Skocz do zawartości
Mhł

Monitor do 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Szukam godnego polecenia monitora do +/- 500zł (nowego). Posiadam już LG 24mp59g i też chciałbym monitor do niego bliźniaczo podobny (w specyfikacji; 24 cale, IPS, 75hz) lecz nie ten sam, irytują mnie "pionowe paski" na jaskrawych kolorach, ten monitor podobno tak ma... Fajnie by było gdyby miał chudsze ramki od w.w. LG i montaż Vesa, ewentualnie jeszcze prawdziwe 1ms reakcji a nie takie jak oferuje LG. 
Monitor z przeznaczeniem do zwykłego codziennego użytku - filmy, jakieś gierki i czasami amatorska praca z grafiką komputerową.
W oko wpadł mi Acer Nitro vg240y lecz niestety nie ma on złącza Display Port, chciałbym mieć możliwość korzystania z Adaptive Sync... Warto poświęcić możliwość korzystania z tej funkcji dla tego Acera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Mhł napisał:

ewentualnie jeszcze prawdziwe 1ms reakcji a nie takie jak oferuje LG.

Takie LCD chyba nie istnieją. Chcesz prawdziwie niski czas reakcji, to pozostaje ciułanie na OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kyle_PL napisał:

Takie LCD chyba nie istnieją. Chcesz prawdziwie niski czas reakcji, to pozostaje ciułanie na OLED.

Chodzi mi bardziej o to, że w specyfikacji LG 24mp59g jest napisane, że ma 1ms czasu reakcji, jednak po przełączeniu na ten tryb ekran tak jakby "skacze", aż oczy bolą od tego :x nie tylko ja tak mam, ten monitor podobno "tak ma", tak jak w przypadku pionowych pasów na jasnych kolorach. 
Wiadomo, że to 1ms jest tylko na papierze w takich monitorach, w rzeczywistości pewnie ten czas reakcji jest trochę dłuższy, ale mimo wszystko, chyba lepiej mieć to 1ms niż więcej, na papierze przynajmniej... Chyba, że się mylę.  

Edytowane przez Mhł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak: "papier wszystko przyjmie". Lepiej patrz na testy, czyli realny czas reakcji na takich ustawieniach, gdzie nie ma przebicia (lub jest pomijalnie mały) overdrive.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Kyle_PL napisał:

Ja Ci powiem tak: "papier wszystko przyjmie". Lepiej patrz na testy, czyli realny czas reakcji na takich ustawieniach, gdzie nie ma przebicia (lub jest pomijalnie mały) overdrive.

Rozumiem, czas reakcji to tylko jedna z cech monitora, na którą zwracam uwagę, raczej nie najważniejsza dla mnie, ale wciąż istotna (chociażby ze względu na granie w gry).
Szukam czegoś najlepszego w cenie, wiem, że będę musiał iść na pewne kompromisy ze względu na budżet, ale nie chciałbym by one wyglądały tak jak w LG (mowa tu o pionowych paskach na niektórych kolorach).
Dużo ludzi poleca w.w. Acera, też bym chciał się poradzić, czy to polecanie jest słuszne, nie na zasadzie "mam więc polecam".

Edytowane przez Mhł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...