Skocz do zawartości
Gwaru.

Karta (używana) do 1500 zamiast gtx 970 co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam nie mały dylemat. Szukam następcy mojego poczciwego gtx-a 970.

Na chwilę obecną faworytami są używane 1080ti który ma spokojnie wydajność 2070s ( z moich obserwacji)

Czy to dobry i w miarę przyszłościowy wybór? Nie chciałbym żeby się karciocha szybko zestarzała.

A może polecicie coś innego? 1660 to dla mnie jakiś wymysł więc odpada, a 1070ti wydaje mi się mało opłacalnym przejściem w tym momencie gdzie też około kafelka trzeba dać. Zwykłe 1080 to tak trochę szkoda nie dobrać do tej TI co by miało ręce i nogi.

Na razie jest monitor full hd ale wiadomo w przyszłości celuje w 1440p. ( Chciałem zacząć od monitora ale nie przetrwam czasu oczekiwania na nową grafikę mając do dyspozycji 1440p (bolałoby strasznie ;) )

W kolaboracji z ryzenem 3800x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szukaj używanego 1080Ti w dobrej cenie - w razie konieczności zmienisz termopady i pastę i nadal będziesz się cieszył grami.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o przyszłości nie ma co myśleć. Na dziś to nic się nie opłaca kupować.

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zasialcz da radę to niby ok, ale 1080ti ma już swoje lata, więc zapewne karta już po gwarancji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej rozsądnej kwoty szukać 1080ti?

zasilacz be quiet 700w, wiem że ma swoje lata ale jest chyba najkonkretniejsza z tych w podobnym przedziale cenowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa RX5600 XT. W 1080Ti podobno już w większości zepsutych kart GPU padają ze "starości",nie mówię o każdej.Jak będzie w cenie 1500-1600 zł oraz nie pokoparkowa,można wziąć,w przeciwnym razie odradzam.

Co do 5600 XT,polecę dwie wersje,na niezłych promkach

https://www.x-kom.pl/p/540711-karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-rx-5600-xt-pulse-6gb-gddr6.html

https://www.x-kom.pl/p/539800-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-5600-xt-gaming-x-6gb-gddr6.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

5700XT lub 2070 z gwarancją. 1080ti ma już swoje lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast rx 5600 i nawet rx 5700 wolałbym chyba 1070ti :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gwaru. napisał:

zamiast rx 5600 i nawet rx 5700 wolałbym chyba 1070ti :/

5600 XT ma wydajność ~1080,a 5700 ~2060 Super,więc się nie wystrzeliłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 1080 ti to chyba najwięcej co można dostać w tej cenie. Skoro masz monitor full hd to gtx 970 na przeczekanie do nowej generacji kart graficznych wystarczy. Przy 1440p na gtx 1080 czuję trochę niedosyt czasami więc gtx 1080 ti / 2070 super to takie optymalne minimum na dzień dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to rzeczywiście może nie ma się co pchać w starsze konstrukcje dla kilkunastu fps, w tym wypadku będę myślał o rx 5700 xt bo znowu 2070s to już droższa zabawa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyrwiesz w promocji 5700 xt dobrą wersję to jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były promki czy outlet na 5700 XT w cenach 1400-1500 zł,co mi się obiło o uszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5700xt za 1400zł? Nie ma szans, chyba że chodzi o te podstawowe chłodzenie AMD. Ale i tak dobra cena. Raczej niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Outlety się trafiały, szukaj czegoś za 1800 zł + dwie gry które spokojnie sprzedasz za ~200 zł i już sie robi 1600 zł za kartę o bardzo dużych mozliwościach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie te 5700xt bo trolujecie czy co? Co drugi temat tutaj z problemami z tą kartą, ale nadal widzę "2 stówki oszczędzisz a wydajność porównywalna"... Na prawdę już lepiej dorzucić i nie mieć żadnych problemów. 

Szybkie porównanie, w temacie o rtx'ach normalna rozmowa, kto jakie OC/UV robi, itp wchodzisz w temat z radkami 5700xt i każdy tylko się chwali w jakiej grze crasha dostał, ile sterowników przetestował żeby to działało

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wczoraj  5700XT  gigabyte ta 3 wentylatorowa ,proshop  1500pln   wisiała z 4 godzinki :E  ,wydajność tych kart w takich cenach świetna  no ale cóż mają swoje jazdy .miałem referenta rocznego 5700xt mogłem zawinąć za tysiaka ,2 dni posiedziałem na nim   z 3 godzinki pograłem w 2 gierki  i było tak raz wyjeba.... nie wiedzieć czemu do pulpitu  i te temp. nie do opanowania niby zmieniasz chłodzenie i po ptokach ale  te dziwne czarne ekrany :)

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wspominacie o problemach z tą kartą, z czego też zdążyłem zauważyć tego typu posty i powiem szczerze że nie chciałbym się bawić z taka zabawką bo 1500 które chce przeznaczyć jest dla mnie sporą kwotą, w przeciwieństwie do tego 970 gdy dawałem za nią 1200 i do tej pory śmiga baardzo dobrze, chciałbym aby nowa karta wystarczyła na kolejne +- 5 lat i miała się dobrze jak ta 970 tka.

Wydajność co do ceny jest gitt ale martwią mnie te często spotykane problemy, 2070+ wychodzi drogo 2060 to nadal ma 60 w modelu co kojarzy mi się np z 960 która w porównaniu do 970 jest ogromną różnicą. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak poczekać na nowe 3xxx i spadek cen 2xxx 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum chyba zgarnął 5700 xt asus strixa chyba za 1300 zł więc jak się okazja trafi dobra to te 1500 zł na dobrą wersje powinno starczyć. Bez okazji wiadomo że nie da się.... Problemy są, ale nie każdy je ma, jeśli ktoś kupi nowe gpu od amd i będzie miał problem to wiadomo że zwróci towar więc nie ma co się obawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że teraz mam wersję Gigabyte i uskuteczniam OC więc te słabe modele też poniekąd odpadają, wychodzi na to że nie ma nic sensownego/opłacalnego na tę chwilę. Myślałem że 1500 to dużo ale czasy się zmieniły i za coś "w miarę" trzeba dać 2k....

1 minutę temu, hopes napisał:

Ktoś na forum chyba zgarnął 5700 xt asus strixa chyba za 1300 zł więc jak się okazja trafi dobra to te 1500 zł na dobrą wersje powinno starczyć. Bez okazji wiadomo że nie da się.... Problemy są, ale nie każdy je ma, jeśli ktoś kupi nowe gpu od amd i będzie miał problem to wiadomo że zwróci towar więc nie ma co się obawiać.

Tylko że stawiając na wydajność i ograniczony budżet celuje w używane karty bo nowe za 1500 to co ja ugram 20 FPS max więc nie po mojej myśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1080Ti z dobrym chłodzeniem za 1500 zł to raczej nie kupisz.

GTX 1080 z dobrym chłodzeniem można mieć za 1200-1250zł.

Przesiadka z GTX 970 na GTX 1080 da ci około 2x więcej fps.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...