Skocz do zawartości
Gwaru.

Karta (używana) do 1500 zamiast gtx 970 co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Sam początkowo kupiłem 1660-tkę (i wykręciłem ją na maksa) po sprzedaży GTX970, ale przyrost mocy był dla mnie zbyt mały. Celuj w coś o mocy RTX2060 i RX5700, nie będziesz się potem zastanawiał czy karta wystarczy na X lat

Mówisz że z tym prockiem nie będzie za dużo bottlenecka? W sumie jak i tak gram na trochę większej rozdziałce niż standardowe 1920x1080. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

według mnie dalej nic się nie zmieniło. Radeon 5700xt z gwarancją.

Raczej omijałbym pokątne kupowanie jak np. na forum bo karty są niszczone przez użytkowników najpierw dojedzie na ile może żeby się pobawić a później taki sprzedaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fmk napisał:

Mówisz że z tym prockiem nie będzie za dużo bottlenecka? W sumie jak i tak gram na trochę większej rozdziałce niż standardowe 1920x1080. 

Miałem wówczas monitor 2560×1080 i jak mówię, było szybciej, ale nie tyle ile chciałbym od następcy GTX970. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

11 godzin temu, Tornado3 napisał:

1070 w dzisiejszych grach już mocno odstaje od 1660S więc nie wiem po co ta ciągła obrona starych pascali

9ed7ef2faefc4.png

 

Toż to jakieś bzdury są by RX590 był lepszy niż 1070. Te karty dzieli sporo. Nie ma szans że niby "sterownikami" AMD nadrobiło z 20% stratę.

wydajnosc.png

Może się znajdzie jakimś cudem gry gdzie jest tak wyjątkowa sytuacja, ale to tylko wyjątki od reguł. W ogóle nie ta półka kart. A 1660S czy 1660Ti nadal są mniej więcej jak 1070, różnice muszą być co najwyżej znikome raz 1070 wygra, raz tamte. Akurat CODy są optymalizowane pod NV więc wiadomo, że ciut te nowsze karty będą zyskiwać.

Wejdź np tu https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gtx-1660-ti.c3364

Relative performance zobacz.

1660S 98%, 1070 i 1660Ti 100%. 

relative-performance_1920-1080.png

Jak dla mnie to są identyko karty, jedna nowsza, druga starsza. 2GB VRAM różnicy w razie potrzeby dla 1070. Kwestia gwarancji jest na plus dla 1660S/Ti, ale też wyższej ceny, co jest normalne.

Edytowane przez Viking899

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

Miałem wówczas monitor 2560×1080 i jak mówię, było szybciej, ale nie tyle ile chciałbym od następcy GTX970. 

Na jakim procku? Podobnym do mojego dziadka? Xeona E3-1230v2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fmk

Ryzen 2600, więc niechybnie lepszym od twojego dziadka. Aczkolwiek w Fortnite to GTX970 dawał radę zapewnić 120FPS przy 2560x1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gry, a nawet samych ustawień. RTX 2060 dla osiągnięcia 144 fps wcale bym nie nazwał overkill, ale raczej sam w sobie procesor nie podoła osiągnąć 144 fps. Żeby osiągnąć dany poziom fps to zarówno GPU CPU jak i nawet RAM muszą podołać. Niestety wolne RAM również mogą być piętą Achillesa jeśli celujesz w 144 fps. Nie wiem w jakie gry mierzysz konkretnie, ale jeśli tylko GPU jest przeszkodą to wiadomo co trzeba zrobić.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gram głównie w lola i wowa więc jeśli karta ta dała by mi stałe 144 fps to byłbym zadowolony także jeśli cena rtx 2060 widzę potrafi być w widełkach 1400 to mógłbym tyle dać. 

Widziałem na YouTube jak laska wkłada rtx 2060 do I7 3770 na stocku i chodzi to bardzo ładnie a to praktycznie taki sam procek jak mój xeon także chyba zaryzykuje i wezmę 2060. 

 

Edytowane przez Fmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego nie powinieneś się przejmować jakimiś głupimi benchmarkami które mają tyle zmiennych, że głowa mała - wliczając często problemy ze sterownikami.

...Nie wspominając o korupcji portali.  

Bierzesz najmocniejsza kartę na którą masz budżet, dobierasz odpowiednie chłodzenie/wygląd/gniazda i finito. Czy to będzie amd czy nvidia to jeden pies

Za 1500zł jesteś w stanie wylicytować gtx1080ti 11GB, poniżej 1k kupujesz 1070ti 8GB. Jak chcesz RTX bierzesz gtx2060.  

Jak jesteś w stanie dołożyć to 5700XT jest świetnym wyborem. 

Według mnie najlepszym wyjściem pod względem ceny i możliwości jest właśnie GTX1070TI. Poniżej 1k kupujesz grafikę która bez problemu ogarnia nowe produkcje w 2560x1080 na conajmniej 60fps, do tego jest stosunkowo chłodna i cicha.  Za resztę kasy jesteś w stanie wymienić CPU i płytę główną na coś mocniejszego. 

... według mnie kupowanie nowej GPU mija się z celem - chyba, że dorwiesz na jakiejś fajnej promocji

A przejmowanie się bottleneckiem to już jest jakaś paranoja. Każdy powinien wiedzieć że są gry które mocniej siadają na GPU albo mocniej na CPU. Co to za różnica jak będziesz miał "bottleneck" CPU to co - kupisz słabsze gpu? Przecież to się mija z logiką. CPU zawsze będziesz mógł wymienić. 

Edytowane przez fliperpl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660super na przeczekanie, ew 5700xt (1650 idzie kupić słabe wersje)

1080ti to poroniony pomysł

 

1070 i 1070ti (1080 też) bym sobie darował ze względu na to, że większość z nich juz  nie ma gwarancji...

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, yampik napisał:

1660super na przeczekanie, ew 5700xt (1650 idzie kupić słabe wersje)

1080ti to poroniony pomysł

 

1070 i 1070ti (1080 też) bym sobie darował ze względu na to, że większość z nich juz  nie ma gwarancji...


https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-evga-geforce-gtx-1070-ti-8-gb-gwarancja
https://allegro.pl/oferta/karta-nvidia-inno3d-gtx-1070-ti-herculez-8gb-fv-9139807007
 

pierwsze dwie z brzegu

 

uwielbiam komentarze na zasadzie : kup sobie coś na przeczekanie, potem sprzedasz. I cyk 200-300 w dupe XD

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, fliperpl napisał:


https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-evga-geforce-gtx-1070-ti-8-gb-gwarancja
https://allegro.pl/oferta/karta-nvidia-inno3d-gtx-1070-ti-herculez-8gb-fv-9139807007
 

pierwsze dwie z brzegu

 

uwielbiam komentarze na zasadzie : kup sobie coś na przeczekanie, potem sprzedasz. I cyk 200-300 w dupe XD

uwielbiam używane karty za miliard bez gwarancji albo z krótką :).

1070ti wypada w wiekszości tytułów bardzo porównywalnie do 1660 super - dlaczego zatem kupować w tej samej cenie używaną kartę z krótką GW zamiast nowej z pełną gw?

uwielbiam komentarze które nie mają sensu i podstaw merytorycznych :)

 

p.s.

evga to licytacja a inno to cud chłodzenie :d

tu jest za 989 zł NOWA 1660 super :

https://www.x-kom.pl/p/524622-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-gtx-1660-super-1-click-oc-6gb-gddr6.html

https://www.pepper.pl/promocje/1660-super-kfa2-1-click-oc-288789

tu nawet 899...

http://www.gral.pl/Gigabyte+GTX1660+Super+Mini+ITX_093.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

za 1031 jest z dobrych chłodzen gaming oc...

 

1070 ti za 1050zł? ? rly?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według wyżej podanych statystyk 1070ti jest średnio 10% szybsza od 1660, do tego ma 8gb vram zamiast 6gb. 

Kto co lubi, ja zawsze kupuje używane GPU i nigdy nie miałem problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie za niecały tysiąc 1660 super oO 

Teraz tylko pytanie czy 2060 będzie lepiej na moim procku chodzić i da jakiś większy zysk czy jednak 1660 super w zupełności wystarczy? 

Bo do 2060 dopłacić musiał bym tylko z 300-400 złoty także dało by radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym się podniecać, że 1660 Super poniżej 1000. Bo w nazwie "super"? 

RTX 2060 nieopłacalny, drogo i słabe chłodzenia zazwyczaj. Za lepsze to się już krocie płaci. 5600XT się bierze za ponad 1000zł.

Edytowane przez Viking899

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Nie przepadam za Radeonem od zawsze tylko NVidia i tak jakoś mam wstręt do AMD mimo że jest to pewnie głupota ?

No nic będę musiał wybrać między 1660 super gdzie widzę 30 procent więcej wydajności między 970 albo wziąć za 2060 i tyle potem za jakiś czas lepszy procek i wyjdę jeszcze bardziej na plus. 

 

Przemyśle i wybiorę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź grafikę na której stracisz mniej. RTX2060 to najgorsza karta do ray tracingu, więc po wydaniu Ampere za miesiąc spadnie na samo dno rankingu. 1660-tka nie spadnie nigdzie, gdyż za 1000 zł nie ma aktualnie lepszej karty i do końca roku żadnej nowości w tym segmencie nie będzie. 

Edytowane przez Radio_Tirana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja z tych bajerow jak Ray tracing mało bym korzystał bo bardziej chce się skupić na gierkach pokroju lola i World of warcraft na obecnej karcie fps mam w granicach 100 do 130 no chyba że się nic nie dzieje to i 200 potrafi skoczyć ale chciałbym płynnej rozgrywki w tych gierkach w 144fps z względu na 144hz monitor. 

 

Dlatego jeśli różnica będzie między 2060 a 1660 super to wziąłbym tą pierwszą a jak to kwestia paru procent to już lepiej polecieć po kosztach i wziąć druga. 

 

Tak wiem że obie karty będą trochę ograniczone przez procesor ale włączyłem mu na sztywno w biosie ghz na 3.7 i mam nadzieję że starczy na wymianę całego sprzętu niestety mnie nie stać. 

Edytowane przez Fmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, fliperpl napisał:

według wyżej podanych statystyk 1070ti jest średnio 10% szybsza od 1660, do tego ma 8gb vram zamiast 6gb. 

Kto co lubi, ja zawsze kupuje używane GPU i nigdy nie miałem problemu. 

średnio 10%? ja tam widzę średnio 4-5% :)

do tego dochodzi wsparcie sterów itp.

1660super za 900 zł to wybór na którym się wg. mnie nie straci kasy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem 1660 super 

Używkę gtx 970 widzę można sprzedać za 400 zł 

Jak się uda dozbieram do tego coś więcej i za jakiś czas wymienię procka ramy i płytę główną. 

 

Dzięki za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś prawie najgorszy badziew jaki się dało. Tragiczne chłodzenie. Kumpel ma na 1660Ti. 80C to dla niego w upały nic niemożliwego, throttling taktowań rdzenia jest sporawy i wydajność przez to słaba. Do tego głośne to. Palit GamingPro w tej cenie prędzej, może nawet MSI Ventus XS, nie jest to też jakiś magik ale od tego Gigabyte klase lepszy. Potem widzę ciut drożej Asus TUF (mieszane opinie, nie brałbym) i dopiero już kolejną klasę lepszy Gaming X.

Tutaj skromny test tego Palita, 66C w obciążeniu

https://www.chip.pl/2019/10/test-palit-geforce-gtx-1660-super-gaming-pro-oc-superkarta-ze-sredniej-polki/

Na ventusa z kolei promka, 999zł

https://www.x-kom.pl/p/520239-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-gtx-1660-super-ventus-xs-oc-6gb-gddr6.html

na Twoim miejscu bym anulował zakup, szczególnie że jest niedziela i wybrał coś z powyższych.

Edytowane przez Viking899

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem bo poczytałem opinie na ceneo, morele, allegro i nie było większych narzekań także :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...