Skocz do zawartości
kekw2222

Monitor - Brak obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam nowy komputer złożony na xkom z karta graficzna z 3 wejściami display port i jednym hdmi. Moj monitor ma jedno wejscie VGA. Kupilem nowy kabel vga i przejsciowke. Przejsciowke podlaczam do karty graficznej i kablem do monitora. Na ekranie wyskakuje "kabel odłączony" Zmieniłem nowy kabel vga na stary i tez podlaczylem do przejściówki i na ekranie wskakuje "brak sygnału" Dodam ze po podlaczeniu samym kablem hdmi bez przejsciowek karty graficznej do TV obraz dzialal ale ciężko bylo cokolwiek zrobic bo obraz sie nie miescil a nie moglem zmienic rodzialki. (Tylko udalo mi sie zainstalować system) Czy ktos wie co z tym zrobic? Czy kupić przejsciowke na display port czy moze wymienić kabel vga czy jeszcze cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie:
Jaką masz karte i monitor?

Edytowane przez Bladzioch
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GIGABYTE GTX 1660 SUPER

LCD22WV-BK aktualnie taki bo dopiero zbieram na nowy

Edytowane przez kekw2222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty graficzne od serii 1xxx nie posiadają już sygnału anologowego, tylko cyfrowy. Twój monitor posiada wyjście tylko anologowe.

Przejściówka nie wystarczy, potrzebujesz konwertera / adaptera. https://www.morele.net/wiadomosc/hdmi-na-vga-d-sub-czy-przejsciowka-adapter-co-wybrac/2121/

 

Edytowane przez Bladzioch
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przejściowke moge zwrocic do sklepu, tak? I w ktora strone mam kupić ten adapter/konwerter? Zeby podlaczac do adaptera/konwertera kabel HDMI czy VGA? (Mam ten i ten kabel)

Ps: Bardzo dziekuje za pomoc, juz sie martwilem ze cos z kompem nie tak:)

Edytowane przez kekw2222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupowałem adaptera, więc osobistych doświadczeń nie mam, tylko tyle, co czytałem na forum tutaj, że prawdopodobnie taki zwykły starczy: https://www.morele.net/adapter-av-elmak-savio-hdmi-vga-15-pin-z-dzwiekiem-cl-23b-4583846/

Z kompem masz wszystko ok, kwestia tylko konwektera. ;)

Tak, przejściówka raczej nie bedzie ci potrzebna.

 

Edytowane przez Bladzioch
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kekw2222 napisał:

Czyli przejściowke moge zwrocic do sklepu, tak? I w ktora strone mam kupić ten adapter/konwerter? Zeby podlaczac do adaptera/konwertera kabel HDMI czy VGA? (Mam ten i ten kabel)

Ps: Bardzo dziekuje za pomoc, juz sie martwilem ze cos z kompem nie tak:) 

Konwerter HDMI - VGA. Sygnał wychodzi z karty graficznej przez HDMI, jest przekształcany na analogowy i wysyłany do monitora kablem VGA.

Od siebie mogę polecić konwertery od Gembirda i iBoxa. Ten drugi jest tańszy, ale działa dobrze, ostatnio kupowałem więc wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...