Skocz do zawartości
PACH

Płyta B550 lub X570

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu poszukuję płyty AM4. Niestety modeli dużo, a zaawansowanych porównywarek brak. Ogólnie myślałem o płycie z B550, ale ciekawe płyty zbliżają się ceną do platform na X570.

Więc moje pytanie do społeczności PCL, nad jaką płytą na wymienionych chipsetach warto się zastanowić?

Płyta powinna być formatu ATX, miała tryb 2x PCIe 4.0 x8, co najmniej jeden port M2 PCIe 4.0,  złącze S/PDIF. Mile widzianymi dodatkami byłyby wbudowana karta WiFi (albo złącze do zamontowania takowej, są takie płyty?), lepszy kodek audio, karta sieciowa powyżej 1GbE, obsługa TB 3 (wbudowana, albo przez dodatkową kartę). I najważniejsze płyta nie może być od MSI.

Z góry dziękuję za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, PACH napisał:

 miała tryb 2x PCIe 4.0 x8
 

Tylko X570 takie cos obsluguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Tylko X570 takie cos obsluguje.

A B550 Taichi czy B550 VISION D? Z tego co producenci się chwalą to mają taki tryb pracy. Chyba jakieś przełączniki dodali czy aktywowali tryb w CPU, ale jak zawsze przy konsumenckiej elektronice jak się nie dobierzesz to nie dowiesz się jak to zrobili, bo w specyfikacji czy manualu zdawkowe informacje.

No dobra to jakie X570 by spełniały te wymania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chcesz placic za B550 1300-1500zl tylko dlatego ze ma 2x 8x pcie 4.0 gdzie w standardzie X570 za 400-600zl mniej oferuje wiecej??

Płyta na wypasie ze wszystkim:

https://www.x-kom.pl/p/581327-plyta-glowna-socket-am4-msi-mag-x570-tomahawk-wifi.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

I chcesz placic za B550 1300-1500zl tylko dlatego ze ma 2x 8x pcie 4.0 gdzie w standardzie X570 za 400-600zl mniej oferuje wiecej??

Płyta na wypasie ze wszystkim:

https://www.x-kom.pl/p/581327-plyta-glowna-socket-am4-msi-mag-x570-tomahawk-wifi.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

Spotykamy się i tu :)

Ode mnie parę słów odnośnie wyboru: X570. W/w płyta na papierze jest super, w testach ludziom wypada niesamowicie dobrze (w szczególności temperatury VRM). U mnie ta płyta sprawia problemy, UEFI jest chyba w wersji BETA jak nie ALPHA. Dzisiaj będę dalej walczyć.

W cenie ok. 1000 zł nie ma lepszej płyty. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego wolę unikać MSI, obecnie mam płytę od nich i coś w biosie popsuli bo daje chore napięcia na CPU i po kilkunastu sekundach wyłącza się z powodu przegrzania sekcji. Pozostaje ręczne ustawianie p-statów, ale to generuje kolejne problemy. Płyta powinna działać OOTB.

No i "1x PCIe 4.0/3.0 x16 slot (PCI_E3), supports x4 mode" :/

Edytowane przez PACH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podalem tylko przylad a nie wyrocznie MSI ;)   Zreszta na co ci 2x 8x pcie 4.0 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...