Skocz do zawartości
airdamien23

Jaki TV 65" (3000 - 4000)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zakupić telewizor do codziennego użytkowania oraz do konsoli przyszłej generacji.

Jaki najlepszy telewizor jest w tej granicy cenowej ?

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ips nie przeszkadza, to szedł bym w jakieś Lg 100hz 
np 65sm8600 lub coś podobnego z tegorocznej oferty.

Jak ips odpada to przy 70" Lg stosuje Va Sharpa z tego co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎05‎.‎08‎.‎2020 o 21:40, airdamien23 napisał:

Witam,

Chciałbym zakupić telewizor do codziennego użytkowania oraz do konsoli przyszłej generacji.

Jaki najlepszy telewizor jest w tej granicy cenowej ?

Proszę o pomoc

Ja polecam z LG model 7610 lub 7660 jak tutaj - https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-65um7610-uhd-4k-thinqai-hdr-pro-pilot-magic-tv?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=45988a729df28f554d96a5b9932b17e1

Oczywiście matryca IPS z bardzo fajnym podświetleniem Direct Led, aktualnie jest wysoka cena ale da się ten TV kupić w cenie poniżej 3tys. zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie gdybv TV posiadał

 

- WI-FI

- Smart TV

- HDR ( Fajnie by było aby ta opcja coś dawała, a nie dla picu, aby była)

- 100 Hz lub więcej

- dobre wbudowane głośniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie te oczekiwania, niemniej spróbuję. Sprawdź Philips 65PUS704.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że właśnie robię chyba doktorat z TV (szukam czegos co zastąpi mi plazmę 100hz) to powiem Ci tak. 

Skup się na jakości obrazu oraz możliwościach Smart. Dźwięk imo w TV jest kwestia oddzielną, która tanim kosztem jesteś w stanie usprawnić w sposób nieporównywalny do wbudiwanych głośników. Głupie komputerowe 2.1 dadzą niesamowity efekt. Np ja korzystam od lat z fujitsu P2100 i nic więcej mi nie potrzeba. I na dodatek świetnie wygląda (mam na komodzie, nad którą wisi TV, podpięte w wyjście słuchawkowe). 

Druga sprawa - 100hz i bez tego ani rusz w tym budżecie. 

Reszta jak Smart, IPS vs VA to kwestia indywidualnych preferencji i nie będę wskazywał konkretnego modelu. Aczkolwiek pokusilbym się o profesjonalną kalibrację. To jak nocne zdjęcia z gcam vs stockowa apka ;)

 

I nie słuchać opinii, że VA jest lepsze od IPS. Najlepiej sprawdzić samemu, czy jakość konkretnego IPS odpowiada albo czy kąty widzenia na uoatrzonym VA są zadowalające. 

 

Edit

Aha, oglądałem 49sm8600. Nie kupiłbym go. Ale ja szukam głównie pod UPC także nijak to ma się do potrzeb wielu innych użytkowników TV. Nie liczy się dla mnie 4k, nie mam i nie będę miał netflix. Smart mnie średnio interesuje. Widziałem też sony FHD za 1500zl i jego bym prędzej kupił. ;) no ale ja to ja, inne potrzeby i możliwości finansowe (dla mnie max 55" oraz mniejszy budżet, z czego 49sm8600 w zasięgu)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie głośniki kompuerowe. Generalnie takie kolumienki do kompa mają trochę inna charakterystykę niż kolumny typu kino domowe. Szkoda, że tylko Philips coś robi w tym temacie. A soundbary niestety są drogie w porównaniu do cen telewizorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o tym co jest na wyposażeniu tv vs coś do tych nawet 200zl. No nie oszukujmy się, że tv zagra lepiej w tym budżecie. Już same cale determinują cenę, potem jakość i na końcu dodatki. Przynajmniej tak powinno być, bo najczęściej cale, dodatki a obraz na samym końcu. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marshal86 napisał:

A co sadzicie o tym Tv sam rozważam zakup i już na głowę dostaję bo nei wiem co wybrać https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-philips-led-65pus7304-uhd-4k-hdr-android-ambilight-3-tv-procesor-p5

 

do 4000tys. zł LG SM 8600 będzie najlepszą propozycją https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-65sm8600-uhd-4k-a7-g2-nano-cell-hdr-pro-thinqai-pilot-magic-tv?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=45988a729df28f554d96a5b9932b17e1

W LG lepszy i szybszy smart, w zestawie pilot z myszką "MAGIC", bardzo niski input lag na poziomie 14ms odnośnie gier, dźwięk sterowany przez procesor Dolby Atmos, co będzie miało znaczenie przy podłączeniu zewnętrznego nagłośnienia no i oczywiście 120Hz

Edytowane przez diego240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie jest Philips 8804, który ma już listwę z nagłośnieniem zamiast tylnych słabych głośniczków i jakby autorowi szczególnie zależało na jakości dźwięku to polecałbym właśnie ten telewizor. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mały budżet, nawet na xh90 nie wystarczy, np ps5 ma niemałe wymagania, chodzi tu głównie o przesył wysokiej rozdzielczości. Moja siostra kupiła (z myślą także o konsoli, ale nie tylko) telewizor TCL 65X10 QLED. Mają teraz ps4 pro ze skalowaniem do 4k, trzeba przyznać ładnie to działa i wygląda. Zakup 5 pewnie w przyszłym roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCL 65X10 QLED bardzo spoko jak na TV w tej cenie, ale jeśli do PS5 to mają też wypuszczać serię 6 teraz warto poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000zl różnicy względem tych 50hz a 100hz.

Warto dopłacać? Bo za 3000zl ten LG bardzo fajnie się prezentuje. 

Głównie telewizor chce do netflixa i do ps4/ps5 (konsole sporadycznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2020 o 16:07, pegasus9 napisał:

@airdamien23 No i zakupiłeś jakiś telewizor? Trochę żeśmy się w tym wątki naprodukowali.

Tak kupiłem.

Samsung QE65Q60RA

Ten telewizor jest dość popularny w Polsce, ale różnica przesiadki ze starego jest ogromna.

Polecam.

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...