Skocz do zawartości
wowo0689

B550 - ktorą wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, mimuszek napisał:

jednemu sztuka poleci na 4.8 a drugiemu na 4.6 będzie ściana, nie nastawiaj się, bo nie wiadomo na co trafisz. wszystko zależy też na jakim napięciu, czy gra warta świeczki. Sam po zabawie z hydrą, manualnymi zostawiłem na fabrycznych, więcej dadzą liźnięte pamięci. Inna sprawa że mam bardzo średnią sztukę.. 5600 cudów nie potrzebuje, stary 3600 bardziej się grzał.

Co do płyty, możesz sobie kupić nawet b450,  niestety płyty nowe znacznie podrożały.

tu amazon sprzedaje niby B550 a-pro za 550zł, dobra cena

https://www.amazon.pl/7C56-002R-Glówna-Komputera-Czarny-Srebrny/dp/B08BCQF1BD/ref=sr_1_5?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=2CBKAHD3WUXUR&keywords=b550+msi&qid=1665747192&sprefix=b550+msi%2Caps%2C90&sr=8-5

Dzięki za radę ale wolę wszystko z jednego sklepu. Ten asrock chyba się mocno od tego a pro nie różni poza tym że ta jest w formacie atx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie, ja akurat mam awersje na asrocka, ale to moja opinia

w owocowych w tej samej cenie jest aorus elite... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mimuszek napisał:

pewnie, ja akurat mam awersje na asrocka, ale to moja opinia

w owocowych w tej samej cenie jest aorus elite... 

A co się stało że masz awersję? Chodzi Ci o tą https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-b550m-aorus-elite-7005841/ ?

Ten  ASRock ma lepszy chipset dźwiękowy dlatego padło na niego.

Edytowane przez CiekawePytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2022 o 13:11, Maestro_ napisał:

Asrock ma super wyposażenie w tej cenie. Dodatkowo bardzo dobrze kręci ram.

Brać.

Ps. Miesiąc temu były po 502zl :/

O to dobrze a ten ram można sporo podkręcić? https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-4-blackout-ddr4-32-gb-3600mhz-cl18-pvb432g360c8k-6924987/

Chociaż i tak nie mam zamiaru podkręcać bo się nie znam ale tak z ciekawości pytam bo może mnie natchnie.

Teraz 579zł a tydzień temu była bodajże za 559 cały czas do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Maestro_ napisał:

Ten ram jest kiepski do podkręcania

A jest coś lepszego w podobnej cenie?

Ten ma profil xmp dlatego go wybrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Killer85 napisał:

Czy ktoś z szanownego grona nie pozbywa się swojego MSI na B450 ?

  Jak coś na dniach będę się pozbywał  Asus Tuf B450- Plus Gaming II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Maestro_ napisał:

B450M Mortar Max full box 350zl

Nie w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś. Te tańsze Patrioty mają paździerzowe kości, nie tylko zapomnij o jakimkolwiek podkręcaniu ale przed włączeniem zmów paciorek żeby w ogóle profil XMP ruszył.

A Goodramy można miec stówkę taniej tylko w innym sklepie:
https://www.ceneo.pl/90024351

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Killer85 napisał:

Nie w tej cenie

ja kupiłem na olx nową b450m vdh pro za 180zł, mortar to nie jest, ale 3600 kręci się na niej jak na tomahawku ;)Dla juniora styknie . Pioy miał b550 vdh-pro wifi nówkę do sprzedania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mimuszek napisał:

ja kupiłem na olx nową b450m vdh pro za 180zł, mortar to nie jest, ale 3600 kręci się na niej jak na tomahawku ;)Dla juniora styknie . Pioy miał b550 vdh-pro wifi nówkę do sprzedania.

 

Nie wątpię :)
U mnie ten model nie przejdzie bo za mało złącz na wentylatory(tak wiem są rozgałęźniki) 
W sumie poza tym to ok.bo i takie nie robię OC tylko UV

Póki co nie ma nic sensownego a próby negocjacji nie dają rezultatu

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Maestro_ napisał:

500zł..

