Skocz do zawartości
wowo0689

B550 - ktorą wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, ShadowMan napisał:

mój MSI B450 Gaming Plus Max po trzech latach użytkowania zaczyna konkretnie siadać.

z ciekawości, co się dzieje ?  to bardzo dobra płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mimuszek napisał:

z ciekawości, co się dzieje ?  to bardzo dobra płyta.

Porty USB normalnie działają już tylko dwa USB 2.0, do których mam wpięte mysz i klawiaturę. Do reszty mogę podłączyć co najwyżej pendrive-a, bo prawie nie dają napięcia i nic co ciągnie choć ułamek prądu więcej jak pendrive na nich nie działa. Do tego ustawienia w biosie same się resetują. Myślałem, że to bateryjka się wyczerpała, dałem nową, ale nadal jest to samo. No i jak w biosie nawiguje myszką, to kursor myszy jakoś dziwnie się nieraz przycina.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz wgrany najnowszy możliwy bios ?  nie masz czasem za bardzo podkręconych pamięci ?

problemy usb <> płyty ams ryzen znany, ponoć z nowymi agesami rozwiązany..

https://www.tomshardware.com/news/amd-suggest-possible-fixes-for-usb-connectivity-issues

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/problem-z-usb-na-plytach-glownych-b550-i-x570-amd-wydalo.html

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mimuszek napisał:

masz wgrany najnowszy możliwy bios ?  nie masz czasem za bardzo podkręconych pamięci ?

problemy usb <> płyty ams ryzen znany, ponoć z nowymi agesami rozwiązany..

https://www.tomshardware.com/news/amd-suggest-possible-fixes-for-usb-connectivity-issues

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/problem-z-usb-na-plytach-glownych-b550-i-x570-amd-wydalo.html

Tak, mam najnowszy, ale próbowałem też wgrywać starsze biosy, przywracać ustawienia domyślne i nic nie pomaga. Rozebrałem też prawie cały komputer i zostawiłem tylko to, co konieczne, bo myślałem, że może coś z czym się gryzie i też nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko: Gigabyte B550M DS3H czy MSI B450-A Pro Max? Cena identyczna 

Procesor R5 5600 i planuje OC, pamieci Patriot 3733 CL17 (czy taki profil XMP odpalę na Gigabyte? Bo na stronie producenta nie widzę wsparcia dla tych pamieci)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szukam czegoś pod Ryzenka 1600af do około 450zł. Może być B450 lub B550. Myślałem nad outletem z x-kom  Gigabyte B550 GAMING X V2 (Mogą być też formaty mATX)
Innych specjalnych wymagań raczej nie mam. Ma być to 2 dodatkowy PC, u siebie mam MSI B450 A pro MAX i jestem zadowolny
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B550 obsługuje procki z serii 3000 i 5000, starszych nie. Dlatego pozostają ci starsze chipsety ')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele płyt B550 obsługuje starsze procki, AMD tego nie zakazało. Większość płyt B550 od MSI wspiera np. Ryzeny 2000, niestety za każdym razem trzeba do sprawdzić doświadczalnie lub przetrzepać BIOS pod kątem mikrokodów (niestety ja nie umiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B550-GAMING-X-V2-rev-10-11-12/support#support-cpu

Lista oficjalnie wspieranych procków. Jeżeli autor kupi i jednak nie zadziała to będzie trochę lipa. Albo zwrot, albo zmiana procka. W sumie r5 3600 dość tanio można dostać:

https://www.x-kom.pl/szukaj?q=ryzen 3600

ale zawsze to dodatkowy koszt.

Jakby to powiedzieć zakładam, że @emperio to taki zwykły człowiek co chce kupić wsadzić i ma chodzić. Trzepanie Biosów czy mają mikrokody do starszych układów lub eksperymenty, a może zadziała są nie dla każdego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
22 godziny temu, lekkideszcz napisał:

Taka płyta będzie dobra https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-tuf-gaming-b450-plus-ii-7291768
2x m2, Realtek ALC S1200A, flashback

Oraz odpowiednik w formacie matx https://www.net-s.pl/produkt/asus-tuf-gaming-b450m-pro-ii-socket-am4-mainboard-1150216;20-c-10

Upewnij się że to ta wersja ze zdjęć i opisu tj 2x m.2 oraz kodek s1200a

A co sądzisz o Asrock b450 steel legend w porównaniu do tego Asusa?

Wiem, że ogolnie z biosem tak o. Aczkolwiek ja tam bawić się nie będę zbytnio. Ma chodzić praktycznie na stanarodwych ustawieniach i tyle

Edytowane przez Socom95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy na dzień dzisiejszy jest coś lepszego w cenie 479 zł niż MSI B550-A PRO w x-kom? Zależy mi na choćby x1 USB 3.2 gen 2 i x4 sloty RAM (mam 4 kości 24 GB). Płyta ma x2 slot M.2 więc też plus vs inne płyty x1.

Ewentualnie ta sama cena MSI MPG B550 Gaming Plus w Media Expert.

Edytowane przez jonykasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą MSI MPG i jak narazie złego słowa nie powiem. Cena bardzo dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać tego Asrocka b550m pro4 za 460 czy Gigabyte B550 Gaming X V2 za 509? Różnica w cenie nie gra roli większej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock b550m  pro4 lub MSI MPG B550 Gaming Plus , Gigabyte slabo z portami na tylnym panelu . MSI masz ATX Asrock mATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock ma zdaje sie lepsze audio niz te Msi czy gigabyty , chłopak bedzie grał głównie w sluchawkach, ma to jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 28.05.2023 o 10:31, grzecho_h napisał:

Asrock ma zdaje sie lepsze audio niz te Msi czy gigabyty , chłopak bedzie grał głównie w sluchawkach, ma to jakieś znaczenie?

Jak słuchawki do 32ohm a będzie za cicho to niech podepnie je do front panelu (może być wtedy lepiej w skrócie) jeżeli coś powyżej 32ohm to może być i tak problem z głośnością czy to alc 1220 czy 892 itp to zawsze jest cicho i potrzeba wzmocnienia.

Edytowane przez Send1N
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tego Asrocka B550 Pro4, ale mam jakieś średnie wrażenie, tylko 3 złącza mini jack i brak spdif? A ma niby lepsze audio od MSI B550 Gaming Plus ? Już sam nie wiem czy nie wziąć jednak tej MSI za parę złoty więcej. Głównie na słuchawkach będzie chodzić. Tu widzę zdania też podzielone, która z tych dwóch płyt lepsza heh. Już nawet nie chodzi o cenę tylko która lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Gaming plus to alc 892  wielka kupa,  ALC 1200 ma tomahawk tak samo jak asrock..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła moja płyta MSI B450-A Pro. Szukam czegoś na gwałt pod R7 5800X3D. To będzie ostatni procesor z tą płytą, tj. nie przewiduje dalszego upgrade'u bez zmiany całej platformy. I że to X3D to jedyne "oc" jakie wchodzi w grę to UV. Pytanie - brać cokolwiek na B550 czy jednak są jakieś mniej lub bardziej polecane modele pod ten procesor? Nie chcę wydawać milionów monet bo to nieprzewidziany zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock B550M Pro4 powinien wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz brać "jakakolwiek" b550 (może oprócz tych absolutnie najtańszych shitow), taką na jaką się akurat wydarzy promocja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...