Skocz do zawartości
Gwaru.

Karta (używana) do 1500 zamiast gtx 970 co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym zaczekał na nową generację RTX-ów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to na RTX`a nowej generacji za 1500zł  autor tematu się raczej nie doczeka, na pewno nie w tym roku. Jeśli się w ogóle taki pojawi w tej cenie.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Olałbym obecne oferty i czekał na rtx 3060/3070, jeśli nie patrzymy na okazje cenowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej stałem przed podobnym dylematem i kupiłem strixa vege  64 za 1100 zł . I jestem bardzo zadowolony. Karta naprawdę dobrze sobie radzi dzisiaj i ze sterownikami nie najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się dogadamy mogę sprzedać RX 5700 Pulse.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, Gwaru. napisał:

No właśnie, wspominacie o problemach z tą kartą, z czego też zdążyłem zauważyć tego typu posty i powiem szczerze że nie chciałbym się bawić z taka zabawką bo 1500 które chce przeznaczyć jest dla mnie sporą kwotą, w przeciwieństwie do tego 970 gdy dawałem za nią 1200 i do tej pory śmiga baardzo dobrze, chciałbym aby nowa karta wystarczyła na kolejne +- 5 lat i miała się dobrze jak ta 970 tka.

Kupowanie karty graficznej pod koniec generacji z myślą o dłuższym użytkowaniu to kiepski pomysł.

05.2013r. - premiera GTX780 3GB (2800zł)

11.2013r. - premiera PS4/Xbox One

09.2014r. - premiera GTX970 (1400zł)

2019r. Shadow of the Tomb Raider:

GTX970 - 47fps

GTX780 - 32fps

https://www.purepc.pl/test-amd-radeon-r9-290x-vs-nvdia-geforce-gtx-780-retrogpu-2?page=0,11

Karty AMD zestarzały się lepiej, ale i tu średniopółkowy RX570 z 2016r. wygrywa z dopakowanym topem z 2014r. w postaci R9 290X.

Poza tym zarówno GTX780 jak i R9 290 nie odpalą już np. Death Stranding, bo ten wymaga DX Feature-Level 12_0.

Pod koniec tego roku premiera Ampere od Nvidii, RDNA2 od AMD, PS5 i Xbox Series X.

W tej chwili nie znajdziesz na rynku czegoś takiego jak "przyszłościowa karta" za 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy co dla kogo znaczy słowo przyszłościowa. Jak taka że da radę kilka lat to na spokojnie 5700/XT powinien dawać radę i będzie optymalizowany, jak to AMD ma w zwyczaju. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 7.08.2020 o 20:44, Paw79 napisał:

Kupowanie karty graficznej pod koniec generacji z myślą o dłuższym użytkowaniu to kiepski pomysł.

Sry kolego ale większej bzdury nie czytałem.Chyba że zapomniałeś dodać kupowanie nówki ze sklepu to kiepski pomysł.Bo jak się dobrze ułoży, to kupienie używki z allegro z gwarą od jakiegoś napaleńca desperata to super uber pomysł.Nigdy nie ma dobrego momentu na kupno gpu-elektroniki bo co chwile nowość.Albo sztucznie dogadane,  UBI zabijanie starych kart wydajnością.Po kolejne to gry są pisane 2 do 4 lat.Wiec pierwsze hity takie uber AAA za dwa lata od konsoli , dopiero wtedy będzie warta jakaś karta GPU.Gdzieś czytałem wybieg w przyszłość.I tak naprawdę to co się będzie opłacać z  RTXa to 4000.Ze względu na konstrukcje i budowę.Bedą gry AAA z górnej półki konsoli.Do tego zapowiada się o wyższym IPC procków itd.....A tak teraz to co będzie jakieś marne 30% a 50% do RT.Dalej na to nie ma dużo gier.Dopiero się będą pojawiać ,jak sie to dla kowalskiego upowszechni.A to będzie w RTX 4000 albo w 5000.Teraz jedno co mamy pewne to na bank 200 do 400 zeta do nówki karty.Każda nowa elektronika ma dowalona covidową marże.Prawda jest taka że covidowy zakup RTX 3080TI to będzie największy idiotyzm.Bo nie będzie do czego a cena będzie z 4liter.

Edytowane przez kiko76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ci którzy kupili gtx 1080/1080 ti to na zmianę uśredniając 3-4 lata. Choć nie powiem nie 5 lat to za długo. Już dawno mogłem zmienić swojego gtx 760. Ci którzy lubią zmieniać będą zmieniać co generację. Osobiście preferuję zmianę co drugą generację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, brajan007 napisał:

https://allegro.pl/oferta/asus-geforce-gtx-1070-ti-strix-8gb-9578489072

1070 ti w z topowym chłodzeniem za 900 zł.

przesiadka z 970 boost 200 %

lepiej jest zmieniac karty co rok-dwa niż raz na 5 lat.

