Skocz do zawartości
Anon44

Średni procesor, porządna grafa

Rekomendowane odpowiedzi

to równie dobrze można przegiąć w 2 stronę i walnąć Ryzen'a 9 3900x  lub 3950x :D

ale tu nie ma zamysłu jego szybkiej wymiany tylko ewentualna jego wymiana za 2/3 lata

każdego proca prędzej czy później  trzeba będzie wymienić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stare i7 4/8 do dziś dają rade ale za chiny nie są opłacalne

Zależy dla kogo i do jakiego konfigu, jeśli ktoś ma starą płytę 1155 z słabym cpu (np. 2 rdzenie czy nawet gołe 4) to wymienia tylko proc na i7 2600 (190zł) i sobie nadal gra.

Co do tematu, średni procesor i porządna grafa może mieć sens, dlaczego? bo karta dużo szybciej przestaje wyrabiać i częściej się ją zmienia, więc jak kupi się szybszą to starczy na dłużej.
 

Ale w przypadku gdy można 6c/12t w takiej samej cenie zamiast 4c/8t to jasne że lepiej brać do pierwsze, a najlepiej r5 3600, na pewno wystarczy na dłużej.

A monitor to ile HZ? 60/75/120/144/240?

 

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy nie są opłacalne, ja i7 6700 za 500zł dorwałem.

Ja bym wolał config mocny procesor + średnia GPU, ale to wszystko zależy od tego w co grasz.. Do mmorpg będzie lepiej, do newgenów i single lepiej mocniejsze gpu..  Z reguły

 

a procesor to nie tylko gry ale i płynność działania systemu i multitasking.. 

Edytowane przez reQ21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, kubinek83bb napisał:

stare i7 4/8 do dziś dają rade ale za chiny nie są opłacalne

 

A monitor to ile HZ? 60/75/120/144/240?

 

60, będę chciał zmieniać na 144, ale to pewnie za rok lub dwa. 

Pisałem już, że oglądałem różne "FPS testy" i build R3300x + rx5600 xt wypada lepiej niż np. R3600 + rx5500. A co do proca to kupuję i zakładam, że posłuży. Nigdy nie śniło mi się grać w cokolwiek na Ultra. Chodzi tylko o to, żeby przez najbliższe 4-5 lat mieć stałe 60 fps w każdej grze, a przy takich komponentach to raczej możliwe. Chyba że postęp growy ruszy z kopyta i za 3 lata będziemy grali w kombinezonach jak w Player One albo gry będą wyświetlane jako hologramy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Anon44 napisał:

R3300x + rx5600 xt wypada lepiej niż np. R3600 + rx5500

Ale to przecież całkowicie dwie inne wydajności, dwa inne budżety. Ja piszę ciągle o mniej więcej tym samym budżecie i 3300x vs 3600 z rtx 2060 bądź RX 5600 XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Caps napisał:

Ale to przecież całkowicie dwie inne wydajności, dwa inne budżety. Ja piszę ciągle o mniej więcej tym samym budżecie i 3300x vs 3600 z rtx 2060 bądź RX 5600 XT

No wtedy będzie lepiej, ale to nie ten sam budżet, dla mnie 200 zł różnicy to dużo. Nie wspominałem, ale jestem nieletni. Jeśli zabraknie mi np. stówy to oczywiście dożebram, ale w innym wypadku zostaję przy 3300x. Mogę jeszcze raz spróbować podliczyć cenę zestawu, tym razem patrząc na Amazonie. Zauważyłem, że tam większość jest tańsza niż w Polsce, zwłaszcza ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli budżet 3700 zł?

Zaraz coś złożymy :)

Jeśli chodzi o wydajność https://www.x-kom.pl/lista/4f8sat77s , tu prędzej będzie te 60fps przez kilka lat w dobrej grafice ;)

Tak to mniej więcej śmiga:

 

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw mnie nie interesuje. A budżet to około 4100 - 4200, bo biorę fakturę. Mój build (szukaj wyżej) kosztuje ok. 4250 zł, po odliczeniu vat - 3270.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się czytać całości, przy tym budżecie masz procek 3600 i gpu 5700xt, jak robisz stream zmiana na 2060s, obudowa wedle uznania jeśli chodzi o wygląd, przydał by się jakiś regnum, ale to może wyjść poza budżet. Jeśli chodzi o kulturę pracy to można wrzucić fera3, ale to tylko dlatego jak większe OC, a tak box sobie poradzi. 

https://proline.pl/koszyk/1b23adcb

Edytowane przez KamiloP19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kupowania na zapas to zależy, ja np. kupiłem ryzena 1600 af jak wyszedł idałem za niego 419zł z wysyłką teraz bym go na pewno sprzedał za więcej mimo że używany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, reQ21 napisał:

no nie wiem czy nie są opłacalne, ja i7 6700 za 500zł dorwałem.