"Szanowni Państwo,
Szablon na powyższej stronie aukcji „uniemożliwia wybór” okresu minimalnego na poziomie poniżej 1 miesiąca co jest niezgodne z Nasza polityką. Dlatego należy zignorować powyższe szablonowe oznaczenie okresu 1 miesiąca gwarancji.
Warunki Gwarancji opisane są niniejszym tekstem poniżej.
W związku z prowadzoną przez nas działalnością polegającą na skupie i sprzedaży towarów używanych, na oferowany przez nas produkty udzielamy 24 godzinnej gwarancji rozruchowej.
Gwarancja ta rozpoczyna się od chwili odebrania zakupionego produktu od kuriera lub z punktu sprzedaży.
Stosując takie rozwiązanie chcemy dać naszemu klientowi możliwość dokładnego, bardzo wnikliwego i skutecznego sprawdzenia zakupionego produktu. Gwarancja ta nie wyklucza możliwości jakie wynikają z przepisów kodeksu cywilnego mówiących o ewentualności odstąpienia od umowy w ramach dokonanych zakupów na odległość.
Zakupiony przez Państwa produkt jest w stanie opisanym w aukcji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed licytacją lub zakupem skontaktować się z punktem sprzedaży.
Należy pamiętać, że sprzedawca nie odpowiada za wady rzeczy używanej wynikające z normalnego korzystania z niej.  Takie zużycie nie jest wadą, a w konsekwencji nie może stanowić podstawy do wysuwania roszczeń z tytułu rękojmi.
Rękojmia związana ze sprzedawanym produktem chroni ten produkt w zakresie odpowiedzialności za wady prawne oraz wady związane z określoną funkcjonalnością sprzedawanego produktu, której nie można ocenić w chwili sprzedaży lub przy jego użytkowaniu.
Okres trwania rękojmi ze względu iż sprzedaż dotyczy towarów używanych ograniczona została do 1 roku i całkowicie wyłączona w stosunku do przedsiębiorców. "

 

 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różnią się ASUS PRIME B550-PLUS i ASUS TUF GAMING B550M-E od ASUS TUF GAMING B550(M)-PLUS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekcją zasilania, wyposażeniem (chip audio, radiator na dysk M.2 itp) i ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kalderon napisał:

Sekcją zasilania, wyposażeniem (chip audio, radiator na dysk M.2 itp) i ceną.

Którą płytę główną poleciłbyś do 5800X3D i Kioxia Exceria G2 1 TB? Posiadam wzmacniacz DAC, więc chip audio nie jest ważny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w szoku cenami :D Pamietam jak kupowałem b450 msi gaming plusa za 300 chyba a teraz chciąłem wymienić na b550 tomahowk i zobaczyłem tą cenę  i ogólnie że został wycofane z produkcji to zdębiałem a że fan argb to musi mieć wyjście i trzeba płącić x2 niż MSI B550-A Pro światło naprawdę dziś w cenie ;D https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-mag-b550-tomahawk-6859832/

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, CiekawePytanie napisał:

Owszem ale też i cena jest lepsza o 100zł więcej.

 

To jest normalny ram na porządnych kościach ;) 
https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-steel-ddr4-16-gb-4000mhz-cl16-pvs416g400c6k-9557233/

 

A ostatnio w fajnych cenach były takie:
https://www.x-kom.pl/p/722887-pamiec-ram-ddr4-oloy-16gb-2x8gb-3600mhz-cl14-blade-alum-rgb.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Minciu napisał:

Masz rację tylko że te mają niższe mhz.

A te są aż takie złe? Czy mogą być skoro i tak nie mam zamiaru ich podkręcać 

https://www.morele.net/pamiec-goodram-irdm-pro-deep-black-ddr4-32-gb-3600mhz-cl18-irp-k3600d4v64l18-32gdc-8299671/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kręcić to chcesz na kościach samsung bdie.

Jak nie masz zamiaru nic ruszać, to możesz brać hynixy.

3600-3800 cl 18 albo nawet cl 16 -18-18 to będą hynixy.

Jak chcesz coś tańszego do kręcenia ale lepszego niż hynixy to masz microna w modułach Cruciala. 

32GB za 500zl to będą kiepskie hynixy bez szału z OC. Za 16GB Samsunga trzeba dać z 500zl. Za 32GB z 1000zl w 4x8 lub 2x16. Gdzie 2x16 zazwyczaj ciężko znaleźć i przeważnie jeszcze trochę drożej wyjdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, CiekawePytanie napisał:

Masz rację tylko że te mają niższe mhz.

no i ?

moje 3000 idą na 3800 , poczytaj trochę tematy o pamięciach, nie spamuj już w temacie o płytach głownych

i nie cytuj posta pod postem, to bezsens..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...