Ja ta bym uważał, ponieważ jego polski jest trudna język 🙄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Ja ta bym uważał, ponieważ jego polski jest trudna język 🙄

Nick niby  "damianpl".  Ale po opisie to on nie wygląda na "pl"😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ryzyko jest ale kupujesz poprzez allegro coś nie wypali to ci kasę zwrócą. Miałem Gtx 970 i przesiadka na 1070Ti nie daje 200% boost jest to możliwe ale na pewno przy bardzo dobrym procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli faktycznie chcesz kartę na 5 lat to poczekaj na wydanie Ampere. Jest grupa ludzi zmieniających karty co generację, to sobie znajdziesz jakiego RTXa 20x0 i gwarancja będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nowy RTX 2060 da Ci niemal tyle samo co 1080 o GW nie wspomnę i nówce + jakaś gierka gratis ! ale o 200% zapominj od obecnej ... ( 170% w 1080 a 1440 ok. 50 )

https://www.pepper.pl/promocje/asus-geforce-rtx-2060-rog-evo-oc-6gb-gddr6-ponownie-w-x-kom-289182

https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-2060-windforce-oc-6gb-gddr6-gv-n2060wf2oc-6gd-2-0-p1364835

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakbyś chciał używkę to będę sprzedawał strixa 2060  ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam :D

Jeśli można to bez zakładania nowego tematu przyłącze się tutaj :)

Mianowicie także mam w planach zmianę mojego GTX 970 na coś lepszego ale mam pewne ograniczenia mianowicie procesor jaki posiadam to już lekki dziadek " Intel Xeon E3 - 1230 V2 3.3GHz 8 wątków "
Nie gram w jakieś bardzo wymagające gierki ale ostatnio zmieniłem monitor na 144hz
panorama rozdziałka 2560x1080 i większość czasu siedzę na gierkach typu lol,wow itp i czasami brakuje kilku klatek żeby to ładnie działało i zastanawiałem się jaką kartę najlepiej byłoby połączyć z tym prockiem żeby nie było " 
bottleneck'a " a dała sensowny skok wydajności w wyżej wymienionej rozdział-ce :D

Zastanawiałem się nad GTX 1660 Super albo 1070TI?
Jakieś propozycję? Z Góry dziękuję za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Fmk napisał:

Witam :D

Jeśli można to bez zakładania nowego tematu przyłącze się tutaj :)

Mianowicie także mam w planach zmianę mojego GTX 970 na coś lepszego ale mam pewne ograniczenia mianowicie procesor jaki posiadam to już lekki dziadek " Intel Xeon E3 - 1230 V2 3.3GHz 8 wątków "
Nie gram w jakieś bardzo wymagające gierki ale ostatnio zmieniłem monitor na 144hz
panorama rozdziałka 2560x1080 i większość czasu siedzę na gierkach typu lol,wow itp i czasami brakuje kilku klatek żeby to ładnie działało i zastanawiałem się jaką kartę najlepiej byłoby połączyć z tym prockiem żeby nie było " 
bottleneck'a " a dała sensowny skok wydajności w wyżej wymienionej rozdział-ce :D

Zastanawiałem się nad GTX 1660 Super albo 1070TI?
Jakieś propozycję? Z Góry dziękuję za odpowiedź. 

Ile masz ramu i w ilu kościach, i jakie mhz? Te dwie karty będą akurat, może trochę na wyrost,ale to nie powinno przeszkadzać zbytnio. 

Trochę z detalami zjechać nie naprawi problemu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Ile masz ramu i w ilu kościach, i jakie mhz? Te dwie karty będą akurat, może trochę na wyrost,ale to nie powinno przeszkadzać zbytnio. 

Trochę z detalami zjechać nie naprawi problemu? 

Witam mam 2x8GB 1600Mhz może prościej wstawię całą specyfikacje i jaką kartę bym mógł do tego dobrać aby mieć upgrade z 970 albo czy wymienić jeszcze coś innego np ram?

ram.png

Edytowane przez Fmk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko miej na uwadzę że 1770Ti jest z 15% lepszą kartą. Nie bardzo wiem czemu je obok siebie postawiłeś. 1660Super to jest mniej więcej jak 1070 bez Ti, choć i tak raczej słabsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może prościej jaką najlepszą kartę mógłbym wsadzić do tego zestawu?
Mając monitor 144hz i chcąc osiągać minimum takie klatki w 2560x1080?
Widziałem na youtube zestawienie tego procesora nawet z RTX2060 ale to już chyba niezły overkill dla procka co nie? Strasznie karta by się nudziła ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam początkowo kupiłem 1660-tkę (i wykręciłem ją na maksa) po sprzedaży GTX970, ale przyrost mocy był dla mnie zbyt mały. Celuj w coś o mocy RTX2060 i RX5700, nie będziesz się potem zastanawiał czy karta wystarczy na X lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, Viking899 napisał:

Tylko miej na uwadzę że 1770Ti jest z 15% lepszą kartą. Nie bardzo wiem czemu je obok siebie postawiłeś. 1660Super to jest mniej więcej jak 1070 bez Ti, choć i tak raczej słabsza.

1070 w dzisiejszych grach już mocno odstaje od 1660S więc nie wiem po co ta ciągła obrona starych pascali

9ed7ef2faefc4.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi