówienia cena spada do 63 euro co Przelewy24 przeliczają na 281 zł. Dotyczy czarnych i białych (sam kupiłem), nie wiem jak z czerwonymi. Tylko 2x8GB 3200CL16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kalderon napisał:

Dobry radiator, ale zero overclockingu. Tu link do Ballistixów:

https://www.amazon.de/dp/B083TRRT16?language=pl_PL&th=1

Tuż przed zatwierdzeniem zamówienia cena spada do 63 euro co Przelewy24 przeliczają na 281 zł. Dotyczy czarnych i białych (sam kupiłem), nie wiem jak z czerwonymi. Tylko 2x8GB 3200CL16.

Fajne, ale ojciec wciąż powtarza, żeby "nie kupować na półkę", toteż liczę, że przecena trochę potrwa. Chyba że macie inne zdanie na ten temat? Mój ojciec miał w życiu ze 2 pecety, ostatniego 20 lat temu. Może ma przereklamowane poglądy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś zrobić śmieszną grę słów, a wyszło że nie rozumiem. Kupować na zapas czy nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo jest rozsądnym człowiekiem :P

Ryzen 5 3600 był przez 9 miechów najtańszym Zen2 i dlatego był najczęściej wybierany
jak widać bardzo mocno się to utarło

obecnie Ryzen 3 3300x jest wystarczający a szczególnie do RX 5600 XT
w momencie gdy nie będzie wystarczał można wymienić na 3600 albo "4600" który przez ten czas znacznie stanieje

Ryzen 3 3300x ma zegar 4.3 GHz na wszystkich rdzeniach i podkręca się do 4,5  GHz wiec o symboliczne 200 MHz co szału nie robi ...

Lipton ma bardzo podobny config w polecanych https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ceny i tego jak zostanie rozdysponowana kasa na resztę podzespołów. 
Ja bym się mimo wszystko w 4/8 już nie pakował skoro jeszcze nie tak dawno kaszlano na Intele Coffe Lake, że 6/6 to za mało do gier na teraz, a na później, to już w ogóle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaszleć to można na wszystko :P

i5 Coffe Lake miały tylko 6 wątków a tutaj jest ich 8

stare i7 4/8 do dziś dają rade ale za chiny nie są opłacalne

oprogramowanie jak na razie pozostaje w tyle za sprzętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o tym pisze. Te dwa wątki na plus na teraz ale i tak nie wiem czy ten CPU aż tak bardzo ma sens na zaś. Kupowanie nowego za ponad 600 zł już z zamysłem jego zmiany nie do końca mi się podoba. Jeżeli podmiana na serię 4000, to na teraz jakiś AMD 2/4 za 200 zł i przeczekać. Wszystko zależy od tego jak wygląda reszta zestawu. Przykładowo w x-kom dasz do tego DS3H która kosztuje prawie 380 zł i to jest kupa rozwiązanie. W innych sklepach masz te mobo za 290 zł i tutaj brakuje już 100 zł do Ryzena 5 3600. 

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...