Skocz do zawartości
oosskkii1

Zestaw komputerowy + - 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym złożyć komputer typowo do grania za 3500 zł z system operacyjnym, komputer nie będzie podkręcany, zastanawiam się nad AMD 3 3100(z braku dostępności 3300X) + 1660 super, bądź procesorem 3 3600 lecz ten wariant przekracza budżet w związku czym pytanie czy warto dopłacić czy w grach będzie duży skok jakościowy względem tańszego procka.

 

Jeszcze jedno zapytanie odnośnie sklepu Proline bo widziałem że części są tańsze niż w innych sklepach czy sklep jest godny zaufania, nie ma żadnych problem przy realizacji, z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3500 z systemem czyli realnie 2900 za podzespoły. Masz coś swojego czy wszystko trzeba postawić od zera? Jesteś w stanie sam złożyć czy trzeba szukać w jednym sklepie i doliczyć usługę?

3300X jest tu i ówdzie dostępny.

Proline to dobry sklep, ma kilkanaście salonów, głównie w południowo-zachodniej Polsce.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proline spoko do zakupu, gorzej jak trzeba ogarniać gwarancję z nimi. Lubią się wypiąć. X-kom wypada trochę drożej, ale jest lepszy + na forum mają wątek z rabatami (gdzie można dostać kupon).

Na pełnym wypasie można brać: https://www.x-kom.pl/lista/9fst8d3f6 (3300X jest opłacalniej niż 3100, a i do samego grania lepiej 3300X)
- dysk, pamięci z radiatorami, dobra płyta główna (nawet biorąc tańszego Ryzen 3100, spokojnie wsadzisz tu Ryzen 4.gen.)
- zasilacz Gold 550W (osobiście używam)

Taniej: https://www.x-kom.pl/lista/6btpmawkb  
- ale nie lepiej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zestaw za niecałe 3k, moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/2n3uxu249 

  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis
  • ASRock B450 Pro4
  • SilentiumPC Signum SG1 TG
  • Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6
  • SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze
  • AMD Ryzen 3 3100

Do GTX1660 Super wystarczy 3 3100, w przyszłości możesz wymienić procesor na nowszą generację.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycje z Ryzen 3100 gdzie w tej cenie masz Ryzena 5 3600 z tą samą GPU zdecydowanie mniej opłacalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie delikatnie obawiałem się gwarancji. Proline natomiast ceny mnie przekonują i tu mam zagwostkę. 

A czy do 5 3600 starczy boxowe chłodzenie jeżeli nie będzie kręcony czy jednak wypadało by dokupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego procesora, ale powiem tak: wyjdzie w praniu.  Jedni twierdzą, że wystarcza inni, że nie.  Zobaczysz na temperatury, głośność i zdecydujesz. Może ktoś kto używa fabrycznego chłodzenia będzie umiał lepiej doradzić.

PS. Czy chłodzenie na te nowe Intele 10 generacji też jest takie nie bardzo udane jak to na AMD (większość dokupuje inne)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier wystarczy. A jak będziesz składał sam to pomyśl np. o kupnie RAMu z innego źródła - na Amazonie jest Ballistix 3200CL16 za 280zł. Ma spory potencjał podkręcania, a Ryzeny lubią szybkie RAMy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto rzucić okiem na pojedyncze podzespoły na pepper.pl

Ceny względem PL to w ogóle inny świat. Mimo wszystko, 3000 zł to nie jest budżet na Ryzena 3 3100. Bez jaj. 

https://proline.pl/koszyk/57be14fd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, oosskkii1 napisał:

Właśnie delikatnie obawiałem się gwarancji. Proline natomiast ceny mnie przekonują i tu mam zagwostkę. 

A czy do 5 3600 starczy boxowe chłodzenie jeżeli nie będzie kręcony czy jednak wypadało by dokupić ?

Box wystarczy, lecz cichy nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...