Skocz do zawartości
paweuku

Laptop do zadań codziennych +/- 4500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich poszukuje 17stki do zadań codziennych z jak najlepszym RGB do ceny +/- 4500zl. 

Nie wiem co lepsze Ryzen, czy coś z Intelem. Nastawiony jestem na nową serię Lenovo Legion 5, i7, 17" 144Hz gtx1650Ti. 

Proszę o podanie jakichś konkurencyjnych modeli wartych uwagi. System nie jest konieczny jeśli to istotne. 

Pozdrawiam wszystkich ;)

Edytowane przez paweuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie lepiej kupić nowsza wersję tego laptopa z nowym procesorem i7 10gen, która opisałem? Ma ulepszony system chłodzenia, WiFi zakres ax i ogólnie jakoś do mnie przemawia 

https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-5-17-144hz-i7-8gb-512ssd-gtx1650ti-9516981818?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Edytowane przez paweuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie jak się ma porównanie 4600H vs i7 10750h odnośnie codziennego użytku typu temperatury, prędkość? 

Edytowane przez paweuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważysz różnicy. Ogonie, w codziennym użytkowaniu nie ma znaczenia czy masz ryzena/Intela 5 czy 7. Dopiero gry lub akies zaawansowane operacje uwidocznia przewagę wyższej półki. 

Jeśli nie obrabiasz filmów, nie jesteś projektantem to nie zwracaj na to uwagi. Skup się bardziej na jakości matrycy, podświetlaniu klawiatury (czerwone powinni zakac), ogólnej jakość wykonania czy nawet układowi klawiatury. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co byś na moim miejscu wybrał odnośnie Twoich rekomendacji sprzętowych? Bo im dłużej czytam i wybieram tym bardziej nic nie wiem.. 

Edytowane przez paweuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybór dobry, ale 32 GB RAM to trochę na wyrost, tym bardziej jeśli wersję 16 GB z kodem: laptopy ma za 4099 zł:
https://www.x-kom.pl/p/564049-notebook-laptop-173-lenovo-legion-y540-17-i7-9750h-16gb-256-gtx1660ti.html

Moim zdaniem wystarczająco do gier, pracy, edycji fotek lub wideo. A zaoszczędzony hajs przeznaczyć na zakup dodatkowego dysku SSD na SATA (z tego co wiem laptop ma zestaw montażowy, więc można łatwo zamontować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...