I uznajesz to za opłacalne? :hmm:

No nie wiem, za tyle był r5 1600 AF/2600, 6/12 nowy ze sklepu i podobnie sobie radzący w grach. A 6700 to już 5-letni procesor i najmocniejszy na tą paltformę co zamyka dalszy upgrade bez wymiany mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, domino97 napisał:

I uznajesz to za opłacalne? :hmm:

No nie wiem, za tyle był r5 1600 AF/2600, 6/12 nowy ze sklepu i podobnie sobie radzący w grach. A 6700 to już 5-letni procesor i najmocniejszy na tą paltformę co zamyka dalszy upgrade bez wymiany mobo.

 

moim zdaniem tak, skoro miałem platformę na Z170 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, reQ21 napisał:

moim zdaniem tak, skoro miałem platformę na Z170 ?

W sumie, jak nie chciało Ci się zmieniać mobo :D

No i to chipset pod OC, 6700k po OC raczej sobie nadal w miarę dobrze radzi w grach.

r3 3300x też trochę jednak pokazuje, że procki 4/8 jeszcze nie zamierzają umrzeć.

Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało jak wyjdą prawdziwie next-genowe gry (przyszły rok?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć, większość gier które odpalałem w 2.5k z 1070ti to zazwyczaj GPU się żyłowała a procesor w okolicach 70%, więc wcale nie jest taki słaby jak o nim piszą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że przyjedzie rok 2021 czy 2022 nie znaczy że każda gra będzie lepiej leciała na 8, 16, czy 128 rdzeniach. Nawet za 1-3 lata premiere beda miały gry budowane na wersjach silników które już dzisiaj nie są jakieś najnowsze. Na dzień dzisiejszy więcej rdzeni to jest przydatne do np. renderowania streama przez cpu zamiast gpu 

Widac to doskonale w testach gier gdzie gpu pracuje na 99% a te wielordzeniowe cpu na 20-40% :D 

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że będę musiał kupić trochę tańszy zestaw. Co wy na to? 

AMD Ryzen 3 3300X

ASUS TUF B450M-PLUS GAMING 

Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Black

Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6

SilentiumPC Regnum RG6V 

SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze

Kingston a2000 250GB 

Seagate Barracuda 2tb 

Rozmawiamy o budżecie w okolicach 3200/3400 zł. 

Edytowane przez Anon44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B450-A Pro MAX jest lepszą płytą za te same pieniądze. Dość droga obudowa, możesz trochę zaoszczędzić kupując SPC SG1 czy AR6. Zaoszczędzoną stówkę przeznacz na większy dysk SSD.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Anon44 napisał:

Rozmawiamy o budżecie w okolicach 3200/3400 zł. 

Na miękko masz 3600 https://proline.pl/koszyk/11f7bda8
Przy dociągnięciu budżetu https://proline.pl/koszyk/c7d23033 z pamięciami 3733 oraz zdecydowanie lepszym chłodzeniem. 

Za jakiś czas zmiana chłodzenia na CPU i masz spoko zestaw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Caps napisał:

Na miękko masz 3600 https://proline.pl/koszyk/11f7bda8
Przy dociągnięciu budżetu https://proline.pl/koszyk/c7d23033 z pamięciami 3733 oraz zdecydowanie lepszym chłodzeniem. 

Za jakiś czas zmiana chłodzenia na CPU i masz spoko zestaw. 

1 mi się super podoba, ale nie brałbym Toshiby tylko dozbierał później na 2tb Barracudy. 2 zestaw to już ciut za dużo, ale zobaczymy. Wiem przynajmniej, że mogę oszczędzić 200 na grafie w razie potrzeby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Targaryen napisał:

Nawet za 1-3 lata premiere beda miały gry budowane na wersjach silników które już dzisiaj nie są jakieś najnowsze.

No i trzeba w sumie pamiętać, że sama produkcja dużej gry AAA to 2-3lata, czasem nawet dłużej. Więc no masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cruciale co wybrałeś raczej lepsze do oc 

Warto dozbierać trochę kasy i kupić mniej low endowe modele tych podzespołów (mobo,ssd,gpu,obudowa)

Też pytanie po co na siłe iść teraz w tego 3600 jak za pół roku bedą 4000, mój 1600 af sie nudzi przy 1660 super 

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Targaryen napisał:

cruciale co wybrałeś raczej lepsze do oc 

Warto dozbierać trochę kasy i kupić mniej low endowe modele tych podzespołów (mobo,ssd,gpu,obudowa)

Też pytanie po co na siłe iść teraz w tego 3600 jak za pół roku bedą 4000, mój 1600 af sie nudzi przy 1660 super 

Dlatego raczej zostanę przy 3300x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, domino97 napisał:

No i trzeba w sumie pamiętać, że sama produkcja dużej gry AAA to 2-3lata, czasem nawet dłużej. Więc no masz rację.

Nawet bym powiedział ze przeważnie trwa to dłużej :) Chyba że to produkcja jakiegoś odgrzewanego kotleta nad którym pracuje 300 osób to może i krócej wtedy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...