Skocz do zawartości
szakuhaczi

Nowy PC, freeze po parunastu sekundach

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, niedawno zakupiłem nowego peceta:
Ryzen 5 3600, 
MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4
Gigabyte RX 5700 XT,
Adata XPG GAMMIX S11 Pro 1TB PCIe
Patriot Viper DDR4 16GB (2x8GB) 3200 MHz
Seasonic S12III Bronze 650W

i ogólnie od samego początku nie było z jego używaniem idealnie - zdarzały się black screeny na ułamki sekund, w CSie fpsy były bardzo niskie przy niektórych sterach grafiki. Ogólnie dało się to znieść, bo większość czasu działało wszystko w porządku, ale dzisiaj pojawił się nowy problem...

Po uruchomieniu kompa dzisiaj rano po parunastu sekundach dostałem freeze na twarz. Restartowałem kompa i było to samo, dopiero chyba za 4. razem nie było żadnego freeze'a przez parę godzin. Co ciekawe wystąpił on dopiero gdy przestałem grać i wszedłem na Chrome'a. Te freezy są tym dziwniejsze, że jeszcze wczoraj w nocy grałem parę godzin w Valoranta i nie było żadnych problemów. Jeśli chodzi o freeze'a to dokładnie zwiesza się obraz, audio leci, ale się zacina, aż dostaję w końcu BSoD typu DPC Watchdog Violation. Żeby nie było, freeze potrafi się pojawić nawet jak jestem na pulpicie (ale jak jestem w oknie logowania, to chyba się nie pojawia). Odinstalowanie sterów od grafiki nie pomogło.

Minidump wskazuje na plik rtwlane01.sys, jeśli jest potrzeba to mogę wrzucić całość dumpa na jakiś hosting, bo tutaj jest za duże ograniczenie rozmiaru.

Z góry dzięki za wszelką pomoc, przygarnę każdą poradę, pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, z tego co udało mi się wywnioskować to za wszystko odpowiada karta WiFi TP-LINK TL-WN881ND, gdy ją wyłączę i używam neta po kablu wszystko jest okej. Problem w tym, że próbowałem instalować starsze sterowniki, a nawet bezpośrednie stery do chipsetu Qualcomm Atheros, ale nadal są freezy, gdy tylko chwilę poużywam neta przez Wi-Fi. Jakieś pomysły co można z tym zrobić, nie licząc wywalenia karty do kosza? :)

Edytowane przez szakuhaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...