Skocz do zawartości
Alien_N7

i7 6700k stock + Dark Rock Pro 4 = wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zwracam się do Was o pomoc w sprawie temperatur procesora.

Na początek, specyfikacja PC:

CPU: i7 6700k stock + chłodzenie be quiet! Dark Rock Pro 4 + pasta Grizzly Kryonaut
Mobo: MSI Z170-A Pro
GPU: MSI GeForce GTX 1070 Gaming X
RAM: Corsair Vengeance 2x8 GB 3200 MHz CL16
Obudowa: SilentiumPC Armis AR7 TG + wentylatory z przodu 2x be quiet! SilentWings 3 140mm

Na początku lipca komputer został rozkręcony, dokładnie wyczyszczony, pasta nałożona metodą na ziarno grochu.

Temperatury procesora w spoczynku mieszczą się w przedziale 40-50 stopni, a pod obciążeniem w grach 70-80 stopni. Podobnie było przed czyszczeniem. Zastanawiam się, czy to aby nie za dużo, jak na stockowe taktowania. Docisk radiatora do IHSa jest w porządku, wentylatory działają.

Korzystając z tego, że dzisiejszy poranek był troche chłodniejszy, przeprowadziłem testy w AIDA64 przez 30 minut. Wyniki zamieszczam poniżej.

https://imgur.com/YhL6WCO

Normalnie zwaliłbym winę na upały na zewnątrz, ale jak osoby z tego samego miasta podawały mi temperatury swoich procesorów w granicach 50-60 stopni pod obciążeniem to pomyślałem sobie, że coś jest chyba nie tak. Po paru godzinach pracy obciążonego komputera i przy blisko 30 stopniach na zewnątrz, do pokoju wchodziło się jak do piekarnika.

Po zapoznaniu się z tematem "Wysokie temperatury procesorów - poradnik", mam zamiar obniżyć napięcie procesora, nic więcej nie przychodzi mi do głowy na ten moment. W ostateczności skalpowanie.

Macie może jakieś sugestie, co jeszcze można by zrobić, aby zbić temperatury?

Edytowane przez Alien_N7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz , zbij napięcie ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta możliwe , że będzie trochę podeschnięta, lecz obniżenie napięcia pomoże zejść z temperaturami o dobre kilka stopni [°C] ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem w biosie offset - 0.050 V.

Temperatura w AIDA64 nie przekracza 70 stopni, w World of Warcraft, gdzie wcześniej potrafiło czasem przekroczyć 80 stopni, teraz ledwo dobija 60. Napięcie utrzymuje się poniżej 1.2 V.

Martwi mnie natomiast temperatura w spoczynku, w dalszym ciągu 43-45 stopni. Może ten procesor już tak ma?

Wykonam jeszcze dłuższy stress test w AIDA, na razie system nie wysypuje się, pracuje normalnie.

 

Edit: Wynik z AIDA przy offsecie 0.050 V - https://imgur.com/G5rcUKZ System pracuje stabilnie, temperatury pod obciążeniem są w porządku, temperatury w spoczynku nadal dość wysokie, na to pewnie pomoże tylko skalp.

Edytowane przez Alien_N7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ustawiałbym offsetów tylko na sztywno np. 1.2V, testował i poszukał poziomu niestabilności. Wtedy dodałbym z 0.05V i gruntownie przetestował.

Jakoś wolę mieć kontrolę nad tym ile V dostaje sprzęt.

 

Z drugiej strony nie dramatyzowałbym z powodu 45 stopni w spoczynku. Mogłoby być mniej, ale tragedii nie ma. Prędzej uszkodzisz go przy skalpowaniu niż padnie od tej temperatury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...