Skocz do zawartości
Toony

Modernizacja pc 2000-2500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam spec podany niżej 

CPU: AMD Phenom II X4 955 C3 BE 3.2 GHZ @ 3.8 GHZ + Zalman Flex + silentiumpc zephyr

MOBO: ASrock 880G Extreme3

GPU: XFX HD7850 1GB

HDD: Goodram Iridium Pro 250 GB

RAM: Goodram DDR3 3x2GB 1333 MHZ

PSU: Corsair vs550

CASE: Aerocool VS-9

 

Rozumiem że przesiadka na nowa platformę jak najbardziej, obudowa, zasilacz i ssd, zostaje, co wycisnę w tej kwocie?, czy chłodzenie mi nada się do nowego procesora czy nie podejdzie w nowa podstawkę?  

Ewentualnie jeszcze jakiś dodatkowy ssd do tego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłbym w taki zestaw płyta+procesor+ram: https://www.x-kom.pl/lista/e9k64xnkn

Cenowo byłoby spoko też kupić Ryzen 3300X (wyższy zegar, lepsza cena i do gier 4/8 ok), ale jest dramat z dostępnością.
RAM wrzuciłem z radiatorem, można też urwać 50 zł biorąc bez radiatora: https://www.x-kom.pl/p/340079-pamiec-ram-ddr4-g-skill-16gb-2x8gb-3000mhz-cl16-aegis.html

Płyta główna dobra i z możliwością kręcenia zarówno 3600 jaki i tańszego 3300X.

Co do grafiki, jakbyś mógł dorzucić 200 zł do budżetu, wtedy brać GTX 1660 Super: https://www.x-kom.pl/p/523950-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1660-super-oc-6gb-gddr6.html

Jeśli nie to jakaś używka (?) i składać na coś lepszego (np. RX 5600 XT). Albo GTX 1650 Super.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, możliwe że udało by się te moje pozostałości sprzedać jeszcze i urwac parę groszy. Połączenie ryzena 3600 plus 1660 super, myślę że nic lepszego nie wymyślę, chłodzenie ze starego procesora nada się na nowy procesor? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O no i super, dzięki za pomoc :)

 

A jeszczezapytam jakiego ssdka dokupić do tego zestawu? Pod nvme, nadwyręże trochę budżet dla dysku 

Edytowane przez Toony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wytrzymasz do premiery Ryzenów 4000 to można kupić cpu z chin na przeczekanie np. 2600 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje kwestia kiedy one mają się pojawić, miały być już a premiera przełożona 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, czyli trzeba by poczekać z pól roku. Jak Ci się spieszy to zostaje kupić inny cpu teraz a potem go sprzedać i wymienić na nowego ryzena albo przy nim zostac jak nie będzie już potrzeby/chęci wymiany. Co do reszty to ja od siebie dam coś takiego

MSI B450 GAMING PLUS MAX  450zł 

CRUCIAL BALLISTIX 2X8GB  DDR4 3000  CL15  342zł

Palit GeForce GTX 1660 SUPER GamingPro 6GB 1015zł

Ryzen 3300X 629zł

mobo moim zdaniem ciekawsze, ram z niesamowitym potencjałem do OC, solidniejsza wersja gpu od tego tanszego gigabyta i nie odbiegająca a tańsza od tego droższego gigabyta z trzema wentylatorami, procesor z 200zł tańszy od 3600 a w grach wg. jednych testów 2-3% słabszy a niektórych nawet mocniejszy od 3600. Całość wychodzi jakieś 46zł taniej od tego koszyka z proline powyżej a bez dwóch zdań lepszy zestaw.

Ps. Tamtego dziadka coolera raczej nie zamontujesz na AM4 tak łatwo ;p

Ps2. Jak to co podałem to i tak za drogo to może być ten ryzen 3100 wtedy to nawet kasa zostanie na konkretny cooler albo na dołożenie do tego ssd nvme

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballistixy można dostać na Amazonie za 280zł (nie wiem jak długo będzie trwała promocja). A zamiast 3100 lepiej kupić Ryzena 2600/1600AF i kręcić. To samo w grach, a dwa rdzenie więcej lepiej mieć niż nie mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...