Skocz do zawartości
Dazzle0

Corsair Vengeance LPX 2.0, 3000 MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dokupiłem sobie dziś do kompa pamięć RAM. Kości te same parametry, z jednym wyjątkiem - wcześniej miałem 2x4GB, teraz dokupiłem 2x8GB. Łącznie teraz mam 2x4GB+2x8GB. Wcześniej RAM działał mi spokojnie na profilu XMP z ustawieniem 3000 MHz. Dziś po dołożeniu dodatkowych dwóch kości komp nie był w stanie wstać na tej częstotliwości. W jaki sposób można je stabilnie podkręcić chociaż do tych 3000 MHz? Jestem na platformie AMD, zatem warto byłoby wykorzystać potencjał pamięci.

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16-gb-3000mhz-cl15-cmk16gx4m2b3000c15-776617/

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-ab350m-pro4-f-90-mxbac0-a0uayz-6858386/

ECtl8Nx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci działają na domyślnych ustawieniach i nic więcej nie wyciśniesz, szczególnie z tak słabym kontrolerem jak w Ryzenie I generacji. Sprzedaj kości 2x4 i używaj tych 2x8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, kalderon napisał:

Pamięci działają na domyślnych ustawieniach i nic więcej nie wyciśniesz, szczególnie z tak słabym kontrolerem jak w Ryzenie I generacji. Sprzedaj kości 2x4 i używaj tych 2x8GB.

To jak wcześniej doszło do tego, że 2x4 GB działały na tych 3000 MHz? Czy nie lepiej mieć 2x4 i 2x8 zamiast sprzedawać 2x4? Jak to wygląda pod względem wydajności? Ewentualnie co można by zrobić, dołożyć, pomyśleć nad wymianą, żeby to jednak śmigało jak najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x4GB działały na 3000MHz, 2x8GB będą działać na 3000MHz. Ale połączenie kości o różnych pojemnościach to już za dużo i w tym jest problem. Przez niższe zegary tracisz ok. 10% w grach. Napisałem co można zrobić - zostaw tylko 2x8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dazzle0 kolega dobrze Ci doradził sprzedaj 2x4GB :).

16GB do gier jest wystarczające.

Prędzej Ci mocy braknie przez ten procesor niż z braku pamięci :).

Nie wiem jaką masz grafikę, ale polecam przesiadkę na Ryzen 5 3600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Spioszek napisał:

@Dazzle0 kolega dobrze Ci doradził sprzedaj 2x4GB :).

16GB do gier jest wystarczające.

Prędzej Ci mocy braknie przez ten procesor niż z braku pamięci :).

Nie wiem jaką masz grafikę, ale polecam przesiadkę na Ryzen 5 3600 :)

Zatem warto wyjąć sobie te 2x4GB, podnieść 2x8GB na 3000 i będzie to lepiej śmigało niż obecny zestaw na 24 GB?

Co do grafiki, to mam taką: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-aorus-xtreme-6g-6gb-gddr5-192-bit-dvi-d-hdmi-3x-dp-box-gv-n1060aorus-x-6gd-1234690/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dazzle0 W następnej kolejności do gier wymień Ryzen 5 1600 na model 3600 i jaką lepszą grafikę.

Edytowane przez Spioszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego ile RAM-u użyjesz. ja mam 32 i wiem że w 16 bym się po prostu nie zmieścił. np. na chwilę obecną mam zajęte 26 GB i to pewnie wzrośnie.

o ile wiem to rzadko się zdarza aby 4 moduły chodziły na częstotliwości (zakładając że ta jest wysoka) równej dwóm. na jednym ze swoich komputerów mam 4x4 i tam musiałem zejść z 3066 na 2933 aby ustabilizować system.

  masz prawie dwuletnią wersję BIOS. zacząłbym od aktualizacji a potem starał się jakoś stabilizować obecny config. gdyby się udało wbić na 2933 to imo spadek wydajności byłby tak mały że nie warto byłoby rezeygnować z dodatkowego ramu. zwłaszcza że część spadku wynikającego z niższej częstotliwości zostałaby zredukowana przez dodatkowe banki pamięci. kiedyś HU robiło test z którego wynikało że 4x SR działa wydajniej od 2x SR

W dniu 6.08.2020 o 19:38, kalderon napisał:

2x4GB działały na 3000MHz, 2x8GB będą działać na 3000MHz. Ale połączenie kości o różnych pojemnościach to już za dużo i w tym jest problem. Przez niższe zegary tracisz ok. 10% w grach. Napisałem co można zrobić - zostaw tylko 2x8GB.

chyba żartujesz. żeby stracić 10% z powodu niższych zegarów musiałby zrzucić 3000 na 2400 albo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...