Skocz do zawartości
Gwaru.

Karta (używana) do 1500 zamiast gtx 970 co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Może w 1660S nie jest to takie złe, ciężko powiedzieć (Twoje ryzyko, podałem lepsze modele), ale na ogół złe opinie są wystawiane windforce'om z 2 wentylatorami.

np przy rtx 2060 https://pclab.pl/art80695-13.html

Cytuję: Gigabyte RTX 2060 Windforce OC ma naszym zdaniem jeden z najgorzej sprawujących się układów chłodzenia jak na konstrukcję z dwoma wentylatorami. W dodatku karta jest mocno zabudowana plastikowymi obudowami, a płyta tylna zamiast odprowadzać nadmiar ciepła, jest bardzo dobrym izolatorem i zatrzymuje ciepło przy rdzeniu karty.

Ogólnie to są te same chłodzenia tylko montowane w innych kartach, konstrukcją się nie różnią.

Czytam teraz opinie na xkom o 1660s windforce:
 

Cytat

Karta jest wydajna ale dla mnie za gorąca. W grach dobija do 82 stopni dlatego mam zamiar ją wymienić na jakiś inny
model.


 

Cytat

Mialem i podziękowalem, za glosna. Wymienilem na taka sama tylko z dopiskiem "gaming" czyli z 3 wiatrakami zamiast
dwoch. I to byl strzal w 10tkę. O niebo ciszej, moze i temperatury takie same ale kultura pracy bez porownania na
korzysc 3 wiatrakowej. Warto doplacic.

Cytat

Wydajnościowo w tej cenie bomba, ale niestety kultura pracy i temperatury w moim przypadku trochę dają się we
znaki.

Cytat

Niestety dla mnie hałas ją dyskwalifikuje ponieważ PC stoi na biurku. Ogólnie karta dobra jeżeli ktoś nie zwraca uwagi
na szum wiatraków. Wydajność OK, w tej kwestii zero uwag.

Cytat

Od lat kupuje produkty firmy Gigabyte i nigdy się nie zawiodłem. Jednak z tą kartą jest jeden problem, który nie wiem z czego wynika - jak uruchamiam jakis program, lub grę za każdym razem wentylatory rozkręcają się do 100% prędkości i wyłączają + w grach pod pełnym obciążeniem jest dosyć głośno, dlatego ograniczyłem liczbę fpsów do 60, ponieważ mój monitor ma tylko 60Hz odświeżania więc większa ilość mi nie jest potrzebna. Jednak polecam troche dopłacić do wersji z trzema wentylatorami. Polecam

Ja bym wymienił.

Edytowane przez Viking899

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie opinie na morelo i ludzie piszą że od 65 do 70 stopni także źle nie jest zaryzykuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 1660-tka od Gigabyte z dwoma wentylatorami miała pod obciążeniem miała 67-69°C, z kolei po OC 71°C. Wartość wzięte podczas grania w AC Odyssey. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje kartę już 2 dni i powiem tak o dziwo chodzi cicho a temperatury w porządku. 

Nie wiem może w tych negatywnych opiniach ludzie mieli źle wentylowane obudowy? Nie wiem ale u mnie naprawdę super w ogóle jej nie słyszę w porównaniu do mojej byłej gtx 970 ta jak się rozpędzała to jakby helikopter startował ?

 

Pytanie na szybko jaki zestawik pod tą kartę na przyszłość budować? Procek, płyta główna i ram powiedzmy że tak do 1500 zł. 

 

Na allegro np taki zestaw za 1400 złoty 

 

https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-5-3600-asrock-a320m-16gb-ram-promocja-9563840790

 

Edytowane przez Fmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej samej cenie złożysz coś na b450 i lepszym ramie ;)

ale koncepcja dobra.

ryzen 3600

b450

2x8 ddr 3000-3600 - takie żeby po oce robiły 3600-3800 na ciasnych czasach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę szukać narazie zastanawiam się ile mógłbym dostać za te części

PROCESOR: Intel Xeon e3-1230v2 

Karta Graficzna: MSI GTX 970 4gb Gamming 

RAM: Goodram ddr3 2x8gb 1600 mhz 

Płyta Główna : z77a-g43

I wtedy dołożyć i zmienić platformę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie można spróbować sprzedać w całości. Zestaw jest dobrze złożony pomijając niepotrzebnie droższą płytę główną z77 - tutaj by starczył b75 - chyba że kręciłeś RAM wyżej jak 1600.

Po zaniżonych cenach cpu 220, gpu 500, ram 250, mobo 250 - patrząc na te ceny wystawiłbym całość za 1200 zł.

Maksymalne cpu 270, gpu 600, ram 350, mobo 400 - ale te ceny są trochę absurdalne i raczej nikt nie kupi za tyle.

Możliwe do uzyskania cpu 250, gpu 550, ram 300, mobo 300 - ale przy tych cenach długo będziesz się bujał z odsprzedażą - różnica 200 zł.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kręciłem właśnie no nic spróbuję wystawić w całości jak i zobaczę czy ktoś się odezwie. 

Dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że prędzej poleci mobo+cpu+ram

a osobno gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yampik dobrze mówi. Na sprzedaż tego GPU tak długo nie poczekasz, bo ludzie teraz skupują GPU na przeczekanie przed premierą Amperek. Możesz go sobie wystawić w dosyć wysokiej cenie. Resztę opchniesz w pakiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU zejdzie szybciej prawda. Ktoś kto kupi mobo cpu i ram będzie szukał również GPU a to jest msi GAMING co działa na wyobraźnię kupca i moim zdaniem zwiększa szansę na sprzedaż w całości. Inaczej ujmując w obu przypadkach wyjdzie na swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbować caly set - jak nie pójdzie to rozpiąć na 2 jak pisałem wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wracam i od razu przepraszam kolegę który twierdził ze mam oddać moja wersję gtx 1660 super bo robi problemy w temperaturach itp no i chyba miał rację 

 

Dzisiaj grając w A Pleague Tale karta przy zamkniętej obudowie dobijała do 85 stopni oO co prawda są na dworze mega gorączki 31 stopni dzisiaj u mnie a pokój od wschodu więc nagrzane nieźle ale żeby aż tyle? 

 

Obudowa: https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m20-pure-black-spc125-707037/

 

Moze jest słabo wentylowana? 

No i PC stoi pod biurkiem. 

Sprawa druga zaraz obok karty w drugim slocie mam kartę dźwiękowa która też swoje ciepło generuje może mieć to wpływ na temperaturę reszty komponentów w pobliżu? 

Gdy otworzyłem obudowę i trochę zmodernizowałem krzywa wiatraków w msi afterburn doszedłem do 78 stopni w obciążeniu. 

Pasuje? Czy jedbak coś nie tak? 

Może ten plastikowy backplate odkręcić? ?

 

 

Edytowane przez Fmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokój od wchodu nagrzewa się właśnie mało. Rano słońce nie jest mocne, więc to południowe oraz zachodnie pomieszczenia dostają najbardziej po temperaturze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...