Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tabelka złoto. Czyli w przypadku Asusa B550M-A, jakbym wsadził drugi dysk m.2, to dolny PCI-e X1 przestaje działać, a tam planowałem umieścić kartę Wifi. 

Czyli mobasek odpada. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

MSI MAG B550 TOMAHAWK czy ASUS TUF GAMING B550-PLUS ?  Chciałbym zmienić platformę pod 3600 e.w na nowe Zen3. Nie będę podkręcał, e.w. pamięci. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, smilehunter napisał:

Tabelka złoto. Czyli w przypadku Asusa B550M-A, jakbym wsadził drugi dysk m.2, to dolny PCI-e X1 przestaje działać, a tam planowałem umieścić kartę Wifi. 

Czyli mobasek odpada. 

Jaki sens jest się pakować w taką słabą pod względem sekcji zasilania płytę, gorszą od płyt MSI na B450? Jeżeli już musisz iść po taniości i nie chcesz się bawić w cashbacki o których już wielokrotnie wspominaliśmy w innych wątkach, to weź z outletu płytę po zwrocie: https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b550-pro4-90-mxbcz0-a0uayz-6858389/

To już jest jakaś opcja, chociaż najlepszą opcją jest dołożenie do Asusa TUF Gaming Plus i skorzystanie z cashbacków (niestety na płyty MSI B550 się promka na razie się zakończyła z powodu braku zestawów promocyjnych, a szkoda, bo B550M Mortar był świetną okazją)

11 minut temu, Jaycob napisał:

Witam.

MSI MAG B550 TOMAHAWK czy ASUS TUF GAMING B550-PLUS ?  Chciałbym zmienić platformę pod 3600 e.w na nowe Zen3. Nie będę podkręcał, e.w. pamięci. 

Asus trochę gorsza sekcja zasilania, ale i tak jest wystarczająco mocny na podkręcenie Ryzena 3950x, tak więc wybierz po prostu tę płytę, która Tobie bardziej odpowiada pod kątem wyposażenia. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Jaycob napisał:

Witam.

Do wczoraj byla jeszcze promocja i bys dostal dysk gratis do tego mobasa. ASUS daje cashback 90zl.

https://promocje.msi.com/promotions/back-to-school-plyty-glowne/

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właściwie to nie mam specjalnie jakiś wymagań. Poza tym, żeby obsługiwała kolejne procesory AMD, PCIE-4.0 (chociaż w sumie to chyba nie ma teraz aż takiego znaczenia?) no i to chyba tyle. 

3 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Do wczoraj byla jeszcze promocja i bys dostal dysk gratis do tego mobasa. ASUS daje cashback 90zl.

https://promocje.msi.com/promotions/back-to-school-plyty-glowne/

Wiem, widziałem, nie mogłem się zdecydować. Teraz to już musztarda po obiedzie. :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tomaholk to nie najtansza plyta i jesli nie masz zamiaru ostro krecic to placisz za cos czego nie wykorzystasz. A wiekszosc sekcji plyt uciagnie spokojnie na zimno 8/16 po OC. ASUS bedzie tu fajna opcja bo jest tanszy i ma wiecej portow USB. Ale rownie dobrze mozesz szukac czegos jeszcze tanszego a zaoszczedzona kase wpakowac np w szybszy ram.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, addept napisał:

Jaki sens jest się pakować w taką słabą pod względem sekcji zasilania płytę, gorszą od płyt MSI na B450? [...] bo B550M Mortar był świetną okazją)

Mam zestaw swoich potrzeb, których VRMowe świry nie koniecznie muszą zrozumieć. mATX + 2x M.2 to moje aktualne minimum, które płyta musi spełniać. Fajnie by było, gdyby miała HDMI + DP. Dwa sloty na RAM to zaleta. PCI-E X16 nie zasłaniające slotu PCI-E X1 przy dwuslotowej karcie graficznej. Minimum 6x usb @ rear I/O - z tego względu Mortar fajna płytka na super promce, ale mi by musieli ostro dopłacić, by jej używać. Totalnie w nosie mam podkręcanie procesorów. Tak samo z tematem audio - mam swój DAC, na usb. No i klasyka gatunku, im taniej, tym lepiej. 

Od ponad 3 lat lecę na totalnym budżecie B350M Gaming pro i gdyby nie kaprys posiadania nowych procków - nie myślałbym o wymianie. Płytka ma swoje wady, które chciałbym zniwelować przy zakupie nowej. Można by dorzucić stówkę do bazuki, a ja bym wołał stówkę odjąć od ceny asusa :E

Narzekam i wydziwiam, ale pośpiechu nie ma, nie pali się. A może trzeba do konkurenta się uśmiechnąć? 10400F za 669zł wygląda przesympatycznie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadal w sprzedaży króluje B450 Tomahawk, który kosztuje 460-480 co w obliczu spadających cen B550 i promocji od producentów jest nieciekawą ofertą. TUF B550 z cashback to dopłata 60-70. Płyta w każdym aspekcie bije B450. Dla mnie B450 ma sens teraz do 400.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki, który Tobie wystarczy. Jeżeli nie masz problemów z płytą na aktualnym biosie to nie masz po co go aktualizować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi